Duvan -- opšta tema

Evo slike iz proslogodisnje berbe
IMG_0601.jpg
 
Alberte. čime prskaš rasad, danas sam zvao terenca i kaže mi da ga prihranim vuksalom obzirom da sam kasno ubacio prihranu pa misli da je zbog toga žut.
 
evo ovako, kad rasad ukrsti(4 listica) onda prskam 17.5grama mankogala u 20 litara vode,sutradan 50grama konfidora u 20 litara vode i zasad to je to,i do prvog sisanja ne prskam vise.U bazen je stavljeno 4 kg kristalona zasad,biljka kako usvaja tako se dodaje jos do 7kg(znaci jos 3kg).Ali on jos nije poceo usvajati hranu tek za nekoliko dana po mojoj proceni za oko 5-6 dana,izmedu ostalog kod mene terenac meri vodu tojest hranu u vodi pa lako znam kad treba dodavati jos i koju kolicinu.Ova doza prskanja se odnosi na 630 kontejnera i tih 7kg kristalona isto,to jest na jedan bazen.
2rwp89i.jpg
 
hvala prijatelju na savetu, moj terenac nemože da me nađe, zaboravio adresu, možda se sretnemo ove godine
 
važi alberte,samo da uhvatim sina kod kuće, vratio se iz švajcarske pa željan skitnje, nisam baš vičan tom prebacivanju sa telefona na komp, potrudiću se obećavam
 
sada je ok, ubacio sam mu prošle nedelje AN-a i odradio dve prihrane vuksalom, mislim da će uskoro trebati da se šiša, samo neznam na koju visinu, inače imam sistem,paleta, dve štafle i kosačica
 
Poslednja izmena:
neznam šta je sa postavljanjem slika,jedva sam i ovu temu otvorio, u sredu planiram da ošišam list po drugi put, a u sledeći ponedeljak, ako bude sve po planu ide sadnja,naravno ukoliko padne kiša, ako nebude kiše, ide pre sadnje dva dana zalivanje.pokušavam da ubacim slike ali ne ide
 
Nazad
Vrh