DEUTZ

Potrosnja ove jeseni 11-13l/kj,dubina oranja 30-32cm

amrz0n.jpg
 
Ljudi, koja je bese radna temperature Deutz motora. Da li bese 127 ili 137 stepeni?
 
Ako ti nesto znaci video sam jedan iz Agrostadta sa Plugom 3 brazde kako ide na sever od NS. Izmedju Rumenke i Backog Petrovca sam ga obisao neki dan. Model je 5120C. To je neka slicna snaga koja i tebe zanima.
 
Serija 5G ide sa SDF motorima(Same),dok 5C su Deutz motori.
Trenutno u ponudi imaju:
5090G 88ks,mehanicki reverzer 36000e+pdv
5105G 102ks,mehanika,kompresor,klima,tegovi 39000+pdv
5115G,109ks,el.oprema,kompresor,tegovi,klima 45000+pdv
5120C 118ksel.oprema,kompresor,klima,tegovi... 50000+pdv
 
Ono sto sam primetio je da je jako brz. Moguce da ima 50km/h menjac. Primetio sam jos da se malko njise sa plugom i da je dosta kratak. To ne smeta za rad, ali to njihanje i klacenje mene nervira. Mozda da je isao 30-35km/h ne bi se ljuljao. I ta deonica puta nije bas ravna a traktor na grbotine daleko losije upija neravnine nego auto sa amortizerima. Sija kao Las Vegas ima brdo svetala. Mozda nije lose da pozoves agrostadt da ti daju listu kupaca koji vec imaju traktore 100-120ks a da su godinu-dve stari pa odes kod ljudi da ti ispricaju svoje utiske. Kum i ja smo tako isli kod drugara od @mirmag Igora da gledamo Maxxum 125.
 
I meni se Deutz svidja sve vise i vise. Pre sam bio CNH ljubitelj, sad nesto naginjem zelenkastom i to bas ovoj nijansi zelene:osmeh:

109ks, gledam specifikacije, sve je to super, a samo je pitanje koliko kosta sa najopremljenijim menjacem? Bojim se da ulazi vec u cenu Case Maxxum koji je ipak traktor vece klase,
 
Da li neko moze da mi kaze razliku izmedju motors F6L912 i F6L912F?
Nasao sam podatak da su isti klipovi. Da li razlika u punjenju na Bosh pumpi ili sta?
 
Nazad
Vrh