Deutz-Fahr

Daj neku informaciju

Sta da napisem?
Kombajn je sa hidro pogonom, 89 g. Nisam kupio od preprodavca .
Zitni heder 4,2 m sa kolicima
Kukuruzni 5 redi NH
Secku ima ali ne i elektromagnet
Gume u solidnom stanju
Klima ko zna da li radi, prodavac kaze da radi ,videcu kad dodje i ona na red
Ima nekih sitnica da se odrade u sustini ono sto sam i sam vidio a i majstor koji ga radi u dosta dobrom je stanju.
Odrzavan je prilicno, po recima majstora zasad sto je pregledano nema lezaja koji bi trebalo menjat sto ne znaci da nece bit. Vide se koji su menjani tj. novi .
Remen takodje nema koji je za zamenu, e jedino šine sam odlucio menjat po savetu majstora.
Onaj sto je isao sa mnom kad sam kupovao opet kaze da su dobre dok ovaj kaze da se šine gledaju sa pocetka onih rebara da li su istrosene a tu jesu i zato ih i menja.
Kaze mi covjek da je lezaje na slamotresu tesko zamenit a po njemu i oni su dobri a ja sam tu sumnjicav, kako da ga pregleda ako nije u radu?
Jedino onaj jedan nosac na koji se privrcu šine ima malo lufta malo se mrda na osovini.
Nemam nikog dobrog majstora u blizini ko bi pregledao i motor?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedino onaj jedan nosac na koji se privrcu šine ima malo lufta malo se mrda na osovini.
Nemam nikog dobrog majstora u blizini ko bi pregledao i motor?
Luft na zvezdi koja nosi šine? Uf,uf... Reši to da ne napravi veći luft.
Motoru odradi servis i prešteluj ventile. Teško da neko sa sigurnošću može ustanoviti kakav je motor.
 
Sta da napisem?
Kombajn je sa hidro pogonom, 89 g. Nisam kupio od preprodavca .
Zitni heder 4,2 m sa kolicima
Kukuruzni 5 redi NH
Secku ima ali ne i elektromagnet
Gume u solidnom stanju
Klima ko zna da li radi, prodavac kaze da radi ,videcu kad dodje i ona na red
Ima nekih sitnica da se odrade u sustini ono sto sam i sam vidio a i majstor koji ga radi u dosta dobrom je stanju.
Odrzavan je prilicno, po recima majstora zasad sto je pregledano nema lezaja koji bi trebalo menjat sto ne znaci da nece bit. Vide se koji su menjani tj. novi .
Remen takodje nema koji je za zamenu, e jedino šine sam odlucio menjat po savetu majstora.
Onaj sto je isao sa mnom kad sam kupovao opet kaze da su dobre dok ovaj kaze da se šine gledaju sa pocetka onih rebara da li su istrosene a tu jesu i zato ih i menja.
Kaze mi covjek da je lezaje na slamotresu tesko zamenit a po njemu i oni su dobri a ja sam tu sumnjicav, kako da ga pregleda ako nije u radu?
Jedino onaj jedan nosac na koji se privrcu šine ima malo lufta malo se mrda na osovini.
Nemam nikog dobrog majstora u blizini ko bi pregledao i motor?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Koja je bila cena, jel komanda na dzojstik....stavi neku sliku
 
Luft na zvezdi koja nosi šine? Uf,uf... Reši to da ne napravi veći luft.
Motoru odradi servis i prešteluj ventile. Teško da neko sa sigurnošću može ustanoviti kakav je motor.

Da li se pri tom menja cela osovina, majstor mi rece da nije strasno da moze tako , krajnja zvezda sa leve strane.
Vidim da ju je neko vario tamo ono "kuciste" kroz koji prolazi osovina .
I ja bih to najradije zamenio ali izgleda da je velik posao pa izbegava, on nesto pominje da osovina kosta čini mi se oko 1000€ ili beše 500 ali mi nije jasno zasto menjat celu osovinu?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko da li je siguran ovaj nacin kačenja zitnog hedera, jel ova veza dovoljno cvrsta da se heder ne otkaci kad ide kombajn po neravninama
c654e03530a7584ebb4d2d2feccb3e2c.jpg

02c8ff3cdf13640c0704a461618bbbd5.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ma druze ne izmisljam ja toplu vodu nego covjek koji mi radi kombajn mi sugerisao da to prepravim u "cvrscu" vezu zato sam i postavio ovde pitanje


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
U transportu se neće otkačiti ali ako ga previše spusti na zemlju.... Nzm. Na Dragonu mi se znalo otkopčavati jedna strana (dole) dok nisam ključem dotegnuo. Ali ovde je totalno drugačiji sistem kačenja....
 
Ja na zmaju te zakacke dole nisam ni kacio pa nije nikad ispao

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Da tako sam i mislio, kad se nekad osloni na zemlju kod neravnina mozda se otkaci.
Mrzi me sad da uslikam kako je to na kukuruznom adapteru uradjena prepravka, šanse nema da se otkaci


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ja na Zmaju zakačim, i zavrnemmaticu koliko može. Pri skidanju otpustim maticu i otpustim polugu.
 
Nazad
Vrh