Fendt

Danas sjedio u Fendt 120 turbomatik, valjda zadnji model ili kako to vec ide. Malko oblija limarija. Kvar na mjenjacu. Gazda malo "cvaknut" kaze da je juce tanjiro sa njime i danas sjeo upalio traktor nece ni naprijed ni nazad. Kabina mu je premocna. Na oko sila od traktora. On i komsija ga planiraju raskupusat u nadi da ce ga napravit. A toliki su doktori da tvrde da na 565 idu 18/30 gume fabricki. Stvarno pojma nemaju. Velika steta traktorcine.

PS: mozda sam malo promasio brojku a mozda i nisam. ali limarija je ko sa snimka. Na haubi sam vidio 120 i turbomatik 100%.

 
Ja sam juce kod Ace vozio Varia 716,ufff al je masina zajebalo vek,jedino se plasim tih menjaca kako se to pokazalo.
 
fendt je dobio reputaciju svecki broj 1. i nadimak celicni sa serijom 600. vario je savremen ali diskutabilan model.
 
Dobar je nema sta,samo da je resen menjac da ima neke promene brzine bez stiskanja kvacila,kao npr JD4440.
Vario hmmm,kazu da kad se normalno koristi i odrzava ume da traje.
 
I Fendt je traktor kao i svaki drugi.Nijedan nije otporan na habanje i kvarove,ma kako se zvao.
 
)e sad kad vec spominjete seriju 600 da vas pitam da li neko ima iskustva sa fendom 600 lsa 1980 god. nudi mi covek , ja nemam puno zemlje (40 lanaca), i on mi tvrdi da je to pravi traktor jer i on toliko obradjuje (mozda malo vise 56). kaze da vuce ladno tri glave u oranju i vuce tanjiracu ja mislim da rece 28 diska ....
i sve radi sa njim....
kaze da je izuzetno mali potrosac...
meni deluje masivan traktor sa tako malo konja (kazu papiri 86ks)...
da li ima neko iskustva sa ovim modelom?????
 
Pa vidi ovako, fendt iz 88. Ima proreze na prednjoj haubi, takozvane "skrge" . A ima i drugih detalja.. . Ako treba navescu I njih.
 
Al ova turira :haha:
Taj fend gore iz oglasa klapara mu spojnicka na leru kao luda,na leru nemozes motati volan,gume celave i lose,turbomatik ubacis u 6 brzu i da krenes iz mesta on se ugasi ma koji gas dao ,ozbiljan remont mu treba.
 
Pa vidi ovako drugar ima istog ovakvog iz '89 i nista nije budzeno i papiri su tacni,jedino ovaj ima jos plus i komande za rad u rikverc.
 
Nazad
Vrh