Djubrenje u malinjaku

Da li je neko koristio zeolit za kalcizaciju zemljista i kakva su iskustva sa njim?
 
Proizvodnja zeolita se obavlja u selu Igros,Brus.Cenu neznam.Koristio sam zeolit.Tacno je da pomaze .U principu nije bas kako je napisano u knjigama ali je bolje nego pre upotrebe zeolita.
 
Krec je jedna od najjeftinijih a najboljih varijanti za kalcizaciju i smanjenje kiselosti zemljista... Postoji takodje mogucnost koristenja pepela od sagorelog drveta, al je za pepeo malo teze pronaci podatke o kolicini koju bi trebalo upotrijebiti da se dobiju zeljeni rezultati, a i nije lako nabaviti vece kolicine kvalitetnog pepela. Za krec se moze tacno odrediti potrebna kolicina. Sve ostalo su skuplje i manje ucinkovite varijante.
 
Pa dobro ako je takva zemlja kod tebe pa joj treba pijesak, al stvarno nisam cuo za taj dolomirani pijesak i neznam sta je to, pa ako mozes da posjasnis.
 
Meni su u poljo apoteci preporucila yara mila complex 12-11-18... Da to masovno uzimaju u Ariljskom kraju, tako kaže... Kosta 2750 din za 25kg...a otišao sam sa namerom da kupim 8-11-23...on je 2050din... Meni treba za moju kućnu polanu...

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Moze li krec da se koristi sad da bi se smanjila kiselost zemljista ili mora da se saceka jesen?
 
Mozes da ga koristis kad hoces, samo sto ucinak je najveci i najbrzi kada se zaore i dobro izmijesa sa zemljom.
 
Ne znam gde ima blizu Valjeva, ali znam da se proizvodi i prodaje u nekom rudniku od Paracina prema Zajecaru, a ima ga i u Arandjelovcu.Cena mu je oko 3-4 dinara po kilogramu.Nije skup, a najbolje da se nekoliko ljudi udruzi i kupi kamion 3-4 tone i podele kolko kome treba.Pakuje se u papirne dzakove od 50 kg i moze da se cuva vise godina na suvom mestu.
 
Koje djubre bih sad trebalo baciti na malinu

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Kalka ima u selu crniljevo,nalazi se na putu izmedju osecine i koceljeve,ja sam uzeo pre mesec dana 150kg, kostalo 500din,firma se zove PRO KALK,to je nekih 40km od Valjeva
 
Da li je dovoljno da bacim 80 kg amosulfana na 20 ari polane? U novembru bacio 100 kg kalijum-sulfata. Analiza zemlje fosfor-60.4 kalijum-20.3 azot -0.22. Ili je potrebno nesto od npk djubriva ?

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Ja sam trebao da uzmem u Jelen Dolu 1 tonu kalka,mislio sa pikapom da dovezem iz dve ture,medjutim ne daju tako,mora u kamion i ne daju u dzakove da se tovari,a cena dzaba,890 dinara tona.
 
Ja sam trebao da uzmem u Jelen Dolu 1 tonu kalka,mislio sa pikapom da dovezem iz dve ture,medjutim ne daju tako,mora u kamion i ne daju u dzakove da se tovari,a cena dzaba,890 dinara tona.

Sto je meni to glupavo jbte... Kao dodji kamionom?! Ja bi mu rekao, naplati mi tonu, evo ti 1000novaca daj mi par dzakova... :)
 
Nazad
Vrh