Elektro instalacija

Може ли један савет стручне јавности?:osmeh:
Прпблем ми се јавља на инсталацији жмигаваца (мигаваца, показивача правца).
Леви задњи неће да ради па даље и на приколицама.
Инсталација од ток жмигавца када је оптерећена нема струје а када није онда има (када је сијалица у грлу и жмигавац укључен унимер не показује струју и сијалица не ради, када сијалицу извадим, струја на унимеру се појави). Кад жицу од левог преспојим на десни онда ради.
Шта може да буде проблем?
 
Ili u lampi ima lose odradjen nosac sijalice,pa sijalica ima kontakt sa masom-kratak spoj,osigurac ne pregoreva a sijalica ne radi,imao sam takav slucaj na poziciji.
 
Има спојница 2*3 за леву страну возила (леви/десни жмигавац, позиција, штоп, два празна места) одмах после командне табле (после аутомата) и њу када раскачим и спојим довод жицу од десног на одвод од левог онда ради одлино када укључим десни. Рекао бих да је проблем у табли, аутомату, али ако је аутомат како онда предњи ради, збуњује ме начисто.
 
mozda ti je jednostavno vod za levi migavac u prekidu negde u tabli iza racvanja za prednju i zadnju stranu pa ti zato radi prednji a zadnji ne.
 
Gde se može kupiti poseban mali sat za nivo goriva?Na kinezu mi sat ne radi tj. ne pokazuje gorivo_Ostalo je ispravno pa bih hteo namontirati neki sat.
 
Koju od ove dve da ugradim sklopke? Obe su ispravne i funkcionalne. Leva mi lepše izgleda ali prenosi masu na svoje kućište odakle daljim spojem prenosi a ova desno ima dva zasebna kontakta gde se kače papučice i masivnija je dosta.
cam00027.jpg
Kupio bih ovu desnu masa prekidac,imal' neko pojma posto je?
 
Imam problem a nemam dovoljno alata da ga utvrdim pa ako neko provali šta je, neka napiše.
Ne svetli kontrolna lampica ni kad je ugašen traktor ni kad je upaljen. Lampica ispravna i instalacija ispravna (bar za tu proveru imam aparature).
Jedno me buni. Kada spojim lampica u sa masom i + kontaktom na alternatoru, normalno svetli ali kada spojim lampicu sa masom i kontaktom za pobudu na alternatoru kada je traktor ugašen i onda svetli ali ne tako jakim intezitetom. Sumnjam na diode.
 
Nisi napisao koji tip je alternatora a i neke stvari koje si napisao me zbunjuju ovo "Ne svetli kontrolna lampica ni kad je ugašen traktor ni kad je upaljen" se odnosi na lampicu traktoru? A ovo "Kada spojim lampica u sa masom i + kontaktom na alternatoru, normalno svetli ali kada spojim lampicu sa masom i kontaktom za pobudu na alternatoru kada je traktor ugašen i onda svetli ali ne tako jakim intezitetom" na kontrolnu lampicu (ispitivač, brifer) ? Kako se ponaša kada spojiš kontrolnu lampicu na B+ i D+ (kontakt za pobudu) na samom alternatoru.

Naime kada spojiš kotrolnu lampicu na B+ i D+ na samom alternatoru (najbolje je tako ispitivati jer time isključuješ eventualne kvarove na samoj instalaciji koji bi mogli utjecati na točnost ispitivanja) i ona ne svjetli moguća su tri kvara

-regler (pregorio ili četkice)
-rotor (pregorio ili poderani kolektorski prstenovi)
-loš spoj reglera i D+ (ovo se odnosi na alternatore bosch i njegove klonove koji imaju vanjski regler na sebi i kontakt s D+ ostvaruju preko onog limića unutar alternatora)

Kada spojiš kontrolnu lampicu na masu i D+ (pobuda alternatora) i ona svijetli ili tinja probila je neka od ispravljačkih dioda na plus diodnog mosta (sveukupno je 6 ispravljačkih dioda 3 na plus strani i 3 na minus strani diodnog mosta). Za ostala ispitivanja diodnog mosta potrebno ga je izvaditi iz alternatora ili barem otpojiti od statora.

Ovo što sam napisao se odnosi na standardne alternatore zapadne proizvodnje ili njihove klonove jer ruski su druga priča.
 
U pitanju je iskrin alternator. Kontrolna lampica ne svetli kada se spoji između b+ d+ ali zato svetli svetli kada se spoji jednim krajem sa masom a drugim sa bilo kojim od ta dva kontakta. Mislim da je ovo zadnje, kao što sam i mislio. Videću da ga razmontiram i odnesem kod električara pa neka isproverava i lupi cenu. Ako je cena debela onda mi je bolje da kupim drugi. Čak se neko vreme i premišljam da ubacim neki malo jači. Videćemo.
 
Pozdrav, poceo sam ajmo reci preinake da stavim alternator od Golfa 3 (Bosch 70A ) sve mi je jasno kako i sta, samo me zanima da li je tko ga stavio na IMT-539 i da li mozda se desi da u rupama prednji most tj. spona lupi u njega posto je veci?
 
Da, desava se. Ja sam stavio od renoa 18 na 533 i stalno mi je lomio donji zavrtanj. Onda sam prepravio mesto kacenja, sada je skoro zalepljen za blok motora, stavio kraci kais i sad je sve u redu.
 
Nazad
Vrh