Drljače

Odg: Drljace

ma ok rekao sam sta sam radio i kako 25 jutara sa 577 i drljaco i IX-om ma kazi koliko ide 577 IX na 1600 o/min pa cu sam napisati i bice sve ovce na broju.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237585166[/time]_________________________________________________
branko je napisao(la):
Četvorokrilna drljača i jedan krug pa jutro :sta:
Kolika su onda ta krila na drljači? Svako po 2 metra?

Neću da citiram, ali se slažem sa KishRobert-om.
brate nemas ti pojima izvini ali ja nisam napisao to sto si ti rekao bolje malo otvori oci i bolje procitaj.
 
Odg: Drljace

ma daj 10ha za sat pa case sa 20brazdi ore 13ha a ti 10 i to za sat aj da si rekao ceo dan pa da ti još poverujemo
 
Odg: Drljace

1sat=10ha
1ha=6 min
1 kj=3,45min=207 sekundi=t

Za kj znaci treba 4 prohoda puta 380 metara=1520metara=s

v=s/t
v=1520/207
v=7.34m/s

da prebacimo u kilometre pomnozimo sa 3.6

dobijamo v=26.42 km/h.

Ovo je potrebna brzina kada bi parcela bila siroka 4 m i dugacka 2500m.


Neki koeficijent koji je usvojen za korisnost rada(znaci okretanje na leniji, ako ti se pripiski... je 0.7)

ako to uvrstimo nazad u brzinu, dobijamo da bi ti prosecna brzina potrebna da uradis 10 ha za 1 cas, ako oduzmemo okretanje na leniji bila v=37,7km/h

_________________________________________________Post je spojen: [time]1237592779[/time]_________________________________________________
ZZivice brate ovo je cista matematika-drljanje nije neka nebeska vestina, jasno je kao dan-brzina puta zahvat jednako ucinak.

Pogresiti je ljudski, i nije sramota, ali ne mozes praviti budale od 1000 ljudi.

Belarus za ceo dan moze da uradi sspremacem 33 lanca(ostane bez nafte knap na kraju dana), a ti za sat vremena uradis 17 lanaca!!!!

Neko ce mi pomoci, nisam siguran, ali mislim da IMT577 ni na asfaltu ne moze da postigne 37,7 km/h :ppozdrav:
 
Odg: Drljace

Mozda zzivicin moze! Vidis da je kod njega sve extra i sve radi nenormalno! 10ha za sat je nemoguce! Ajd da si rekao 10 jutara..... pa da se zamislimo! Ja sam vukao 6 krila drljacu sa 914 ali vise od 11 jutara nikad nisam uspeo da uradim za 1sat! I to drugi prolaz kad je vec poravnato a ne prvi kad skace! Inace ispadas iz kabine!
 
Odg: Drljace

Kumančan, promenio si post i izbacio ono 4-krilna drljača.
Međutim, i to da za sat i po podrljaš 25 jutara, i to je nemoguće.
 
Odg: Drljace

pa mozda ima neku masinu video sam jedan traktor mercedes koji ide do 60km/h ali ga nisam vozio pa mozda takav ima ali nema nista ni od toga podero bi drljacu
 
Odg: Drljace

Ali pre toga bi ga Mercedes pri toj brzini katapultirao iz kabine. :haha:
 
Odg: Drljace

to je kao i za case da ga ima,
koga god da pitam,niko nezna da li iko ima case novog u kumanu.
tako da je sa ovim postovima o drljaci dokazao,da mu ja u buduce nista ne verujem.
 
Odg: Drljace

pa tako bi trebalo,ujak je uzeo za 18000din(platio kukuruzom) 4 krilnu ika nove klinove,ram ne varen u extra stanju :cool:
lane je uzeo,danas sam je slikao ali nemam usb za ovaj telefon,a od nedelje se vraca moja n95 pa bi trebalo da bude slika :cao:
 
Nazad
Vrh