E-Agrar

Srdjan1, prijatelju stoji vec neko vreme u radu,to je zbog one parcele sto su meni napravili problem jel to i on treba da izmeni zahtev iako je njemu sve uredno,sve te parcele on imao i prosle godine u svom gazdinstu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

Šta je sve potrebno od dokumentacije da se promeni nosioc Poljoprivrednog Gazdinstva

  1. Izjava novog nosioca da prihvata da bude nosilac (Izjava Prilog 5)
  2. Izjava svih članova da su članovi domaćinstva novog nosioca (Izjava Prilog 2)
  3. Potvrda iz banke ili ugovor o otvaranju namenskog računa

Šta je sve potrebno od dokumentacije da se postavi privremeni nosioc Poljoprivrednog Gazdinstva

  1. Izvod iz Matične knjige umrlih trenutnog nosioca
  2. Izjava svih članova domaćinstva sa imenovanjem privremenog nosioca (Izjava Prilog 4)

Da li ste sve ovo Priložili (Što se tiče Privremenog nosioca gazdinstva) ?
Sve je prilozeno,nema drugih naslednika ,stric je jedini. Sve sam to prilozima pre nedelju dana ali mu ne otvaraju opciji da možemo parcele da ubacimo i da podnesem zahtev.
 
Ugovor kao Ugovor je isti i za Fizičko i za Pravno lice, vama treba još i ovo​

Prilog 2a - Izjava odgovornog lica u pravnom licu koje je vlasnik zemljišta i zakupodavac, odnosno ustupilac zemljišta na korišćenje (Prilog 2a) ⬅️ Kliknite na link u zagradi.
Znaci taj koji ima ovlascenje u pravnom licu njegove podatke tu da ubacim i on i ja da overamo potpise kod notara?A taj sto ima ovlascenje u pravnom licu je strani drzavljanin i gde pise jmbg da upisujem taj maticni broj sto mu pise na stranom dokumentu?
 
Srdjan1, prijatelju stoji vec neko vreme u radu,to je zbog one parcele sto su meni napravili problem jel to i on treba da izmeni zahtev iako je njemu sve uredno,sve te parcele on imao i prosle godine u svom gazdinstu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Onda i vaš prijatelj mora Izmeniti zahtev. Za svaki slučaj nek i on pozove 0800 106 107 pa nek vidi da nema možda još neki problem.


Ako ne želi ili ne može da čeka da se neko javi nek odradi sledeće

infofoto-1024x682.jpeg


uap.callcentar@minpolj.gov.rs uap.kontaktcentar@minpolj.gov.rs
office@minpolj.gov.rs

Uprava za agrarna plaćanja: https://uap.gov.rs/#kontakt

Zvanična veb prezentacija eAgrar-a na adresi: https://eagrar.gov.rs (Skrolujte dok ne dođete do Budimo u kontaktu, u tekstu poruke napišite vaš. BPG,JMBG i broj mobilnog).
Sve je prilozeno,nema drugih naslednika ,stric je jedini. Sve sam to prilozima pre nedelju dana ali mu ne otvaraju opciji da možemo parcele da ubacimo i da podnesem zahtev.
Proces registracije novog ili privremenog nosioca zna da potraje (Ranije je bilo oko 2 Meseca)


Pozovite 0800 106 107 pa vidite šta se dešava

Ako ne želite ili ne možete da čekate da se neko javi odradite sledeće

infofoto-1024x682.jpeg


uap.callcentar@minpolj.gov.rs uap.kontaktcentar@minpolj.gov.rs
office@minpolj.gov.rs

Uprava za agrarna plaćanja: https://uap.gov.rs/#kontakt

Zvanična veb prezentacija eAgrar-a na adresi: https://eagrar.gov.rs (Skrolujte dok ne dođete do Budimo u kontaktu, u tekstu poruke napišite vaš. BPG,JMBG i broj mobilnog).
 
Da li se moze promeniti vlasnik parcele? Svim parcelama u gazdinstvu stoji da su u vlasnistvu nosioca gazdinstva ali nije tako, neke su u vlasnistvu clana gazdinstva, pa bih to da prepravim. Da li moram obrisati te parcele od clana pa ih uneti ponovo tako sto idem dole na "dodaj parcelu clana"?
 
Znaci taj koji ima ovlascenje u pravnom licu njegove podatke tu da ubacim i on i ja da overamo potpise kod notara?A taj sto ima ovlascenje u pravnom licu je strani drzavljanin i gde pise jmbg da upisujem taj maticni broj sto mu pise na stranom dokumentu?
Da tačno, pošto je strani državljanin uz Matični broj na kraju dodate do 13 nula. Ako vam je sve ovo teško (Ili se plašite da nešto ne pogrešite idite u PSS).
 
Da li se moze promeniti vlasnik parcele? Svim parcelama u gazdinstvu stoji da su u vlasnistvu nosioca gazdinstva ali nije tako, neke su u vlasnistvu clana gazdinstva, pa bih to da prepravim. Da li moram obrisati te parcele od clana pa ih uneti ponovo tako sto idem dole na "dodaj parcelu clana"?
Za početak da li ste podneli zahtev za Subvencije, ako jeste da li ste Isplaćeni ?
 
Da li se moze promeniti vlasnik parcele? Svim parcelama u gazdinstvu stoji da su u vlasnistvu nosioca gazdinstva ali nije tako, neke su u vlasnistvu clana gazdinstva, pa bih to da prepravim. Da li moram obrisati te parcele od clana pa ih uneti ponovo tako sto idem dole na "dodaj parcelu clana"?

Iskreno to nikome ne pravi problem (Tako je sam sistem povukao podatke).

Da morate da obrišete pa da dodate ponovo ali ovog puta kliknete na opciju Dodaj parcelu člana.

Napomena: Kada počnete da brišete parcele dobićete upozorenja da možete da odete u Pasivni status (Možete da odete ako obrišete sve parcele i onda ih ne dodate ponovo)


Napomena: Ako je parcela člana u Zakupu, ta parcela ide ponovo na proces Verifikacije (Baš zbog toga sam vas pitao da li ste podneli zahtev za Subvencije i ako jeste da li ste Isplaćeni. Sada je svakako omogućeno da možete da podnesete zahtev i ako su parcele na verifikaciji (Samo je bitno da se navede biljna kultura)).

 
Poslednja izmena:

Iskreno to nikome ne pravi problem (Tako je sam sistem povukao podatke).

Da morate da obrišete pa da dodate ponovo ali ovog puta kliknete na opciju Dodaj parcelu člana.

Napomena: Kada počnete da brišete parcele dobićete upozorenja da možete da odete u Pasivni status (Možete da odete ako obrišete sve parcele i onda ih ne dodate ponovo)


Napomena: Ako je parcela člana u Zakupu, ta parcela ide ponovo na proces Verifikacije (Baš zbog toga sam vas pitao da li ste podneli zahtev za Subvencije i ako jeste da li ste Isplaćeni. Sada je svakako omogućeno da možete da podnesete zahtev i ako su parcele na verifikaciji (Samo je bitno da se navede biljna kultura)).

Nisam podneo zahtev, nisu u zakupu te parcele koje dodajem tako da nece biti verifikacije valjda. Nije pravilo problem prosle godine a sad sam se uplasio da ce mi to mozda praviti problem pa zelim da ispravim to.
 
Nisam podneo zahtev, nisu u zakupu te parcele koje dodajem tako da nece biti verifikacije valjda. Nije pravilo problem prosle godine a sad sam se uplasio da ce mi to mozda praviti problem pa zelim da ispravim to.
Ako niste odradili obnovu gazdinstva možete slobodno da odradite tu izmenu ako želite.
 
Poslednja izmena:
Pa da onda ne menjam to? Nebi trebalo da postoji rizik neki zbog toga da me odbiju ili prebace u pasivan?

Koliko znam još nikom nije prestavljao problem baš to što ste naveli.


Siguran sam da na Forumu ima još osoba što im tako stoji u eRPG kao vama i da nisu menjali.


Vi ako želite to da odradite, odradite slobodno (To je vaše gazdinstvo i niko nema prava da se meša u vaše odluke).
 
Poslednja izmena:
@Srđan01 pitanje izbacuje mi grešku kad pokušam da se prijavim sa mail-om. Odradio prijavu ranije da obnovim gazdinstvo i podnesem za subvencije normalno, a sad ne može.


im.png
 
@Srđan01 pitanje izbacuje mi grešku kad pokušam da se prijavim sa mail-om. Odradio prijavu ranije da obnovim gazdinstvo i podnesem za subvencije normalno, a sad ne može.


im.png
Mora da niste ukucali dobro e-mail adresu (Probajte ponovo da napišete validnu e-mail adresu). Dovoljno je da samo jedno slovo ili taču da dodate ili izostavite pa da se pojavi greška.

Svaku e-mail adresu Prvo početno slovo pišite malim a ne velikim slovom.

 
Poslednja izmena:
Mora da niste ukucali dobro e-mail adresu (Probajte ponovo da napišete validnu e-mail adresu). Dovoljno je da samo jedno slovo ili taču da dodate ili izostavite pa da se pojavi greška.

Svaku e-mail adresu Prvo početno slovo pišite malim a ne velikim slovom.

Dobar je e-mail, više puta probao i neće.
 
Verovatno je bilo ovo pitanje vec, ali zanima me da li moram da izmenim zahtev za subvencije ukoliko sam sa zakupodavcem produzio rok trajanja zakupa, i dodao novi ugovor kao prilog na eagraru? Stari ugovor je bio do nekog septembra, a receno mi je da sve sto istice pre oktobra nece biti placeno.
Pa da li sada moram da menjam zahtev, sa parcelom koja je u trajanju do 2029. ili mogu ostaviti ovako? Ne znam da li prijava za subvencije automatski povuce izmene koje ja napravim tamo u delu gde su mi parcele.
 
Nazad
Vrh