Duvan -- opšta tema

Danas poceli da skidamo sve do vrha itb 6184 u proseku 28lista

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Kod nas nema neka tablica stari to susi po osjecaju. Zar je toliko uzrio da moze toliko da se bere?
 
Pa da poprskan je sa 20 lit rojala pre mesec dana a i vreme mu je jer je rana sorta u pitanju

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
20 litara po ha? Ja nisam uzimao royal ove godine ali sam u apoteci vidjeo da je 5l 55eura. Paprena cijena.
 
Royal je kao i Antac kontaktno sredstvo. Naravno da dobije malo zreljenje i od njega, ali Itcan kao sistemik radi bolji posao po tom pitanju jer umrtvi djelomično biljku i sporije djeluje. Naravno kod nas ljudi to ne znaju pa pokušavaju sa Itcanom riješit zaperke, onda stave takvu dozu da spale sve gornje lišće.
 
Bas jaka doza. Mi nismo isli vise od 13l po ha i nekih 700l vode. Prije par godina komsija je prsko sa jacom dozom i dobio je to da je morao da bere duvan odozgo. Gornji listovi sazreli a donji ostali. Danas iznijeli jednu susaru podbira posle kise. Djubre pa djubre. Po mojoj procjeni ako ode pola u 4 pola u 5 klasu bice dobro. Stari kaze od 92 sadimo duvan da nikad vece djubre nije osusio.
 
Kako ide berba.? Mi smo 3ha ocistili, malo kisa zeza ali uspemo da naberemo

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Ove sedmice tri nabrali. Sad pauza mora barem 7 dana. Mnogo zeleno bolje da propadne nego da ide u cetvrtu i petu klasu. Lista ima bas mnogo mislim da ima sigurno jos 25 susara. Nema sanse da oberemo. Jednu parcelu od 1.6ha bi trebali krenuti cistiti sledece sedmice.
 
https://postimg.cc/LYXx2309]
IMG-20220929-135200.jpg
[/URL][/url]
Propadaju prikolice do osovina. 10 ramova naberemo i istovar.
 
Svaka cast. Mi jos uvijek beremo. Ocistili pola. Imam jos malo vise od 1 ha samo podbir odradjen. Mislim da ce nas vrijeme posluziti da oberemo. Slabo vagaju susare dvoredni ramovi nekih 7.5 kg a jednoredni 6.5 kg.
 
Mi smo gotovi jos pre 2 dana vec sve istaruoirano sad se tanjira jos sutra da se ispkuje 1 susara i to je to
 
Dobro nam dosao na forum. Bolje da nas duvanara ima sto vise. Kako si zadovoljan ove godine sa duvanom? Koje povrsine imate pod duvanom?
 
Dobro nam dosao na forum. Bolje da nas duvanara ima sto vise. Kako si zadovoljan ove godine sa duvanom? Koje povrsine imate pod duvanom
Pa pazi godina je krenula uzasno bilo ie suvo kise nije padalo vise od meces ipo dana duvan je posadjen u suvo radimo iz 3 kao ture sadjenja ima izmedju razmak po 10 dana ova treca tura se desilo nesto sa rasadom pola se nije primilo bas Bas je celokupno duvan bio nikakav mali mali listici i onda je kisa pala dobra i tu kad je on krenuo da raste i onda se sve sjebalo pola je bioo zeleno pola totalno je bio ne jednak ali evo sad sam tarupirao sami stapovi nigde zaperaka nismo imali problema ni sa cvetom ni sa zapercima samo jedna njiva nam je bila ostala pos cvetom pa je bilo teze to zakinuti kisa je toliko padala svaki Dan da se nije moglo do niive doci. Povrsina je oko 40-ak jutara duvana
 
Da li su parice od duhana potrosene? Kakvi su planovi za sledecu godinu? Mi ostajemo na istim povrsinama nekih 5 ha. Ove godine su nam malo korigovali i cijenu. Bila su dva povecanja cijena ali mislim da je i dalje nedovoljno da bi se odrzala proizvodnja.
 
Nismo još dobili zadnji račun za gas, a pare isplaćene, tako da još ne znamo uopće troškove jer ne znamo ni cijenu gasa tog zadnjeg računa. Ne znamo ni sami, ali planiramo saditi nekih 9-9,5 ha, bilo je 14.
 
Mi smo smanjili sa 10ha na 8ha i to je sve pod zalivom od ove godine.. A kostanje kada se sve sabere i oduzme 3e po kg proizvedenog duvana

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Kod nas ove godine dosta bolje otkupne cijene. I klasa 7 KM druga klasa 6 KM treca 5KM +pdv i podsticaji od drzave i agrarni fond. Napravice se neka solidna cijena. Mi ostajemo i ove godine na nekih 5.5-6 ha pod duvanom. Sve smo posijali Hevesi 9.
 
Nazad
Vrh