Deutz-Fahr

Ili eventualno da ubacim nove i jace opruge


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Zavrni taj saraf malo, ta metalna ploca treba da dodje do osovine a saraf da bude kontra. Ne treba se nista prepravljat

Mada mozda adapter nije lijepo nalego na grlo, prvo vidi to
 
Zavrni taj saraf malo, ta metalna ploca treba da dodje do osovine a saraf da bude kontra. Ne treba se nista prepravljat

Mada mozda adapter nije lijepo nalego na grlo, prvo vidi to

Naravno da nije nalegao adapter otkacio sam ga zajedno sa grlom zato je tako a kad zakacim ploca ce da dodje do osovine ali i pored toga sto cu stegnut nekako mi se ta veza cini nesigurnom
Citam ovde komentare da se to tako vec dugo godina tera pa necu ni ja prepravljat


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Glavčina kaput a verovatno je i osovina dobila po tamburi.

Jel nema neko resenje za osovinu kad kupim novo kuciste, jel mora nova i osovina, imal ko da radi kvalitetne osovine jer neverujem nova da se ima gde kupit, ustvari trazio sam nema nigde.
Da li mozda u Agro modus-u ima?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pitao si me privatno al evo odgovoriću ti ovde.
Treba izmeriti osovinu koliko je zajedena pa ako nema mesta za tanki lim kao što je ofset ploča tj štamparski lim (oko 0.3mm tj u krug postavljen će biti 0,6mm) onda pokušajte se lepkom za ležajeve. Lepak koji popunjava zazore (ima ih raznih za razne zazore).
Sigurnije rešenje je da napraviš drugu glavčinu tj nosač zvezde kod strugara-glodača ali ne kao što je bila nego proširenu i to toliko da uhvati zdrav deo osovine sa obe strane zajedenog dela. E jedino što bi onda morala osovina ići napolje. Kapiraš na šta mislim ili da crtam?
Kanal za klin ili proširiš i produžiš spram nove glavčine ili ukopaš na novom mestu.
Ti kako hoćeš, al ja ne bi tražio novu osovinu jer je kvalitet upitan a koštaće verovatno u pm.
 
Naravno da nije nalegao adapter otkacio sam ga zajedno sa grlom zato je tako a kad zakacim ploca ce da dodje do osovine ali i pored toga sto cu stegnut nekako mi se ta veza cini nesigurnom
Citam ovde komentare da se to tako vec dugo godina tera pa necu ni ja prepravljat


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Nemoj nista stezat i patit se, samo spusti i zaboravi na nju. Ako ti i ostane podignuta na sitan udar opruga je ispali dole.

Za osovinu nazovi moto remont u gradisci, treba ti samo kataloski broj da ti naruce.
 
Izvadjena osovina
Nije islo tesko ali dosta posla
Tocak morao skidat to mi bilo ponajteze
c14bbd873834595271d8dd2eff420d24.jpg

107115ca9dcffde56ec1de5016be41e1.jpg

b7d12f225bd00b46f261036cf1561e83.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Pitao si me privatno al evo odgovoriću ti ovde.
Treba izmeriti osovinu koliko je zajedena pa ako nema mesta za tanki lim kao što je ofset ploča tj štamparski lim (oko 0.3mm tj u krug postavljen će biti 0,6mm) onda pokušajte se lepkom za ležajeve. Lepak koji popunjava zazore (ima ih raznih za razne zazore).
Sigurnije rešenje je da napraviš drugu glavčinu tj nosač zvezde kod strugara-glodača ali ne kao što je bila nego proširenu i to toliko da uhvati zdrav deo osovine sa obe strane zajedenog dela. E jedino što bi onda morala osovina ići napolje. Kapiraš na šta mislim ili da crtam?
Kanal za klin ili proširiš i produžiš spram nove glavčine ili ukopaš na novom mestu.
Ti kako hoćeš, al ja ne bi tražio novu osovinu jer je kvalitet upitan a koštaće verovatno u pm.

Shvatio sam to sa novom glavcinom kako da ne, da li je to jos neko radio, u svakom slucaju jeftinija je verovatno varijanta pravid tu odgovarajucu glavcinu nego novu osovinu.
Majstor mi kaze da u mom
Kraju ima covjek koji uvozi iz Austrije materijal za osovine i kaze moze izmjerit tvrdocu- kvalitet ove osovine ( za to prvi put cujem) e sad kolika li ce biti cijena tog zadovoljstva. Od kakvog je materijala glavcina, jbg da li ce ona bit u tom nekom kvalitetu kao stara jer bas je velik posao da se to sve ponovo radi
Sta je najbolje to je ujedno i najskuplje premda ne mora uvjek bit


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nosi osovinu dobrom strugaru, nek premjeri, ako treba navari, obradi na mjeru.. Ako je kanal los, novi kanal za kajlu ureze. Glavcinu kupi novu, ili negdje polovnu na odpadu i montiraj..
 
Од свих предлога :
1 предлог видети да ли може нова или половна да се нађе.
2 предлог направити нову и ширу главчину па превући је преко овога оштећеног дела.
3 навари ти са ЦО2 апаратом и обрадити све лепо на меру, а главчину пиксновати исто на меру.
Па сад колега за шта се одлучиш.
 
Videli ste da sam komplet osovinu izvadio i setim se da isprobam glavcinu koja je na drugom kraju sovine, stavim
je na mesto gde ova bila i stegnem ne mrda ni malo
Cak sam zavrnuo i zvezdu i probao mednut ni makac. Ne znam da li u radu nece dobit luft i da li sam potrefio 100% gde je i ona bila ali trudio sam se mislim da je to to


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Biće da je konstruktor mislio svojom glavom.... Glavčina je mekanija od osovine i verovatno je zazor većim delom u njoj a ne u osovini. I još jedna bitna stvar koju smo prevideli..... Glavčina je varena i tu od prave mere nema ništa. Zato ti glavčina sa druge strane dobro drži.
Kupi novu ili pokušaj pronaći polovnu, dobro zategni i ne beri brigu.
Naravno, osovinu ostavi staru. Ja bih tako uradio. Kombajn je to, nije švajcarski sat.
 
Gde kupit kvalitetan remen ( cena nije bitna) pola dana ga skidali jos toliko treba da ga vratimo ???


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh