Elektro instalacija

Cena 30 e samo za merac obrtaja a multi panel 50eura.
 
Nije to tako ni skupo,jedan teleoptikov termometar je 30ak evra,obrtomer jos skuplji...jedino ako je iole kvalitetno. Ako uskoro budem pri parama i radio instalaciju na 560 bolje to ubaciti,nego kupovati obrtomer,termometar,ampermetar...
 
Kod mene za traktore imt 533-539-542 je oko 10 hiljada kompletna instalacija...Sve majstor radi ti gledas :)
 
Gde je najpogodnije staviti masu traktora,tacnije povezati minus klemu.Vidim kod mnogih je minus doveden na akumulator direktno sa jednog od tri srafa anlasera,nerazumem cemu to.Sta je sa tim bolje uradjeno.
 
Stavis ga sto blize akumulatoru, na 560 u ovom slucaju negde na kolevku. Bitno je samo da spoj kabla sa sasijom buse dobar. Sto je kabal duzi, to su veci njegovi gubitci ako se ne poveca njegov presek. bem ga sad, prosle godine sam u skoli ucio te Omove i Dzulove zakone vezane za proticanje struje, ali ih nisam bobro naucio:osmeh:
 
Gde je najpogodnije staviti masu traktora,tacnije povezati minus klemu.Vidim kod mnogih je minus doveden na akumulator direktno sa jednog od tri srafa anlasera,nerazumem cemu to.Sta je sa tim bolje uradjeno.
Anlaser ne dobija masu kroz blok i kolevku i korodirane kontakte, nego direktno sa akumulatora kroz bakarni provodnik odgovarajućeg prečnika. Najbolje rešenje.
 
prosle godine sam u skoli ucio te Omove i Dzulove zakone vezane za proticanje struje, ali ih nisam bobro naucio:osmeh:

Hebo ga ti :ideja:, a ja sam to učio skoro pa prije 30 godina,i još uvijek su mi u glavi mada nisam nikad radio u struci barem ne profesionaln. Jouleov zakon nema puno efekata/utjecaja ako se sve napravi kako treba po ohmovom zakonu tj. ako se uzme dovoljan presjek vodića jer se on odnosi na razvijanje topline/toplote koja se javlja u vodiču pri prelasku struje kroz njega. Inače je najbolje rješenje direktno na anlaser pošto je on največi potrošač mada to kod traktora nije toliko bitno jer nema gumene nosače motora kao auto več je cijeli sklop (motor, mjenjač dobro povezan sa šasijom tako da je dovoljno i na šasiju (kod traktora koji imaju šasiju) ili na neki (deblji) vijak na spoju motora i mjenjača jer spajanje direktno na anlaser nije uvijek baš praktično rješenje npr. kod starih 533 koji su imali dva akumulatora ili mali ursus. belarus itd. jer bi trebala žica skoro pa dva metra. Za povezivanje je dovoljna žica od 25mm2 (za anlaser do 3kw i dužinu do 2m), teoretski i 16 ali se uvijek uzima za jedan red više od stvarnih potreba barem kad se radi kod kuće jer većina novih traktora ima obratno tj. za red manje :osmeh: pa dolazi do pregrijavanja vodića, bakar pocrni (oksidira) i gubi spoj. Neki dan sam radio kolegi instalaciju na prednjoj lijevoj lampi koju su preglodale najbrojnije domaće životinje

stakori1.jpg

I samo je masa na njoj bila od 1mm2, dugo i kratko svjetlo 0,75 , žmigavac 0,5 a za poziciju nisam mogao ni izmjeriti, ista stvar je biila kad sam komišiji spajao instalaciju za auto prikolicu jedva sam našao spojnicu koja je imala dobar spoj sa žicom.
 
@Mbranko bas sam to hteo da te pitam kao iskusnijeg kolegu,mi ovde spominjemo cesto radni far od 55w i 2,5mm presek kabla,dok je na autima za tolike Wate daleko manji presek(nisam merio,pa ne bih da licitiram) i opet rade bez greske. Jel tu u pitanju druga legura provodnika ili... ?
 
Nije u pitanju druga legura jer jedino srebro je bolji vodić od bakra a iza njega je zlato pa onda aluminij itd. , već samo proračunat minimum minumuma da izdrži barem toliko koliko traje garancija. Prije to nisu mogli a sad imaju kompjutore koji uz unešene sve parametre izračunaju to u djeliću sekunde. Ali to je tako i kod svega ostalog novog (traktori, kombajni, radni strojevi) a ne samo kod auta.
 
Nisam imao priliku da se pozabavim novim traktorima i vidim kako je na njima reseno. Znaci kao sto sam mislio ko radi mlasicnu el.instalaciju na traktor ne mora da koristi deblje provodnike od 1.5mm,a ni da ubacuje releje na traktor npr 539.
 
Cekaj jel ovaj nije za skidanje ?

● Odstranjuje i sprečava smetnje i kvarove
električnih uređaja prouzrokovanih
vlagom

Br. art. 0890 100
Sadržaj 300 ml

KONTAKT SPREJ OS 200 ml . . . . . . . . . . . . . . . . 1200 din

Sprej za zaštitu elektro kontakata od oksidacije
● Sredstvo za zaštitu od korozije za nove kontakte,
prekidače i za elektromehaničke delove.
● Dugotrajna zaštita od korozije.
● Odlično podmazuje sve delove finih mehanizama.
● Odstranjuje prljavštinu, smole, ulja i ostatke metala.
● Ne sadrži kiseline.
● Procesom sušenja ne stvaraju se naslage na kontaktima

KONTAKT SPREJ OL 200ml. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .1200 din
Sprej za čišćenje naslaga oksida
● Sredstvo za čišćenje električnih kontakata od naslaga
oksida.
● Č isti sve vrste kontakata.
● Odstranjuje naslage oksida, sulfida, smole, ulja i
prljavštine.
● Uklanja velike otpore protoku struje.
● Trenutno uklanja “ pucketanje” na kontaktima.
● Ne šteti većini konstruktivnih materijala u upotrebi u
elektrotehnici.
● Ne sadrži halogene

KONTAKT SPREJ SL. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .1200din

Zaštitni lak, providni
● Izoluje, štiti i zaptiva.
● Izoluje žice i elektro priključke

● Sprečava i otklanja manja oštećenja izolacije kod
motora i transformatora.
● Štiti kablove akumulatora od korozije.

● Štiti od vlage.
● Formira sjajni, elastični sloj

● Prijanja na metale kao što su bakar, mesing, čelik, hrom,
aluminijum itd. kao i na plastiku, kožu, drvo i karton.

KONTAKT SPREJ SW 200ml. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .1200din

Sprej za odmašćivanje električnih kontakata
● Specijalni sprej za čišćenje kontakata i elektronskih
delova
● Odstranjuje ostatke kalafonijuma
● Č isti zaprljane električne uređaje, platine, elektronske
delove, releje i letvice utikača.
 
Ovaj nije za skidanje, ovaj je da "poboljsa" kontakt, i da spreci koroziju - ali zaista dobar stvar.
 
Ratko trebalo bi da imas takvih uticnica u Titanu,jer se ugradjuju na Stajer traktore i jos dooosta novih traktora. Jedna "rupa" je za masu,jedna za zivu struju,a jedna na kontakt.
 
Nazad
Vrh