Folijarna prihrana

Ja cu ove godine probati ako budem imao ::novac:: pa cu da napravim ogled!
 
Ja sam zadnjih godina prihranjivao kukuruze prilikom tretiranja od korova sa vise njih (folijaraca i vestaka razmucenih) i uvek je kukuruz posle toga dobio bolju boju i ostao u boljoj formi nego pre.
Sto se tice vestaka uree najlakse se rastvori kad punis prskalicu vodom,ujedno sipas i ureu,ona se topi dok tece voda (mora biti stavljeno sito na otvoru) mnogo bolje nego da je mesas u nekom koritu...jedne godine sam nekih 40kg sipo u prskalicu od 440 lit.
An se topi mnogo bolje od uree,a efekat je isti.

Jel ste imali iskustva sa Eurofertilovim (Timac agro) folijarcem "starterom" u secernoj repi i "vitalom 954" u psenici?
Nadam se da sam doprineo nesto ovoj temi...
 
Ljudi probaj te SKOTC djubriva i onda tek recite dali je vredno ili ne.Ja sam probo formulaciju 20x20x20 na svem i svacemu i bio sam zadovoljan.Djubrivo je jako dobro i moze da se mesa sa svim i svacim a cena i nije tako losa
 
Jugos je napisao(la):
Ja sam zadnjih godina prihranjivao kukuruze prilikom tretiranja od korova sa vise njih (folijaraca i vestaka razmucenih) i uvek je kukuruz posle toga dobio bolju boju i ostao u boljoj formi nego pre.
Sto se tice vestaka uree najlakse se rastvori kad punis prskalicu vodom,ujedno sipas i ureu,ona se topi dok tece voda (mora biti stavljeno sito na otvoru) mnogo bolje nego da je mesas u nekom koritu...jedne godine sam nekih 40kg sipo u prskalicu od 440 lit.
An se topi mnogo bolje od uree,a efekat je isti

Jel ste imali iskustva sa Eurofertilovim (Timac agro) folijarcem "starterom" u secernoj repi i "vitalom 954" u psenici?
Nadam se da sam doprineo nesto ovoj temi...

ureu najlakše rastopite sa toplom vodom ...probajte
 
Bilo je reci o folijarnoj prihrani psenice! Odgovarajuca doza u pravo vreme itekako pomaze! Evo jedne slike! Sa desne strane se lepo vidi da je zito bledje! Tu se ispraznila prskalica a trebalo je oprskati 2 metra sirine pa sam to ostavio kao uzorak za uporedjivanje! Procenite sami! Ovo levo je prskano kemirom 4kg/ha
Slika392.jpg
 
Ja koristim eurofertilovo folijarno đubrivo :
2dtyq3a.jpg

Biče slika u toku vegetacije da vidite šta ovo čudotvorno sredstvo radi :D
 
Za cenu Eurofertila mogo si da bacis 100kg vestaka vise po hektaru.Vredi to toliko:haha:
Iskreno receno ja ne verujem.
 
šandor je napisao(la):
Ja koristim eurofertilovo folijarno đubrivo :
2dtyq3a.jpg

Biče slika u toku vegetacije da vidite šta ovo čudotvorno sredstvo radi :D

Todore
todor je napisao(la):
ako je dobro nije skupo ,aj mi napiši na pp koja je špecija dobra za kukuruz i gde može da se nabavi

Ova su ta tri koja ja koristim mada ima i još koja vrsta. Starter je NPK đubrivo, Axis je Zn (cink) Gold BMo je Bor Molibden .
Cela površina:
Kukuruz - 2 l startera i 2 l axisa
Soja - 3 l gold bmo
Repa - 2 l starter i 2 l gold bmo
Stiže ti br telefona na PP
 
Sandore jesi time prskao i proslih godina?
Ja sam ove godine uzeo starter za repu i ono drugo kako mu ime...za psenicu.Ubedio me dovoljno ovaj iz Eurofertila da prihranim folijarno sa tim pa te pitam kakvi su bili rezultati,ako si imao experiment da si napravio sam ogled da vidis razlike?
 
ja sam ove godine pravio svoj mini ogled. baceno je djubrivo npk i urea. posle sam 18 redi prskao sa AXIS-om, 18 redi sa SLAVOLOM i 18 redi nije prskano. Videcemo razliku ( ako je ima ). Ranije sam nekoliko godina radio sa murtonikom ali nikakvu razliku nisam primetio.
 
Nazad
Vrh