Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Како видим у каталогу,ми севернобанаћани најбољи просек у 2013,браво мајстори!
 
Cena Dekalb hibrida za 2014 godinu:

2djs01f.jpg


Treba napomenuti da su cene bez PDV-a, jer nisam usliko lepo ceo list.


Rabati za 2014:
14mg8oy.jpg
 
Juče bili i na Pioneerovo predavanje,kod njih su cene u dinarima i nije evro klauzula ni za odloženo plaćanje.:ppozdrav:
 
Pa u temi o ceni semena imaš njihov cenovnik i ima različitih cena za različite rokove plaćanja.Ako ti pod tim smatraš odloženo plaćanje.
 
Da tako je raste cena u dinarima kako vreme odmiče a ovde se dobijaju rabati a vezan je za evro.E sad šta je bolje ko će znati.:ppozdrav:
 
ZNACI 1 Ha= 1 setvena jedinica = 20 dzakova kukuruza (1000 kg) a ako bude :cool::cool::cool::cool:kolko ce da rodi?
 
Kako je da je, ja ga i ove godine sejem i to 70% površina pod kukuruzom, i nadam se da ću uspeti da izčupam rane hibride... Malo sam pričao sa promoterima oko gustine setve i rekli su mi da nikako neredim sklop, da se tu najčešće gubi na prinosu, iako su im neki hibridi flexi, da nenadimešćuju toliko klipom ređi sklop.
 
i kod mene ce na toliko povrsina biti deklab, prvi put cu sejati njihove hibride fao 300 ali mislim da je apsurd ici ispod 20 cm u redu, bar sto se mog atara tice... a i ne redje od 21... zavisnosti od klase i hibrida..
 
Ja ću ova da što planiram (4590 i 4795) na 19,6 cm, iako mi promoteri kažu da idem na 18cm.. Ja sam ga 2012 sejao na 18,2 i bio je dobar za tu godinu, prošle godine sam ga malo proredio i mislim da sam tu pogrešio, jep po mom mišljenju iptimalno je oko 70, 75 hiljada biljaka po ha sejati, a ja mogu da sejem 73 i 78 sa mojom sejalicom, tako da misli da ću ići na ovu varijantu od 73... Svako zna svoj atar najbolje, mada uvek treba eksperimentalno neku parcelu posejati gušće ili ređe i videti razlike...
 
Malo kenjaju sa setvenom normom i svaki santimetar gusce njima ::novac:: ja necu ispod 20cm 4795, a 5276 nece ispod 21, dkc ide 50% svi ostali 50%

- - - - - - - - - -

Dal je imao neko na njivama ovog 4608, kako se pokazao?
Na tabeli sto je cici postavio i pored boljeg sklopa od svoja 2 predhodnika nije se istakao sa prinosom, al tu je.
 
Na jednoj njivi(1 ha), pola sam sejao na 19,5 a pola na 21,5.
Na polovini gde sam sejao na 21,5 bolje je curilo.
Na njivi pored(preko puta) imao sam Pionor A-24, koji je bolji i raniji.
Ove godine umesto 5276 sejem 5007.
Oko 73000/ha je setva na 19,5 i to je puna kapa za 4590.
 
Ako sam dobro shvatio oko rabata, dobijaju se 2% za kupovinu 10-50 sj, i 8 % za placanje u kesovini, i to je 10%. Identicno pionirovoj akciji besplatnih vreca.
 
da li je neko sejao dkc 6101?kakav je hibrid, na koliko razmak da se seje?cujem promoteri ga najvise hvale...
 
Dkc 6101 je odličan hibrid, jasam ga imao prošle godine i bio je odličan, i vrlo brzo otpušta vlagu za svoju grupu, jasam ga skidao u zrnu. Sa prinosom se može ravnati sa Dkc 5276 koji je po meni najbolji hibrid.
Interersuje me jel neko već kupio novo seme Dkc , dali su u ‚‚MK seeds‚‚ počeli sa raspodelom semena ?
 
koliko si imao po hektaru ili po lancu?kakava je vasa zemlja?sa koliko kg djubriva?na koji razmak si sejao?da li moze da se kupi sa poncim ili sa sonidom ili mora da se kupa u furadan?
 
Nazad
Vrh