Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Miriše ova godina na veoma veliku sušu,nešto se razmišljam da li ovaj dekalb što sam uzeo da smanjim razmak i posejem ga na 22.5 cm .
 
Kakva su iskustva sa 4391? Otpuštanje vlage, na koju gustinu ga sejati, visina biljke i sklonost poleganju....
 
Sejem ga trecu godinu za redom,odlicno otpusta vlagu. 2023. godine smo kasno sejali zbog kisa. 24 i 25 april.
Skidali smo ga 22.9.vlaga 13%
Nije polegao nigde,stablo je srednje visine,a za gustinu zavisi od kvaliteta zemlje.
JA sejem na 20.8cm a verujem da na boljoj zemlji ide i gušće.
 
Mislim da ove godine uzmem jednu setvenu jedinicu DKC 4897 (FAO 410). Da li ga je neko koristio, kakva su iskustva?
 
U tim uslovima ima da rodi i ovaj okrunjen iz ambara da ga poseješ.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
I ja se sad mučim koju grupu da uzmem, pucam na maksimalan prinos sobzirom da ću zaljevati kukuruz, a bojim se visoke FAO grupe dali će sazreti za vršaj.
 
Ako su posteni pise na deklaraciji a ako nisu onda nikako

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Imam ovde kraj kuće apoteku i trgovac mi je rekao da on zna koje je novo a koje staro, za 4943 kaže da je novo, cijena 270 km 50000 i nije tretirano.
 
Pa ima tamo na deklaraciji, dal je pod 12 ili 13, pise :broj resenja o prepakivanju.
Kad je frisko seme ta stavka je prazna.
Mozete i traziti veliku deklaraciju na a4, koja prati svaku partiju semena, al prodavce smara da to stampaju.
 
Nazad
Vrh