Folijarna prihrana

Ja sam iso sa 2 kg na hektar, nisam mesao sa nicim iz razloga jer nije imalo potrebe. U slucaju Mortonika moze se mesati sa herbicidima, insekticidima, provereno. Za ostalo neznam.
 
planiram da polijem soju protiv korova pa bih ubacio uree u bure da je prihranim, jel neko to radio i sa kojom kolicinom ste isli ?
 
planiram da polijem soju protiv korova pa bih ubacio uree u bure da je prihranim, jel neko to radio i sa kojom kolicinom ste isli ?

Ja sam to radio pre dva dana i pisao sam u temi koja je vezana za soju. Na 300 litara vode sam dodao oko 8 kg uree, a prskao sam površinu od 1,5 hektara. Planiram još dve prihrane, jednu sa istom količinom uree i jednu sa "Slavolom"

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
Nisam nikada folijarno prehranjivao kukuruz,a ni ostalo,pre tri dana sam ga prehranio sa 300kg AN po hektaru,posto sam primetio da malo zaostaje u porastu hteo sam i folijarno da ga prehranim.Ovde citam da ljudi koriste ureu,da li mogu da upotrebim an posto njega imam?
 
asdfghjk

Moze rodjo, danas sam prihranjivao sa 7-8kg AN-a po hektaru.Samo dizne stopaju vise od AN-a
AN se brze rastrvori u toploj vodi.Kad se rastopi i slegne talog tad sipam kroz najlon carapu.
 
Poslednja izmena:
Moze rodjo, danas sam prihranjivao sa 7-8kg AN-a po hektaru.Samo dizne stopaju vise od AN-a
AN se brze rastrvori u toploj vodi.Kad se rastopi i slegne talog tad sipam kroz najlon carapu.
od tih 8kg, pola je palo na kukuruz (tako kaze literatura)
4kg an-a, to je otprilike 1.3kg cistog azota.kad se podeli na najmanje 60.000 biljaka, dodje mu 0.00002kg po biljci, ili ti 0.02 grama.
e ako mu to ne pomogne, ne znam sta ce...
 
Ja sam radio ove godine sa fito fertom.Koristio sam za pšenice 10-5-10 i 12-4-6 za kukuruz.Išao sam 3 litre /ha.Potrošio sam preko 150 litara i nadam se da nisam uzalud.
 
Nisam nikada folijarno prehranjivao kukuruz,a ni ostalo,pre tri dana sam ga prehranio sa 300kg AN po hektaru,posto sam primetio da malo zaostaje u porastu hteo sam i folijarno da ga prehranim.Ovde citam da ljudi koriste ureu,da li mogu da upotrebim an posto njega imam?

Nemoj sa anom.
 
Kukuruz ga lose usvaja peko lisca, pa dobije ozegotine i u mesto da kerne sa porastom on stane i dugo se muci dok se ne oporavi. Prinos se sigurno smanji.
 
Isao sam prihranu sa kombinacijom Novalo oko 4 kg/ha i UAN oko 10l/ha sa oko 300 l vode. Tamo gde sam prosao duplo sa prskalicom tu su listovi malo pozuteli po vrhovima. UAN je 32% N i 1l~ 1,3 kg. Sto bi znacilo da moze i do 20 kg uree po ha.
 
Nazad
Vrh