Elektronska kontrola setve

Pored takve cene, na nekim delovime proizvođač nije trebao da štedi, taj prekidač je obično sr..., zujalica (zvučnik) isto tako, a i program mu nešto brljavi, kada isključim neku bateriju obično svetli crvena na pogrešnoj bateriji... Mislim da je majstor počeo da štedi na nekim delovima, pa onda EKS počinje više da šteti nego što koristi.
Kada radi kako treba, vredi svaku paru, ma koliko da košta, ali kada počne da zeza, postaje preskupa.
 
Sto kaze talianu koji ce ti andrk zujalica ionako se necuje od traktora. Kada se navikne da se gleda jednim okom ona adrugim okom markir ide ko blesavo ........... Vidi se kada zasvetli crveno a i vide se kada blinkaju zelene lampice i po brzini blinkanja moze da se vidi koliko semena baca....
 
Zujalica je odlična stvar.Ja ne znam sa čime vi sejete kad ne čujete zujalicu?Ja je čujem i kada sam van traktora, a on naravno radi i još zviždi ventilator sejalice.Nemam običaj da ni jednom u toku dana pogledam u lampice sve dok ne zazuji.Onda pogledam o kojoj se bateriji radi i dalje se zna.
 
I meni se dešava da kada ugasim neku od baterija svetli sasvim neka druga! Al ajd to mi i nije tako važno jer znam koju sam ugasio a nek svetli koja hoće... A ako mi nestane semena svakako moram stati pa onda pogledam svaku bateriju.
Što se tiče zujalice.... Po meni je mnoogo bolja varijanta zujalica + lampice nego same lampice. Suviše je zamorno pratiti lampice pa markir.... bar meni. Više puta mi se desi da Sunce toliko sija da mi smeta i jednostavno ne vidim lampice. Možda bi bilo drugačije da imam kabinu,ali nemam... I da,siguran sam da je setva brža ukoliko se očima prati samo markir a uši malo naćuliš i kad čuješ zujalicu staneš. Sejem sa Rakovicom i da,može da se desi da ne čujem zujalicu ali samo ako je peglam preko 2000 obrt. E onda počinje mešanje raznih zvukova menjača,motora,turbine koji su jako slični zvuku zujalice... Retko je tako peglam samo baš ako je kraj dana a hoću da završim neku parcelu. Ali onda su lampice neprikosnovene! Sunce ne sija toliko i onda se lepo vidi šta svetli tj koja boja.
Ja ovako koristim EKS i kad ne trokira milina je sejati.
 
Danas i ja složio monitor od EKS u kabinu..
Kod mene je sada 2 sezona od kako ju koristim i zadovoljan sam..Moja greška je bila što su se precvikale žice na jednoj bateriji ali to sam malo prespojio i dalje radi normalno..
Zujalicu na koristim jer nekad znam isključiti jedan od redova pa da ne zuji bezveze u kabini..Lampice uvijek svijetle kak treba nikad se nisu pomiješali redovi..
20723867.jpg
 
Nema sanse da ja radim bez sirene. Zatvorim se u kabinu i ne okrecem se dok ne zapisti. I gasim EKS kod svakog punjenja masine. Moja je samo odjednom prestala radit, prekidac valja, kablovi ok ali nije davala znakove zivota. Sutradan ju je majstor zamjenio bez ikakvih problema, jos ju je doneo u Tovarnik pa sam otisao po nju i vratio mu staru, nadam se da je nasao gdje je bio problem pa da ce popravit. Ova nova mi ima puno bolji zvucnik, prva je krčala a ova se cuje super. Problem je sto taj aparat radi 10 dana u godini i ne moze mi ne valjat ni jedan dan jer ne mogu sijat bez njega. Ja sam prezadovoljan sa radom, nadam se da mi vise nista nece krepat iduce godine.
 
Koristim kontrolu na plocu, ove godine me 2 put obavestila kad je rikno plasticni zupcanik, zvucnik je toliko jak da para usi (il je mozda zbog kabine, akustika? ) , iskljucujem ga kad dosejavam neki red jer se ne moze izdrzati. Dogodine mozda stavim kontrolu na zrno, a ovu nabudzim na kombajn da prati osovine
 
Koristim kontrolu na plocu, ove godine me 2 put obavestila kad je rikno plasticni zupcanik, zvucnik je toliko jak da para usi (il je mozda zbog kabine, akustika? ) , iskljucujem ga kad dosejavam neki red jer se ne moze izdrzati. Dogodine mozda stavim kontrolu na zrno, a ovu nabudzim na kombajn da prati osovine

Samo naljepi komad izolir trake preko rupe od zvucnika i rijesio si problem, imas sirenu i utisat ces ju.
 
poz
narucena kontrola setve za bekericu u h l elektik cekam da stigne pa cu javiti dali je dobra inace sa senzorima za seme to dosad nije moglo da se nadje osim u originalu a to je preskupo 1500e ili 160 e po senzoru kada sam teo da na or senzore nakacim agroelektonikinu kontrole setve opet neisplativo ako ovo bude valjalo javljam .
dobra vest za vlasnike bekerice zar ne.

Kako se pokazala kontrola setve za bekericu, i koliko kosta ako nije tajna
 
danas dobio mail od agroelektronike el kontrola za 4 reda 170 eura a sa brojacem hektara 270eura,odlucio sam se za ovu sa brojacem hektara,jer sijem dosta usluzno oko 100h za sezonu a dosta toga i berem usluzno pa bi brojac dobo dosao, ugradnju senzora vidim da nije problem,sto se tice brojaca jel komplikovano za ugradnju i koliko je tacan,sve informacije su dobro dosle,hvala
 
Možeš li pojasniti ono da ugradnja senzora nije problem? Da li moraju da se skidaju vrata sa setvenog aparata da bi se montirao senzor? Ili ima neki drugi način da se namontira senzor a da ne treba rasturiti pola sejalice? Ovo pitam jer ću najverovatnije kupiti jednu sejalicu koja je sad u fazi remonta, pa se razmišljam da li odmah da naručim elektronsku kontrolu i ugradim senzore dok je sve rasklopljeno...


edit: Radi se OLT pneumatskoj sejalici.
 
Da bi se montirao senzor ne skidaju se vrata setvenog aparata. Veoma se lako,jednostavno i brzo montira a za nju imam samo reci pohvale. Veoma sam zadovoljan sa njenim ucinkom.
 
Nazad
Vrh