Folijarna prihrana

Ma u soji ti i nije potrebna prihrana.
Ja sam samo zaorao 200 NPK i seme tretirao nitraginom.
Dva puta ošpartao i prilikom prvog špricanja ubacio prihranu Kemiru.

Slobodno izbaci prihranu.
 
mityoo je napisao(la):
Prihranjivali psenicu i jecam folijarno i po potrebi dodavali herbicid... poslepodne popravljao u radionici!
Cime si prihranjivao psenicu folijarno,moja je losa pa hocu da probam-folijarnom prihranom?
 
leka je napisao(la):
Cime si prihranjivao psenicu folijarno,moja je losa, pa bi probao da je popravim sa folijarnom prihranom?
Kemira Grow how Ferticare II 24x8x16 ide 4 kg/ha a cena mu je 180 din/kg ima pakovanje od 2 i od 25 kg Mnogo lakse se rastvori od kristalona! 4 kile sipas u kabo od polikolora i mesas 5 minuta i sve se rastvori!
 
mityoo je napisao(la):
Kemira Grow how Ferticare II 24x8x16 ide 4 kg/ha a cena mu je 180 din/kg ima pakovanje od 2 i od 25 kg Mnogo lakse se rastvori od kristalona! 4 kile sipas u kabo od polikolora i mesas 5 minuta i sve se rastvori!
Da li treba vise puta da se predje folijarno ili je dovoljno jednom?
 
mityoo je napisao(la):
leka je napisao(la):
Cime si prihranjivao psenicu folijarno,moja je losa, pa bi probao da je popravim sa folijarnom prihranom?
Kemira Grow how Ferticare II 24x8x16 ide 4 kg/ha a cena mu je 180 din/kg ima pakovanje od 2 i od 25 kg Mnogo lakse se rastvori od kristalona! 4 kile sipas u kabo od polikolora i mesas 5 minuta i sve se rastvori!

Ja to koristim za folijarnu prihranu kukruza.
 
Moze da se koristi svakih 10 dana ali ja sam koristio jednom 4kg ili 2 puta po 3 kg/ha jer je posle vec greota gaziti psenicu! A isti preparat se koristi i za kukuruz i za secernu repu!
 
Kad se kukuruz prihranjuje folijarno. Ja samo prošle godine prihranjivao prvi put (čini mi se da se zove murtonik ili tako nešto :sta:) kada sam prskao herbicid ali sam vodio račun da uništim korove (u 2-3 pera kukuruz) i nisam bideo nikakav boljitak. Ovo kažem jer u prvu prsklalicu nisam stavljao pa mu isto dođe ::lose::
 
kukuruz prihranjuješ tek kad zatvori redove- tj da što više padne na list.
a gnojivo se zove mortonic¸+ i ja već godinama prskam s njim ide ga 2,5kg na hektar uz utrošak vode 300 do 400 l
 
mityoo je napisao(la):
Moze da se koristi svakih 10 dana ali ja sam koristio jednom 4kg ili 2 puta po 3 kg/ha jer je posle vec greota gaziti psenicu! A isti preparat se koristi i za kukuruz i za secernu repu!
Nesto cu morati ,hvala na pomoci :ppozdrav:
 
Ja folijarno prihranjujem kukuruz prilikom međuredne obrade, kada je kukuruz u fazi do pet listova.
 
Do pet listova je OK, mogu da ga mešam sa herbicidom (recimo: Equip)
 
jel neko probao veštačko đubrivo da rastvori u vodi pa sa tim da ide prihranu
 
Ja sam jedne godine nabavio ureu koja se lako rastvarala u vodi... neka ruska ali smo sipali samo 4 kg kad smo prskali herbicide da im pojacamo dejstvo! I mogu reci da u susnim periodima vredi... Bolji efekat je imao herbicid sa ureom nego bez uree...
 
hvala mityo ja sam kao odabrano gazdinstvo dobio 100kg euroferila ali jako teško se rastvara
 
I šta je zaključak. Vredi li folijarno u kukuruz ili ne. Možda je kod mene specifičnija situacija jer zemlja ne oskudeva baš u mikroelementima a koliko ja kapiram glavna fora ovih folijarnih đubriva su baš mikroelementi. Međutim, čuo sam da imaju i drugi efekat a to da ublažavaju stres biljke prilikom prskanja (mada to radi i ono plus u herbicidima). :sta:Ajde ovo sigurno neko od vas zna bolje. Ja sam za većinu vas amater u poljoprivredi :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh