Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Voleo sam taj hibrid ali mi je nekoliko godina bio problematican u nicanju i posle sam imao problem da je pobeleo.
Ja sam vec godinama nabavio seme Dekalba u Rumuniji i nikad do sad nisam imao nikakav problem. Dkc koji sam do sad nabavio kod njih od prosle godine je drasticno poskupeo u odnosu na pretproslu godinu i ranije i bas i nije vise bilo velike razlike kad se racunaju i troskovi do dvorista izmedju njih i nas. Tako da cu ove godine kupiti kod nas pored nade da cemo imati povracaj na semenu.
 
Nisu bitne cene sad kad drzava placa :haha: ,sad svi samo spominju najskuplje seme,niko nista o Zp i Ns :p .....

Питање је колико ће за шта плаћати. У изјавама Министарка спомиње „до 17.000“. Можда буде различито за различите културе, можда буде да треба одређена количина семена по хектару итд.
 
Ja sam izbegavao 4 godine DKC jer mi za 5 godina sejanja nije donosio nista vise a ni manje po prinosu i vlagi u odnosu na Pionir i KWS, a izlazio mi je skuplje. Ove godine sam porucio 5092 cisto opet da istestiram malo.

Ako ispostuju iz ministarstva za tih 17000 za seme, djubrivo ili sta vec, nije nemoguce da nas proizvodjaci semena iznenade za sledecu sezonu poskupljenjem vecim nego do sad. Do sad je mahom pratilo inflaciju, ali moze lako da zaprati i subvencije :osmeh:
 
Питање је колико ће за шта плаћати. У изјавама Министарка спомиње „до 17.000“. Можда буде различито за различите културе, можда буде да треба одређена количина семена по хектару итд.
Imas semena koja ce prebaciti tih 17000, a ima onih koja nece biti ni blizu. Sad niko ne moze da kaze ne sejem DKC kukuruz ili SY suncokret zato sto je jako skupo seme.
 
Желео сам да кажем можда не буде 17.000. Нпр. 10.000 за пшеницу, 12.000 за сунцокрет, 14.000 за кукуруз... И још захтев типа 250 кг пшенице по хектару, 70.000 зрна кукуруза по хектару...
 
Ako me dobro sjećanje služi kod nas kad su uveli obavezno kupovno sjeme za soju, odmah nekako je bio i solidan skok cijene kupovnog sjemena......
A to za količinu minimalnu kupljenog sjemena mi nema baš smisla, jer ima nas koji i sijemo, npr osobno prema ciljanom sklopu u kilaži ispadne i skoro duplo manje od tih 250kg/ha pšenice, ili kod nas mislim da se soje traži minimalno 120 kg/ha kupovne a ja rijetko kad idem da ispadne više od 65-70kg/ha, ove godine sam postrnu išao i manje, 55-56 kg/ha pa bila bolja dosta od proljetne, al dobro proljetnu je i oluja uništila..
Soju često tu kupovnu pola posijem a ostalo istresem u prikolicu kad vršim i predam pod merkantilnu...ove godine samo 1/3 kupljene soje posijao, i ta mi je bila najlošija od početka a i na kraju s prinosom
 
Sto se tice semenske soje a i psenice, ako se uzima sertifikovana od njih, jel mislite da ce morati iskljucivo fiskalni racun opravdati, ili ce dozvoliti i racun otpremnicu sa razduzenjem za psenicu posle zetve i isto i za soju?
Bez jasnog pravilnika po pitanju svega kao i povezanih gazdinstva mi smo u bunaru i vazanih ociju!
Njima odgovara i jedva cekaju ako i budu nesto davali da uzimaju s druge strane mosta! Ovo sto na na uvce zvuci tako fino, izacice nam na **greška svakako!
 
Kod nas su te cene dkc
97e0532324b85792b30198fc94ea649a.jpg


Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ovo gore su cene za velike vrece 80k. Gde da su male pa ko bi to sejao koliko izadje po lancu...
 
Pa i za veliku je mnogo. 100e 25k zrna manje-više....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh