Ekonomska racunica u proizvodji prasica tokom cele godine,!

Jeste isplativo,sto ti kazes nekad manje nekad vise,ali samo ako drzis pravu robu
 
crni gruja je napisao(la):
A u takvom sam dugu da je to za pricu i dalje se sve hrani po tabeli nema odstupanja samo cena malo bolja i eto po leglu 30 do 35.000 din i kada cujem da pojedini daju dzebe poludim a on bi mi rekao " ma jeb..m ti imam samo tu jednu krmacu i nekih 8 komada prasica sam mu dao pa sta ".. ee dodje mi da .. ahhhhhhhhhh nadam se stabilizaciji . ne gasim nista .idemo dalje :D :ppozdrav:
Grujane,
redukuj hranu dokonim krmacama, mesaj sa stocnim, smanjuj troskove, uradi nesto....
Post je spojen: [time]1299465199[/time]
_________________________________________________
moja kalkulacija za prasad (nisam rek'o racunica):

Trosak za krmacu i prasad od parenja krmace do utovljavanje prasadi tezine 25 kg


Krmaca 114 dana x 3kg hrane x 0,30 E = 103 E
28 dana x 5 kg hrane x 0,30E= 42 E

Prasad 9kom x 1kg hrane x 1 E = 9 E
9kom x 1kg hrane x 40 dana x 0,40E = 144E
----------------------------------------------------------------------------
Trosak za 9 prasadi do 25 kg--------------------- 298 E



Prasad prodaja 9 x 25kg x 1,6E = 360 E

Hranjenje krmace u praznom periodu max 10 dana izmedju odbijanja i pripusta na parenje
10 dana x 3kg hrane x 0.30 E = 9E


TROSAK=======298E
==== === 9E
===========================
TROSAK ======307E
PRIHOD =======360E

RAZLIKA=======53E na 9 prasadi

ZARADA======= <6e / prasetu
 
Sve dok zarada nije manja od nule po prasetu dobro je. Uz nsiku cenu na trzistu, ne ocekuj zaradu, bitno da nisi na gubitku.
Kad cena ode gore, bice bolje! Samo ne odustajte!
 
ma u tu cenu gore nije uracunato:
-struja, voda, amortizacija opreme i objekta, rad, intervencije veterinara, ishrana veprova, nedaj boze a desava se uginuce, povadjanje.....
da znate da 1 povadjanje kosta domacina 70e....... tako da podaci koje sam naveo su povrsni i ticu se idealnog poslovanja...
 
Moram da pokazem krmacama ovu racunicu i da im objasnim da bez 12 odbijenih prasadi po leglu idu na klanje.
Pa nek vide sta ce!

:haha:

Pre bi to krmacama objasnio nego nekome iz ministarstva!
 
sorin je napisao(la):
Moram da pokazem krmacama ovu racunicu i da im objasnim da bez 12 odbijenih prasadi po leglu idu na klanje.
Pa nek vide sta ce!

:haha:

Pre bi to krmacama objasnio nego nekome iz ministarstva!
druze pokazi i vepru,pa da zna kako da puni :ppozdrav: :haha: :haha:
 
Prošla tura 4 prvopraskinje 25kom ::lose:: ::lose:: ::lose::
Sad se situacija popravlja
prva 14 kom danas imali 3 nedelje.
Sve ispod 8 kom smatram gubitkom.
 
Nisam reziju,jer kupujem gotovu hranu kad krenem sa posla,znaci 0 prevoz.Struja ide na sijalice dve,tako da je i to neka mizerija.Voda bunarska,tako da je otprilike cisto ostalo za dva meseca.
 
Postovani,
Vidim da se niko ne hvali sa novom cenom malih prasica...?Vidim ,ide od 180-200 din. molim komentar o mojoj proceni na 250 din.Ako se secate procena mi nije bila losa za period od 10-20 marta

Misa D_fiskal
 
crni gruja je napisao(la):
Samo pratim rast cena i vidim da cu lepo da prodjem ::svaka cast:: ..imam ih pred uskrs i posle njega..juce mi je oprasila 16 kom, ocekujem jos jedno prasenje... :D :ppozdrav:
Znam,procitao sam na "Cestitkama,pozdravima i zeljam...." neka su ti od koristi...nego, vidis li sta znaci dibro postavljena "linija trenda"...ipak,moze da se predvidi, i "fino" podesi uzgoj i prodaja...bez obzira na verske praznike

Pozdrav Misa i :ppozdrav:
 
Samo pratim rast cena i vidim da cu lepo da prodjem ::svaka cast:: ..imam ih pred uskrs i posle njega..juce mi je oprasila 16 kom, ocekujem jos jedno prasenje... :D :ppozdrav:

Nema sanse za jacom cenom .. preprodavci a i uz njih pecenjare ne nude vise od 160.oo...eeeee sta mi izjednacavamo ..jabuke i prasetinu ..pasulj skuplji,mladi krompir ista cena ..oooo Srbijo pa zato nas i niko nece .. a mi njima i ne trebamo a nadam se pred uskrs bice bolje .. ista cena kao u postu ..strasno..ee gde mi prolaze dani pravimo posao i zaradjuju ..na prodaji koncentrata kupi ,dovezi ,natovari istovari .. nahrani ..ocisti ,, dobro je kada nisam u minusu ..ahhhh malo utehe e sto bi..... @ Kengur rekao .. bez servisa sam bas u buli , ovako da mi nije njega .. neznam kud bi ...aaaaaaaa gubim kosu.. iz dana u dan sve sam belji ha ha
 
Nazad
Vrh