DEUTZ

Taj je spreman za IPARD,u tom slučaju ok kupovina ,ali ovako preskup.
Mada malo sam se raspitivao zadnje vreme za te Ipard traktore ,sve mi to nekako napumpano , verovatno su se dogovoruli.
Npr DF 5125 G u; stoj opremi
Euro 5 ,70000 eu dok je sa manjom normom sad ne znam da li 4 ili 3 58000,cene bez PDV.
Najeftiniji za ipard 5105 G,isti traktor,malo slabiji,gume 420. 65000 eu.
Kubota serije 5 za konkurs do 80 kw. 62500,al bukvalno samo troktor ni zadnji izvod kardana nema ako sam ih dobro razumeo.Da bi ga doveo u opremu od G 5125 treba još 25000 eu
Sve cene bez pdv.
 
Agrofarm 100
Potreban mi je set kvacila, komplet sa zamajcem. Gde naci te delove a da nisu cene astronomske?
 
Odličan traktor, original Švaba.Okretan, brz i dosta sposoban.Težak skoro 5 tona tako da se ne stidi ni teških poslova.Hidraulika jaka i robustna, ima full EHR i dosta dodatne opreme.Održavanje mora sve po redu i redovno, dosta je skupo ali luksuz mora da se plati.
 
Odličan traktor, original Švaba.Okretan, brz i dosta sposoban.Težak skoro 5 tona tako da se ne stidi ni teških poslova.Hidraulika jaka i robustna, ima full EHR i dosta dodatne opreme.Održavanje mora sve po redu i redovno, dosta je skupo ali luksuz mora da se plati.
Znaci sve u svemu je original svaba...bitno je po meni i menjač da je ok,cuo sam da na starijim agronoma tipa mk2 i drugi do 2002god da hoce da zeza menjac,naravno posle 6-8000sati
 
Agrotron Mk3 i K serija ne mogu da se porede ni po čemu.Treba da ti bude jasno da ni jedan nema 6-8.000 sati već bliže 15.000 i više, to je radilo dosta a pogotovo modeli koji imaju prednje utovarivače.Gledaj da nije uništen a ostalo kako ti se zalomi.
 
Agrotron Mk3 i K serija ne mogu da se porede ni po čemu.Treba da ti bude jasno da ni jedan nema 6-8.000 sati već bliže 15.000 i više, to je radilo dosta a pogotovo modeli koji imaju prednje utovarivače.Gledaj da nije uništen a ostalo kako ti se zalomi.
Pa i to si upravu,kao na oglasima kod nas su oko 8000h,a ovamo cim dodju odmah se vraćaju sati....sve u svemu mnogo ima prevaranata na placevima i svi imaju istu pricu...najgore od svega toga kad das doso eura a ono krs,a majstora kod nas je veoma malo za malo ozb masine
 
Raspucin jel si gledao nekog k120?
Jesam....dva sam gledao ma traktor je san svakog malog poljoprivrednika,ali opet kazem bar kad bi bili malo realniji prodavci,svi su oni vec pri izdisaju a ovamo vrate ga na tipa 6000sati i cena je nas paprena,ali koliko para toliko muzike 🙆😁nacice ce se valjda neki dobar nije mi nista hitno
 
Taj traktor bez problema može da opslužuje imanje od 100 ha koje se bavi stočarstvom i ratarstvom.Od lakih do teških poslova bez da se umori.
Nije on bez razloga toliko skup.
 
Pozdrav majstori.Prelistao sam temu dve godine unazad,i nosam našao to što me zanima.Planiram kupiti traktorče,gledam sve redom,ali nekako mi novčanik ne dozvoljava puno.kakvi su deutz agrotron od 100,105 konja?Sa njim bi radio sve,trenutno obradjujem oko 130kj.Do sad sam radio sa dva rusa,ali njih bi prodao.Svaki savet dobro došao,što se deutz traktora tiče ne znam ništa,oko deutz kombajna sve znam.
 
Da razmišljaš o novom traktoru preporučio bih ti 5125g, mislim da bi ti odgovarao. Razgovarao sam sa ljudima koji ga imaju i zadovoljni su. Ovako o tim dajčevima za koje pitaš neznam skoro ništa.
 
Dobri su ti Agrotroni.Sve je Z.F od početka do kraja, čistokrvni Švabo, motor vodom hlađen PD sistem ubrizgavanja, voli čisto gorivo i redovnu zamenu filtera goriva.Ako se rešiš gledaj modele od 2002 pa na gore jer imaju novi tip el.reverzera, izmeštenu klimatizaciju, noviju generaciju motora sa više kubika.Nije loša ni ogibljena prednja osovina mada je nema baš svaki model.Redovno održavanje je poprilično skupo, ima dosta filtera hidraulike i dosta ulja koji moraju redovno da se menjaju.Menjač je klasika, mehanički sinhronizovan sa poweshift rangovima.Hidraulika je dosta jaka, ima veliku podiznu moć i jake poluge sa brzim kačenjem.Lelektronike ima dosta, sve je na dugme što bi se reklo, jedino su razvodnici hidraulike mehanički preko sajli i džojstika.Poželjno je da klima bude ispravna inače nema šanse da se sedi u kabini i radi a ne otvaraju se bočna stakla na kabini što je mana.Kabina je prostrana i pregledna, sve je na dohvat ruke i lako za korišćenje uz minimalnu buku.To je ukratko ono što ja znam iz prakse.
 
*Matić*Hvala ti puno.Gkedam ih svaki dan po oglasima,jedino što je problem preširoke gume.Gledam i casea od 90-100 ks,tu već ima sa uzanim gumama.Nikako da se odlučim.Gledam ih tu do 22000€,preko toga ne dopušta mi komšinica.
 
Uski točkovi sigurno još jedno 5000€.Ima jedan mali dzoni 95 ks,uzani točkovi.Samo što meni lično mnogo više mi se svidja agrotron i case od dzonija.
 
Nazad
Vrh