E-Agrar

I ja to mislim ali bi pročitao uredbu a ne mogu da je nađem.
Prošle g sm raduo drugaru povraćaj neki za podizanje novih zasada i tamo je između ostalih i bila stavka za analizu i dobio je povrat.
 
@Srđan01
Danas se na e-podsticaje pojavio novi podsticaj sa naslovom:
"unapređenje biljne poljoprivredne proizvodnje kroz kontrolu plodnosti obradivog poljoprivrednog zemljišta i praćenje spruvođenja preporuka i savete"
Dali bi mogao da objasniš o čemu se radi, pošto nemogu na internetu da nađem nikakvu uredbu o tome, a rok za podnošenje je vrlo kratak.
Oво и мене занима. Кад се уђе у детаље, нема ништа о томе 🤔
Jel uspeo neko nešto da nađe nepto u vezi ovog za kontrolu plodnosti zemljišta?

Ovde se nalazi Konkurs pa ga pročitajte​

 
Po zna koji put opet kažem


420300997_800288632129605_2326714058586181560_n.jpg

Poljoprivrednici, proveravajte redovno eSanduče radi brže isplate sredstava


Obaveštavamo poljoprivredne proizvođače koji su podneli zahtev za podsticaje putem portala ePodsticaji da redovno proveravaju svoje eSanduče na portalu eUprave https://euprava.gov.rs/ kako bi prihvatili rešenja, koja na taj način postaju pravosnažna i izvršna, što omogućava isplatu sredstava.

Neophodno je da poljoprivredni proizvođači prihvate i preuzmu Rešenje o usvajanju zahteva za subvencije koje je isporučeno u njihovo eSanduče i ukoliko nemaju primedbe, odreknu se prava na žalbu saglasno Uputstvu za odustanak od žalbi. Na taj način sredstva će biti brže isplaćena na korisnički račun prijavljen u elektronski Registar poljoprivrednih gazdinstava.


Ukoliko su poljoprivredni proizvođači podneli zahtev za ostvarivanje prava na refakciju plaćene akcize putem platforme eAgrar (odnosno eRPG) takođe je potrebno da redovno proveravaju svoje eSanduče na portalu eUprave https://euprava.gov.rs/, prihvate i preuzmu Rešenje o usvajanju. Odustanak od prigovora na pomenuta rešenja podnosi se prateći uputstva u delu Podnošenje žalbi i odustanak od prigovora putem platforme eAgrar (eRPG).
 
Још увек је у раду. Шта је следећи корак?
Проблем је у њиви која је купљена септембра 2022. јер је уписана у друго газдинство. Прошле године је био исти проблем јер ју је бивши власник дао у закуп а није рекао. Прошле године је (претпостављам) закупопримац избрисао из газдинства и ја сам добио субвенције. Међутим, сад је опет у његовом газдинству (наводно тај ко је радио обнову газдинства је убацио опет и ти парцелу). Прошле године сам разговарао са бившим власником око тога - или да пониште уговор о закупу или да, једноставно, више не ставља парцелу у своје газдинство будући да ме је бивши власник преварио јер није рекао (приликом потписивања купопродајног уговора) да има терета.
Данас сам разговарао са бившим власником око тога - он, наводно, није био упућен у то колико траје закуп итд и да ће разговарати са оним ко има уговор о закупу.
Звао ме и тај и као не зна где да поништи уговор (јер је састављен у месној канцеларији а они више ништа немају са тим) итд. Ја сам рекао да треба да избрише парцелу са свог газдинства да бих ја могао да је убацим у своје.
Ја сам се регистровао укључујући и ти парцелу али субвенције не могу да остварим.
 
