Digitalizacija TV mreze

Nista od Beara do daljnjeg,sad bi i druga baba da hvata i HR i nase,sad moram jos jedan kupiti njoj a meni sta ostane. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Sta predlazete neki Denver,A115 ili opet nesto trece ? Opet je bitno da bude sto jeftiniji,kad joj radi Orion radice i neki malo bolji.
 
Pojma nemam,ja sam u NSu i poslao sam 2 Stronga i oba hvataju automatski bez problema. Jeste A115 sam narucio sad sam pogledao meil 3200din i on ostaje kod mene u stanu dok ne odem kuci da ovaj dam babi a meni Orion.
 
Ja sam kupio kinezera Crypton :haha: Hvata sve redom (U HR na DVBT, kao i DVBT2 nase, cak i radio kanale:haha:). Bio je oko 3200 u winwin
 
Baba dobila na vaučer neki Denver. Sad bio da probam prikopčati ali stari tv ima samo koaksijalni ulaz. Na tv nisam mogao naći frekvenciju ili kanal na kojoj bi radio STB. Čitam na netu da mora imati neki RF modulator, ali u uputstvu ne piše ni da ima ni da nema... Ne znam šta ću. Moram nekog majstora angažovati...
 
Ja sam uzeo neki horizons s , nije ni jednom zakucao ,a cujem da se po selu ljudi zale sa nekim drugim modelima .. Nego citam sad da hvatate i hrvatske kanale ,je l' moze to ovaj moj ,pise transponder DVB-T2 ??
 
Baba dobila na vaučer neki Denver. Sad bio da probam prikopčati ali stari tv ima samo koaksijalni ulaz. Na tv nisam mogao naći frekvenciju ili kanal na kojoj bi radio STB. Čitam na netu da mora imati neki RF modulator, ali u uputstvu ne piše ni da ima ni da nema... Ne znam šta ću. Moram nekog majstora angažovati...

Ne vredi ti majstor bez RF modulatora. Ako uređaj ima RF modulator to će biti jasno označeno. Vrati ga i uzmi neki sa RF modulacijom, nema ti druge. Ja sam uzimao neki Vivax. Postoje uređaji koji imaju 2 ulaza za koaksijalni kabal (muški i ženski konektor). Na ženski konektor se priključuje antena. I preko njih bi ''mogao'' da se poveže stariji televizor (bez skart, činč priključaka itd.) ali to NE RADI. Probao na više uređaja. Znači bez rf modulacije ništa.

@BanePA
Isti odgovor važi i za tebe. Ako uzmeš takav uređaj, treba ti samo RF kabal (običan antenski kabal koji na jednom kraju ima muški konektor, koji ulazi u tv, a na drugom kraju suprotni-ženski konektor).
 
Mi koji hvatamo HR kanale smo na 20km vazdusnom linijom od njih. Hvatali smo HR kanale i pre digitalizacije kod njih pre par godina sto je bila. Posle smo kupovali DVBT uredjaje da mozemo HR da hvatamo, a sada ponovo kupujemo DVBT2 zbog nasih kanala. elem, mislim da nema sanse do Zrenjanina da emituju signal.

@ichbinmilan
To sto si video i muski i zenski coax konektor je prosledjivanje signala. Izlazni signal je isti kao i ulazni, sto ce reci da tv sa tog izlaza hvata isto kao i da direktno prikacis coax sa antene mimo STB uredjaja.
 
Nazad
Vrh