DEUTZ

Ljudi orao sam sa Deutz-om, ovih par dana. Potrosnja je neverovatnih 12-13l po ha. Sa plugom 3x35, obrtaji su na 1600.
Zetor 6011, trosi 21-22l, 539 trosi 17-18l.
Deutz je po meni zakon...
svi traktori SDF grupacije su mizerni potrosaci,ja znam da vecina nece povjerovati u ovo sto cu napisati,ja naspem za 25€ nekih 22-3l nafte,i s tom naftom izorem 2ha i ostane mi opet da 2-3 puta dovezem trave za kravu ili nesto slicno,ko god ne vjeruje vrlo rado cu ga ugostiti,i dokazati m,a tom prilikom cemo i pojesti i popiti stogod lijepo, inace radi se o traktoru Hurlimann h480
 
Deutz motori su oduvek vazili za male potrosace. Ja imam malog Torpeda i mogu reci da je potrosnja smesna. Jesu malo zahtevniji za odrzavanje, ali su pouzdani i dugotrajni, narocito ovi sa vazdusnim hladjenjem.
 
100 06, traži 45000kn + 12000kn za plug, reg do 4mj 2016, traktor je odličan, samo, ako nešto ode, neznam gdje bi se djelovi mogli naći

Deutz motor se može naći djelovi, menjač je zf-ov 6x4 ak se ne varam. Taj menjač koristili su traktori fendt,ihc i shulter. Tako da našlo bi se djelovi za taj traktor bez pardona.
 
Ja mislim da su su ti stari dajcevi dobre taktorcine. Pisalo se na forumu za 13006, neko ga je dosta nahvalio...
 
Ja ga imam. Nisam nesto mnogo radio sa njim. Ove godine sam ga uzeo. Za sada je dobar. Dosta je mali potrosac.
Da nisi mozda video onaj na polovniautomobilima u Velikom siljegovcu?
A jel si hteo da izbacis neki link, ili si pisao tako podebljanim slovima?
 
Poslednja izmena:
To sam kopirao bas sa tog oglasa...takvi me modeli zanimaju. Imam belorusa 820 pa bih ga mozda menjao za tako nesto.
 
Taj u Siljegovcu je stigao pokvaren iz Francuske. Imas u Crepaji jedan, ali trazi 15000e.
A imas I agroprimu u krusevcu, trazi 13500e.
 
Kakva je to zemlja ako se se za hektar oranja potrosi 12-13l goriva? Jel rodi to ista? Ili je jako plitko. Ili ha nije ha.
 
Kakva je to zemlja ako se se za hektar oranja potrosi 12-13l goriva? Jel rodi to ista? Ili je jako plitko. Ili ha nije ha.

To bi po jutru izaslo 7-7.5litara, bas neka mala potrosnja:sta:.Ja kad sam orao plitko(ugarenje) sa 539 i dvobrazdni plug,dubina ne vise od 20-22cm potrosio sam 11-12litara po jutru ili 20-21 lit po ha.A uslovi za takvo oranje su bili idealni,posle kisa nenagazeno zemljiste.
 
Orano je na 25-30cm. Zemlja jeste laksa za obradu.
Ali drugi traktoru trose dosta vise. Pisao sam vec koliko mi trosi Zetor.
Nemam razloga da hvalim Deutz-a, nije na prodaju. Nego sam hteo da iskustvo podelim sa vama.
 
Poslednja izmena:
Najmanju potrošnju sam ostvario sa Torpedom 45 i plugom 2x30cm išlo je oko 8-9l po kj.
 
Nazad
Vrh