Fendt

Moj je 86" sa pravih 8950 sati, motor na hladno malo teze pali , motor menjac nikad otvaran , ali ima sitnice uvek koji treba popraviti, menjao semering napred na radilici(bio jos original), i treba da zavarim klapnu na auspuhu, i kod zavrsavanja oranja sam primetio da neki od kocionog (glavnog) cilindra poceo da kapje, sipao sam i terao sam.....:ppozdrav:
 
Moj koliko god da je hladno upali lagano imao je kada je stigao 8300sati,a sada 9002 sata.Na sat u teskim radovima trosi 15litara.
 
Moj je 86" sa pravih 8950 sati, motor na hladno malo teze pali , motor menjac nikad otvaran , ali ima sitnice uvek koji treba popraviti, menjao semering napred na radilici(bio jos original), i treba da zavarim klapnu na auspuhu, i kod zavrsavanja oranja sam primetio da neki od kocionog (glavnog) cilindra poceo da kapje, sipao sam i terao sam.....:ppozdrav:
ako malo teze pali sigurno mu nije klapna problem :ppozdrav:
 
Lagano znaci:eek:krenem kljuc i za sekundu je upalio,clan Milos D.T je bio kada sam ga palio pre neki dan i kaze da bas lako pali i pod to se podrazumeva kada upali da nema plavog dima.
 
Reci ljudima da si mu nasuo kantu plave kompresije čim si ga kupio a ne da ih držiš u neizvesnosti što se tiče paljenja i rada traktora.
 
dali neko zna gde moze da se kupi lezaj, od zupcanika sto pokrece konusno tanjirasti u diferecijalu ,i koja bi mogla biti cena otprilike
 
Pa ležajevi ne bi trebali biti problem to po uzorku se nadju konkretno što si naveo od tog vratila konusnog zupcanika ne više od 130e jer je to klasčini konusono valjkasti ležaj trebalo bi ići dva ili tri jedan je kuglicni u sredini zavisi od kućišta

- - - - - - - - - -

otvorite menjac pa vidite ja sam sve traktore moje sam radio ustvari ja sam radio fizičke poslove razdvajajnje traktora skidanje menjaća je lako samo su pripreme bitne posle je lako drugar radi u firmi te stvari malo mi pomogne oko sastavljanja i stelovanja zazora u principu fend je nemački traktor mislim da je jednostavan i precizan ja isto planiram da MF 6180 menjam za fenda nekog manjeg od 90 ks
 
15514719832_9f6abe055a_b.jpg
 
Nazad
Vrh