Raskid ugovora netreba,samo da obrise parcelu iz svog gazdinstva( ali to je njegova dobra volja). On ima pravo da je koristi dok traje zakup tu ga zakon stiti

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
ja bio danas prvi put ove god da tocim i na kraju pitam dami proveri kolko litara mogu tociti i umalo da dobijem slog kaze mi da imam jos 275lit ja pitam kako kad u gazdinstvu imam preko 30 h znaci trebo bi 3000 lit ona kaze ne ne po evidenciji vi imate 7,5 h ...kako ja kazem to sam imo pre 10 god kad sam otvorio gazdinstvo zovem eagrar i gospodja mi kaze da izvadim aktivni status i setvenu strukturu i nosim na benzisku da promene i isprave gresku a u nis servisu kazu zovi e agrar i eto prosto neznam sta da radim jer jedni na druge se vade a zakinuli za 2500lit jel imo neko slican problem ??kako ga resiti??
 
Raskid ugovora netreba,samo da obrise parcelu iz svog gazdinstva( ali to je njegova dobra volja). On ima pravo da je koristi dok traje zakup tu ga zakon stiti

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
И ја сам му рекао да не треба раскид уговора него само брисање из свог газдинства а он каже да не може да се обрише. Међутим, у купопродајном уговору се изричито наглашава да "продавац својим потписом гарантује купцу ... да није дата у закуп..." те сам ја, као купац преварен.
 
A jel ti obradjujes tu zemlju?probaj na lep nacin ako ne kontaktiraj nekog advokata

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Onda jos si i dobro prosao jer mogao je on da obradjuje iako si ti kupio

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Kolege kupio sam neko seme i prodavac me pita koju sifru da stavi, nosilac sam gazdinstva placam dobrinose, nisam u pdvu , 15 sam stavljao na pumpi za regres, da li staviti 15 ili 16 ?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Jel ima neko primer ugovora o zakupu sa pravnim licem?
Meni treba ugovor da pravim sa pravnim licem pa ako ima neko :)
 
Jel ima neko primer ugovora o zakupu sa pravnim licem?
Meni treba ugovor da pravim sa pravnim licem pa ako ima neko :)
Ugovor kao Ugovor je isti i za Fizičko i za Pravno lice, vama treba još i ovo​

Prilog 2a - Izjava odgovornog lica u pravnom licu koje je vlasnik zemljišta i zakupodavac, odnosno ustupilac zemljišta na korišćenje (Prilog 2a) ⬅️ Kliknite na link u zagradi.
 
Prijatelji jedan savet. Stric je nasledio imanje posle smrti svoga oca a inace je bio član gazdinstva kod oca do njegove smrti. Prošle godine mu žena u trezoru otvorila gazdinstvo na njegovo ima i odbili su ga jer je bio član kod svog oca. Ove god smo radili da on bude privredni nosioc iako ima sve papire da je na njegovo ime. Priložiti smo svu dokumentaciju međutim još nista ne menjaju. Šta da radimo? Imate li neki savet?
 
Prijatelji jedan savet. Stric je nasledio imanje posle smrti svoga oca a inace je bio član gazdinstva kod oca do njegove smrti. Prošle godine mu žena u trezoru otvorila gazdinstvo na njegovo ima i odbili su ga jer je bio član kod svog oca. Ove god smo radili da on bude privredni nosioc iako ima sve papire da je na njegovo ime. Priložiti smo svu dokumentaciju međutim još nista ne menjaju. Šta da radimo? Imate li neki savet?

Šta je sve potrebno od dokumentacije da se promeni nosioc Poljoprivrednog Gazdinstva

  1. Izjava novog nosioca da prihvata da bude nosilac (Izjava Prilog 5)
  2. Izjava svih članova da su članovi domaćinstva novog nosioca (Izjava Prilog 2)
  3. Potvrda iz banke ili ugovor o otvaranju namenskog računa

Šta je sve potrebno od dokumentacije da se postavi privremeni nosioc Poljoprivrednog Gazdinstva

  1. Izvod iz Matične knjige umrlih trenutnog nosioca
  2. Izjava svih članova domaćinstva sa imenovanjem privremenog nosioca (Izjava Prilog 4)

Da li ste sve ovo Priložili (Što se tiče Privremenog nosioca gazdinstva) ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh