Fendt

Ovo prvi put vidim.


Fendt%20studie%20model%20op%20rupsen.jpg
 
Oni su samo zvanicni prodavci al njihov servis je opet pod drugim imenom pitanje jeli i njihov il je zasebna firma mozda no to nije ni bitno,ali u sustini mi smo zvali i njih jer su nam ostavili broj kad su bili kod strica na prvom servisu od traktora onda smo ih i upoznali,i kaze nama tip kada smo ih pozvali sescete na **greška kad cujete cenu za svetla,bla bla u sustini sve neka prica da te odbije kao da ne zele da rade,posle kad smo slali meil da utvrdimo koja su tacno svetla nisu nikako mogli da se skontaju,na kraju smo uzeli iz hr kod jakopica,covek lepo pito tip traktora i godiste i to je to,a kod DM-a smo prosle ili pretprosle zime kontakt bravu kupili,na isti princip.
Ovu su bar neka nasa iskustva.
 
Kod njih je i ovlašćeni servis jer je prvo te traktore prodavao Delta Agrar pa izgubio licencu pa je preuzeo Inter Agrar i serviseri su iz Claas-a prešli u Inter Agrar i jedini su imali ključ za dijagnostiku za Fendta mada su to radili i ljudi iz Delta Agrara ali nisu imali više licencu i ključ. Samo da razjasnimo ko šta radi u ovoj državi, a vi nabavljajte gde god vam volja i normalno gde je jeftinije.
 
Nikola osim ovog što ti je dao igor ima još jedan malo dalje od njega (cca 20 km) i on ti je u nekim stvarima dosta jeftiniji a može nabaviti i rabljene dijelove http://www.traktor-servis.hr/ , pa ako ne nabavisš nigdje bliže probaj se raspitati i kod njega. Ima još solucija (ako ti nije hitno) da ti dam broj telefona jednog vozača koji radi tu kod mene a inače je iz Bačke Palanke i kako mi je rekao za novu godinu ide kući pa ti može dovesti, samo neznam kad se vraća s puta jer je juče otišao za rusiju.
 
Pozdrav svima...

Malo objasnjenje molim...ko'lko vidim iz raznih promocija novih fendt serija traktora da je fendt napustio deutz-a i u nove modele ugradjuje ove motore MTU Motoren- und Turbinen-Union Friedrichshafen GmbH.Dali zna neko nesto detaljnije da pojasni,ili se meni to samo ucinilo.
 
delovi za Fendt-a su kod nas Arma Agro Backo Gradiste. Kugli Arpad ili Mar...c Dragan, oni su ovlasceni servis , ako nekom treba tel moze na p.p.
Imas i AXAL iz madjarske kod Baja on su dosta jeftiniji a i brzi jer ovi nasi iz Backi gradiste umeju da dovlece nabavku i za koju nedelju u Axial su rekli max. 5 radnih dana
 
Malo objasnjenje molim...ko'lko vidim iz raznih promocija novih fendt serija traktora da je fendt napustio deutz-a i u nove modele ugradjuje ove motore MTU Motoren- und Turbinen-Union Friedrichshafen GmbH.Dali zna neko nesto detaljnije da pojasni,ili se meni to samo ucinilo.

za 2014 su najavljeni novi modeli serije 8 i 9. U prospektu za seriju osam piše "six cylinder Deutz engine with 6.06 l cubic capacity and common rail injection: 280 hp maximum" dok za seriju 9 piše "six cylinder Deutz engine with 7.8 l cubic capacity and common rail injection: 390 hp maximum output" http://www.fendt.com/int/downloadcenter_brochurespdf.asp
 
Nazad
Vrh