FORSCHRITT kombajni

dejan 77 je napisao(la):
kod mene je slican sistem ja imam i rucku koja otvara korpu (povecava zazor izmedju korpe i udarnih sina)u slucaju neke havarije izgleda kao poluga od rucne.

Ima i ovde ono pljosnato gvozde sto je sa leve strane slike samo mu se nevidi kraj
 
Jednom sam kosio barski proso visine 120-150cm i jedan deo zalego i tamo ispod slama mokra u roku od 15minuta 3 puta mi je zaglavio bubanj da je bio tamo inzenjer koji je ovo izmislio ruke bi mu ljubio :D
 
cudo nemacke tehnike pod nadzorom brace rusa,a podsticaj zimovanje u sibiru sa porodicom.na ovim kombajnimaima cuda dobrih stvari,a sve je predimenzionisano.
 
dejan 77 je napisao(la):
cudo nemacke tehnike pod nadzorom brace rusa,a podsticaj zimovanje u sibiru sa porodicom.na ovim kombajnimaima cuda dobrih stvari,a sve je predimenzionisano.

Jel i kod tebe lezajevi na slamotres ? Imas li problema sa masom na situ mislim tu kad vrsis suncokret pa ide dosta glavica ili kod psenice slama jer ti imam isprobano resenje ja sam kodmene uradio i samo seme imam na situ od tad
 
i kod mene su lezajevi na slamotresima,kodmene je velika povrsina sita pa nemam takvih problema a i u produzetku korpe je guma tako da uglavnom je masa na sitima a ovo je na slamotresima.kako izgleda tvoje resenje
 
Bilo je dosta uglavnom u suncokretu polovice i komadi sto su prolazili dole na situ a ne na slamotresu i kad sam menjao lezajeve na prvu sekciju slamotresa sto je odmah iza bubnja napravio sa lim kao sto je leda od krokodila i prisrafio sam ga na slamotres izgleda kao L profil 2x2cm na svakisam stavio dva brze mi i izlazi slama i glavice od suncokreta i ne ide na sita vec lepo kroz slamotres gde mu je i mesto
 
lepo samo da malo picnes (ofarbas)masinu .ja nisam znao da ima i manjih kombajna od mog kada sam ga kupovao.
moj 500 post
 
Bogami dosta su im cene paprene u madarskoj mozes da nades 512 za 3-4 ,514 za 5-6 ,516 za 3-4000 eura za 517 neznam nisam gledao ali nisu puno vise od 5-6000 ovi prodavci kod nas bi da se bogate na jednom kombajnu i ovo vazi i za ostale kombajne samo primera radi class merkator kodnjih mozes naci za 4-5000 e. a nasi traze trostruku cenu pravi lopovluk.:ppozdrav:
 
cene su se izmenile 517 nemozes naci ispod 8000 e bez adaptacije za kukuruz, 516 je od 3500- go bez hedera i starija godista.prijatelj je bio za neke prikolice pa je gledao. kaze bugari i rumuni kupuju sve jer su im jeftini za odrzavanje
 
sce0s7.jpg

Evo slike koliko sam rastavio kombaj ,krenulo od toga da promenem motor aj kad vec nema motora da skinem i bunker da mu popravim dno i jos skinuo krov od kabine da uradim izolaciju i promenem truo lim i na kraju napravio maltene nov krov. Celi posao trajao mesec ipo jer sam sve radio sam jedino kod sarafanja pomagao malo sin.
 
Nazalost nemam slike a slikati nevredi jer je prekriven ofarbati pre zetve nisam stigao tako da velikih promena sa spolja nema ispod lima e tu vec da
 
@dejan 77: Sredinom 90-ih godina prošlog stoljeća kod nas se moglo naći Đuri Đakovića u vađenju repe kao što to ovaj Fortschritt radi. Na Osječkom IPK-u sam gledao jednog.
 
Nazad
Vrh