Elektronska kontrola setve

Dali moze da se namesti agroelektronikina kontrola ako su skinuti usmerivaci semena? posto sejem soju sa plocama od 120 rupa
 
Dali moze da se namesti agroelektronikina kontrola ako su skinuti usmerivaci semena? posto sejem soju sa plocama od 120 rupa

Može ali moraš brusilicom odseći onaj zub usmerivača koji inače skidaš za 1mm ako ostavljaš usmerivač.Inače ako uopšte nemaš uasmerivače moraš napraviti nosač onih senzora istog oblika kao i usmerivač
 
Stigla...

w8q25s.jpg
 
mamicu im isto sam i ja platio pre nekih mesec dana ( 170 EUR)a za dostavu nesto oko 450 din...ipak je Kucura bize S Mitrovici nego Mol .......:ppozdrav:
 
agroelektronikina kontrola setve nemoze da se namontira na maju sa diskovima. moraju da se obradjuju oni drzaci raonika. treba da se pridje malom brusilicom i skine oko 3-5 mm .
 
Namontirana kontrola isprobana rucno gasi led diode i pisti kad stane sto znaci da je ok ili bi trebalo da je tako nemam nijednu fotografiju neznam da ih stavim ali jako je dobra stavar jos samo da posluzi vrem pa dase seje pozdrav
 
Namontirana kontrola sjetve na OLT PSK-4 ali ne znam kako pravilno da namontiram indikator na točak sijačice jer sam uzeo kontrolu sa brojačem hektara. Molio bi opisnu ili slikovnu pomoć.
 
Montirana kontrola setve "agroelektronika" za sestorednu nodet sejalicu, radi odlicno, samo vodite racuna kad zatvarate raonik, ako je kabel od senzora malo duzi, da se ne osteti. Mi smo vec prvi dan jedan kabel precvikali!
 
Radi "agroelektronika" kao besna,a radim i ja sa njom kao lovacki pas!Kad god ona pocne da pisti, ja hop napolje iz traktora:haha: .Moj savet vam je da svaki dan pre setve a mozda i jednom u toku dana otvorite ulagace i ocistite senzore od prasine.Time cete smanjiti lazne uzbune na minimum.Inace cim mi je spao lanac-zapistala je,nabilo se zemlje u jednu bateriju i nije seme izlazilo napolje-zapistala je,nestalo semena u jednoj bateriji-zapistala je.Jeste da sidjem par puta u toku dana iz traktora da bih ocistio senzor ali i to je mnogo manje puta nego dok je nisam imao...
 
Meni je prošle sezone radila besprekorno. Ove godine je uhvatilo neko ludilo pa malo radi malo ne radi.... Napajanje dobija direkt sa klemni akumulatora i to sam proverio,te spojeve + i - i to je ok. Moraću proveriti spojeve još jednom a ako ništa ne rešim via Agroelektronika.
 
Moguće da se izolacija ogulila pa se žice dodiruju( moj prošlogodišnji prolemb).
Ja na svakoj njivi očistim senzore od prašine,s obzirom da mi je pas sve žice izgrizao sve sam zameni spojio boju na boju i radi besprekorno.
Taj ko je izmislio EKS treba dobiti nobelovu nagradu za poljoprivredu!
 
Budi malo precizniji gde da se ogulila izolacija? Meni se jednostavno ugasi i ne hebe me ni 5% drmam žice kuckam prstima po njoj i ništa. Sačekam pola minuta i proradi. Još sam i napravio neki primitivan nosač da upija vibracije baš zbog ovih stvari da mi se ne dese kad se već nisu prošle godine. Al oš vraga izgleda da se baš nešto poprcalo... Kada radi pokušao sam da razdvojim onaj glavni džek koji ide nazad ka senzorima i ona i dalje radi. A kad ne radi onda ne radi pa taman da ja njoj sviram na uvce ko ona meni.... Znači nije do tog "zadnjeg" dela EKS-a nego je nešto do ovog "prednjeg" kojeg slušamo i gledimo ko dete u lizalicu....
 
Nazad
Vrh