Digitalizacija TV mreze

Imam ja već 20 godina...
Prvo su bili standardni a sada su Full HD...
DVB-S -S2 , satelit Astra 1KR | Astra 1L | Astra 1M | Astra 1N 19.2 E...
Uglavnom nemački kanali, ima im oko 300, ali oko 30- 40 su "praćeni"...
Filmovi, reportaže, dokumentarci, vesti...
 
Za mene je ovo bolje od satelitske antene.
Ima dosta kanala sa prevodom. Igrica za djecu i drugih stvari.
Ljudi koji se razumiju u tu tehniku će dati više informacija. Znam da treba internet i da se neplaća ništa dodatno.
 
JEl ima neki Švedski sa ondašnjim akcionim filmovima? 🤔🤣
Nema...😂
Skoro sam odradio pretragu novih kanala, i naišao na par zaista odličnih, majka po ceo dan gleda samo 2-3 satelitska kanala od tolike gomile...😂
Nemački nam je postao k'o maternji jezik..😂
LNB na tanjiru je za 2 satelitska risivera, u televizorima koji su u sobi i kuhinji-dnevnom boravku, su već ugrađeni, S i S2 , uopšte mi ne trebaju nikakvi "provajderi", sa mesečnom pretplatom...
Šta više, uspevam i da sa običnom krovnom " starom" antenom sa pojačivačem, "uhvatim" 47 domaćih kanala, plus satelitska, šta će mi više....
 
Nema...😂
Skoro sam odradio pretragu novih kanala, i naišao na par zaista odličnih, majka po ceo dan gleda samo 2-3 satelitska kanala od tolike gomile...😂
Nemački nam je postao k'o maternji jezik..😂
LNB na tanjiru je za 2 satelitska risivera, u televizorima koji su u sobi i kuhinji-dnevnom boravku, su već ugrađeni, S i S2 , uopšte mi ne trebaju nikakvi "provajderi", sa mesečnom pretplatom...
Šta više, uspevam i da sa običnom krovnom " starom" antenom sa pojačivačem, "uhvatim" 47 domaćih kanala, plus satelitska, šta će mi više....
 
Zadnja poruka napisana pre 7 godina, ali ajd pitacu ovde , posto je najpribliznija tema.
Da li ima da se kupi satelitska antena i da hvata veci izbor kanala, a da se ne placa nista dodatno?
Ima. Pored tanjira treba risiver DVB-S2, RF kabal i LNB sa nosačem. Ja imam stari zarđali tanjir sa 4 LNB-a i hvatam 13`e, 16`e, 19,2`e i 23,5`e (ovaj je ugašen). Slaba je ponuda EX-YU FTA kanala ali ih ima 10-15. Ja uglavnom gledam hrt1,4,int, z1, tvcg, ajb. Ima nekoliko muzičkih stanica ali retko ih gledam: pink folk, bn music, dm sat, kcn music, svet+, Valentino. Svi EX-YU kanali su na eutelsat w2m (16`e)
 
Dobrodole koju antenu preporučuješ za sadašnje zemaljske kanale? Gde nabaviti? Dali je stara Loga ok?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Preporučujem ovu, jer imam takvu već 20 godina...
Hvata signal sa svih strana....
Meni je okrenuta ka Avali, ali bez problema hvata i kanale sa Fruške Gore, Besne Kobile itd.... 🤣
Kada je stigla digitalizacija, ljudi su bili strašno neobavešteni i sve svoje postojeće, a potpuno ispravne antene, su bacali na đubrište, i uvodili razne "kablovske" televizije uz mesečnu naknadu.... :ROFLMAO:
Retko ko se odlučio da kupi onaj mali DVBT2 risiver, i nastavi da gleda televiziju...
Ja išao pa skupljao na đubrište, imam 2 antene u rezervi, vise pod šupom, za svaki slučaj...
Imao sam sigurno ispravnih 5 komada, ali, kako to već biva, sa nekih sam skidao delove, kablove, pločice, i imam trenutno 2 sigurno ispravne....

vega-antena-ant-408-spoljna-mrezasta-sa-pojacalom-15-32db-uhf-vhf-dvb-t2-500x500.jpg
 
Poslednja izmena:
Свака антена која се користила раније исто ради и данас, нема никакве разлике сем што трговци покушавају увалити исту као дигиталну.

Ова са слике је одлична, и ја је користим 20+ година. Хвата хрватске канале са неких 60-70 km удаљености, а кућа прилично заклоњена испод брда.
 
Poslednja izmena:
Nije potrebno ni pojacalo ni plocica za tu antenu vise. Bar kod mene, od jakog signala hoce da zeza. Skinem plocicu i vezim direktno za antenu signal i kvalitet signala 95/96.
 
Да, некада треба смањити појачање (обично на самом антенском појачалу постоји потенциометар којим се подешава).

Некад раније кад нисмо могли купити такве антене правили смо је од жице, и данас имам на селу једну овакву. :)

7cd21136dc823e18fea48dc4d9f5d32a.jpg
 
Ja sam pravio Yagi antenu dugačku 2 metra da bih gledao Pink kad je tek počeo da se emituje... kasnije su se pojavila neka pravljena pojačala pa je onda moglo sa Logom da se gleda...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh