Duvan -- opšta tema

Sta se desava sa sadnjom, mi pola posadili i ne moze se vise uci u njivu svaki dan pada kissa

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Mi nismo poceli jos uvijek. Ne moze se u njive. Prvi put za 30 godina kako radimo duvan nemamo ni hektar uzorano. Bas djeluje ovo gusto na slici. Koliko kosta takva dvoredna sadilica? Moze li ona brze da sadi u odnosu na obicne diskosne sadilice?
 
Ide na gusto jer će sve biti pod navodnjavanjem, daje dosta veći prinos po površini od 45 cm. Mislio sam sve tako gusto, ali kod nas u HR je jako udarila trulež u sadnice tako da ću jedan dio stavit i na 45 cm. Ide brže sa ovom, od pola jutra do jutro više na dan posadi ova ovisno o uhodanosti radnika na sadilicama. Bila je nova oko 4000 eura sa pdv, sad je sigurno i više, ali kod vas je jeftinija. Ja se ove godine pozdravljam sa duhanom.
 
Ja moju platio 2500e polovnu ali bila samo 1godinu stara i posadila 2ha kupusa faktički nova bila, oko 4500e je nova sa pdv..

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Danas cio dan kisa. Ja sinoc cijelu noc orao da pripremamo danas i et. Nikad nam se nije desilo da nemamo poorano za duvana do ove godine. Stari kaze da vec rasada pocinje da trune 84-5 dana vec. Ovo kako je palo sad 7 dana necemo moci u njivu.
 
Hvala Bogu jos uvijek nismo poceli sa sadnjom. Sad tri dana crvenog slova. Jedino ako ne bude kise mozda budemo radili u utorak.
 
Danas 92 dan kako je poredano prvih 450 komada. Jos uvijek ni struka nismo stavili u zemlju. Katastrofa
 
Ma ko vise pita za kile. Da je posaditi samo. U susjednom selu ima ljudi koji su posadili. I kod njih ako je nagnuta njiva izgleda dobro ravnica je losa.
 
Danas sam 3 ha prskao Lentagram+ Combiphos+ Univerzal Bio. Da ga malo poguramo za 5-6 dana kopanje.
 
Nazad
Vrh