E-Agrar

Jedno pitanje po 100 put za refakciju fiskalni za gorivo može na jednu parcelu više puta da se podnose ili samo jednom i ende
 
Treba da ubacim novo overeni ugovor jer sam od vlasnika dobio još jednu parcelu, i onda sam sve parcele koje obrađujem od njega ubacio na taj ugovor.
Na parceli koji ubacujem ću priložiti novi ugovor, ali ne znam da li za parcele koje su već verifikovane ubacujem novi ugovor ili da ostavim stari.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ja imam problem sledeći,nasledio sam imanje od rodjaka koji je preminuo,u katastru stoji moje ime i prezime vlasnik 1/1, ne mogu da dodam na moje gazdinstvo kao član gazdinstva,jer je njiva još uvek upisana u njegovo gazdinstvo još po starom,e agrar nije ni postojao išlo se preko trezora. Sta sad i kako da rešim to da bi imao pravo na subvencije i naftu? Hvala

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
@Srđan01
Danas se na e-podsticaje pojavio novi podsticaj sa naslovom:
"unapređenje biljne poljoprivredne proizvodnje kroz kontrolu plodnosti obradivog poljoprivrednog zemljišta i praćenje spruvođenja preporuka i savete"
Dali bi mogao da objasniš o čemu se radi, pošto nemogu na internetu da nađem nikakvu uredbu o tome, a rok za podnošenje je vrlo kratak.
 
Ja imam problem sledeći,nasledio sam imanje od rodjaka koji je preminuo,u katastru stoji moje ime i prezime vlasnik 1/1, ne mogu da dodam na moje gazdinstvo kao član gazdinstva,jer je njiva još uvek upisana u njegovo gazdinstvo još po starom,e agrar nije ni postojao išlo se preko trezora. Sta sad i kako da rešim to da bi imao pravo na subvencije i naftu? Hvala

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
Mora neko u njegovo ime da otvori e agrar pa onda da obriše parcele...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Da li bi mogao to ja da uradim? Njegova žena je starija nema pojma o tome ništa. ? I šta treba da uradim?

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Da li bi mogao to ja da uradim? Njegova žena je starija nema pojma o tome ništa. ? I šta treba da uradim?

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
kontaktirate upravu za agrarna placanja, dostavite broj njegovog gazdinstva, umrlicu i zahtevate brisanje parcela a i gazdinstva.
 
Da li je taj rođak imao članove gazdinstva?

Ako nije onda tražiš brisanje njegovog gazdinstva čime će se parcele iz njegovog gazdinstva osloboditi i onda ih možeš uneti u svoje gazdinstvo. Brisanje tražiš tako što ćeš preko svog eAgrara preko opcije ostali zahtevi (ili tako neštno, da ne otvaram sad eAgrar) tražiti brisanje rođakovog gazdinstva zbog toga što je umro a nije imao u gazdinstvu članove - to navedeš u opisu zahteva, i uz taj zahtev priložiš izvod iz matične knjige umrlih za tog rođaka.

Ako jeste onda neki od članova rođakovog gazdinstva treba da postane nosilac gazdinstva i onda da on ubriše potrebne parcele.
 
Nije imao dece,ja sam mu bio naj preči. Snaja u godinama ne zna ništa oko toga,a i sve što je njoj ostalo tu su livade 4 klase. Znaci tako mnogo vam hvala ako ima jos nesto obavezno mi recite.

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Pod član gazdinstva ne mislim na članove familije i domaćinstva, već one koje je (ako je) naveo kad je pravio gazdinstvo kao članove tog gazdinstva, možda supruga... Ako postoji član gazdinstva onda on nasleđuje gazdinstvo i tek on može da traži da se gazdinstvo ugasi ili da bez gašenja ubriše parcele iz gazdinstva. Ako nema člana onda može i neko drugi da to traži jer se i inače gazdinstvo bez člana automatski gasi kad nosilac premine. Samo je potrebno da to neko javi eAgraru i potvrdi umrlicom (to je ono preko rubrike ostali zahtevi - valda se tako zove).
 
.
1ca59b4b25d66888c3842bc4c7d0f310.jpg
 
Zašto mi se sve češće dešava, da na Consentu ne dobijam poruku za odobrenje zahteva za ulazak u eagrar?
 
@Srđan01
Danas se na e-podsticaje pojavio novi podsticaj sa naslovom:
"unapređenje biljne poljoprivredne proizvodnje kroz kontrolu plodnosti obradivog poljoprivrednog zemljišta i praćenje spruvođenja preporuka i savete"
Dali bi mogao da objasniš o čemu se radi, pošto nemogu na internetu da nađem nikakvu uredbu o tome, a rok za podnošenje je vrlo kratak.
Oво и мене занима. Кад се уђе у детаље, нема ништа о томе 🤔
 
Nazad
Vrh