Duvan -- opšta tema

Danas zavrsili kopanje pa sad idem folijarnom prihranom.Zoranko razglasio sam u selu za masinu pa sad cekam ponude pa ti javim.Pozdrav! Nakacicu i koju sliku ako ne zaboravim da ponesem fotoaparat.
 
sad sam video poruku, Alberte mnogo ti zahvaljujem na angažovanosti oko mašine, jučer sam bio kod ovog mog nakupca i pazario sam mašinu, tako da ti još jednom hvala na trudu, obustavi potražnju, jbg izvini, ovaj me smoto nabrzinu, trampio sam jedanobrazni plug, koji mi je itako stajao i doplatio mu još 5o evra, valjda će da valja, isprobao sam koliko se razumem,izgleda dobro, izvini što te maltretiram, pozdrav
 
kiše ni za lek, jučer zalivao duvan, ne mnogo, toliko da se osveži, popodne prskanje preventivno ridomil + konfidor, kakvo je stanje kod vas, trenutno 35 u hladu
 
jovice to je dobar znak ako tera zaperke,konacno evo mog duvana prva parcela od 1 ha ovaj planiram da zalivam od sutra

vwrcjd.jpg
 
da zeko uglavnom dva puta spartam i posle zagrnem kao kukuruz pomaze mi prilikom zalivanja jer pustam vodu u te kanale.Drugu parcelu nisam zagrnuo da ne bi dirao tu malu vlagu sto ima u zemljistu.Navodno, zagrtanje je dobro jer se stvori tunel izmedu redova i duvan ima veci protok vazduha,ovo pise u prirucniku o proizvodnji duvana,meni licno odgovara jer je i estetski lepsi ako je zagrnut i valjda manje se treba sagnuti prilikom branja:haha:.Ako sve bude po planu sutra ce pola hektara biti zaliveno,bogami zemlja baaaas guta vodu:ppozdrav:
 
sledece nedelje pocinje berba samo mali problem sa stepalicom fali jedna uska traka nemogu da nadjem nigde odgovarajucu:ppozdrav:
 
e ljudi jel zna neko nesto o premiji za duvan ,ovde kod nas se prica da ce biti kao prosle godine , 20.000 po hektaru za priljavljene povrsine pod duvanom ali u 2009 godini.
 
Nazad
Vrh