Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Фiskalni računi izdati za semensku pšenicu verovatno neće morati da imaju BPG ili JMBG zato što su izdati pre donošenja odluke o sufinansiranju sertifikovanih semena. Dok računi koji se izdaju posle te odluke moraće sigurno da imaju unet BPG . Pa samim tim i semenski materijal jarkih kultura.
 
Da li je neko sejao 5016? Nisam ga našao u ogledima

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Da li je neko sejao 5016? Nisam ga našao u ogledima

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Тај хибрид је сад први пут код нас комерцијално, ако сам добро разумео Банета (промотера), најсличнији је са 5031, којег ове године има само предекларисано семе, и ово му је последња година код нас на тржишту.
 
Nisam dugo sejao kukuruz, a planiram ove godina oko 1 ha da posejem za berbu u zrnu ( tri setvene jedinice). Koji bi bio naj izbor semena oko fao 400 grupe, da ne poleže, brzo otpusti vlagu, rodan i izdržava sušu?
 
Nisam dugo sejao kukuruz, a planiram ove godina oko 1 ha da posejem za berbu u zrnu ( tri setvene jedinice). Koji bi bio naj izbor semena oko fao 400 grupe, da ne poleže, brzo otpusti vlagu, rodan i izdržava sušu?
Da znamo za takav hibrid, mi bi svi sad bili milioneri....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kolege jel neko sejao dkc 5810 i dkc 5092 i kako se pokazao? Nekada sam sejao 5830 kasnija fao grupa ali uvek je bio dobar. Ovo je njegov naslednik


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas komentarišemo o DKC sjemenima kukuruza pa me iznenadilo kad sam čuo da su skoro svi veliki proizvođači u okolini odustali od DKC sjemena i prelaze na KWS hibride, a razlog je navodno preskupo sjeme DKC, Jedan proizvođač kaže da je bolji DKC hibrid ali neće iz inata da ga sije zbog bezobrazno visoke cijene.
 
Nazad
Vrh