DEUTZ

Pa nije da mora, ide solidno i bez njega ali ici ce bolje sa njim. Imam ja fina brda a 130ks i 28 tanjira Consum-ka sa tezim ramom i nije mu bas svejedno kad je mekse pa zabode 15cm :D
 
e0220257e40286905b25016966bb35b7.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav, zna li neko kolika je otprilike potrosnja goriva u oranju Deuzta 4080E 4 klipa? Plug dvije brazde obrtac Vogle Noot
 
To zavisi od zemlje, na mojoj zemlji bi to bilo možda oko 2l, a u drugom selu 20 km od mene oko 4 l.
 
Koja je razlika izmedju k110 i k 120 vidim k110 je sestak motor, koji bi bila bolja kupovina za polovan traktor
 
Identični su, razlika je samo u motoru.Ako planiraš da radiš teže poslove onda 6 cilindara i vatra ako površinske i transport onda 4 cilindra.Motori su im fabrički dosta jači nego što je deklarisano.
 
Mk3 ima motore od 3.2l, faktički kao na Apencu, nije za teže radove, dosta je teško naći uredan primerak sa novim tipom reverzera i laka je kategorija, nešto malo preko 4t.K serija ima motore od 4,3l, dosta je ozbiljnije odrađen, težina 5+t, naravno mlađi je a i dosta skuplji.
Ja sam hteo Mk3 jer mi je trebao za vozikanje i lake radove i nisam našao ni jedan po meri da mu nešto ne fali pa sam iskopao K100 i nisam se pokajao.
 
Pisao sam za Mk3 do 100 ks.Ovi preko toga su dosta ozbiljniji i drugačiji traktori.Naravno ima i mlađih serija, ima svašta.
 
U ponudi novih traktora, bar kod nas naziv Agrotron je rezervisan za traktore od 136ks pa na gore. Najmanji Agrotron ima 4 cilindra , motor od 3,8l i max 136ks. Dalje idu šestaci od 140 pa do preko 200ks. Kod starijih vidim da postoje i manji traktori koji nose naziv Agrotron.
 
Nazad
Vrh