Fendt

G. Panonstib da li to znaci da mu uz pomoc pumpe i dizni mozemo povecati ili smanjiti snagu? .
 
picture5.jpg


Strukturna šema Vario prenosa kod Fendt traktora.Vidi se klip od motora koji pogoni hidrauličnu pumpu i dole dva hidro- motora, planetarni reduktor, pogon kardana sa izborom broja obrtaja i pogon prednjeg pogona traktora.

picture6.jpg


Izgled hidromotora na menjaču.

picture4.jpg


Planetarni reduktor.

picture3.jpg


Izgled menjača, a osovina (vratilo) koja dobija pogon od motora.Dole se vidi hidro- pumpa.

picture1.jpg
picture2.jpg


Šema i slika hidromotora.

picture7.jpg


Izgled menjača gde se gore vidi planetarni reduktor.
Možda će nekome pomoći da shvati šta je to Vario menjač.Na terenu sam se susreo sa tumačenjem da je to isto kao varijatorski pogon za promenu brzine obrtaja bubnja ili varijatora vožnje na kombajnu. Možda i ima neke sličnosti nisam ništa komentarisao (zamislite)
 
Ja bi pre rekao da je taj vukao prikolicu za razbacivanje stajnjaka ili je zbog ovog malcera tako zasticen.
 
Poslednja izmena:
Tačno to je 926 nisam primetio šta sam napisao.Nije mi poznat da li je iz uvoza i koliko ima radnih časova samo znam da ima mnogo grešaka koje se pale na kontrolnoj tabli.

Nema bolesnu hidrauliku nego ljudi ne žele da opterećuju hidraulik u transportu pa ga vozaju na točku.
 
Kratko pitanje, dali se topling skida kada se plug vozi ovako na transportnom točku ? Koja je procedura prebacivanja a da se tocak ne otkine. Ja sam mislio svoj plug tako vozit ali je sami nosac bio varen jer ga je očito neko dobro lomio i felga je slaba jer nije namjenjena za voznju. barem ja mislim. Sad bi stavio neki tocak od zmajevke ili tog tipa pa da moze nosit plug ali da znam kako se oslobadja topling i pretpostavljam otpaja prilikom transporta. Imam klin koji zaključa plug na pola okretanja i sve za transport.
 
Nazad
Vrh