Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Juce skinut ogled kod mog prezimenjaka. Kao sto se vidi na tebali sklop je bio jako mali zbog izuzetno loseg nicanja ali su prinosi ispali solidni na kraju.

Pozdrav za zgodne DKC promoterke :osmeh:

16gekgk.jpg



slikano je sa mobilnim pa se ne vidi najbolje prinos po Ha, ali se vidi na kraju po KJ ( iliti lancu kako kod nas zovu KJ )
 
Pohvale , promoterke ovde ne vidimo , tako da,... Taj 5007 nisam imao u ogledu a svi kažu da je dobar ,nego odma sam pratio 6101 hibrid koji mi se svidja najviše od svih i čini mi se da je imao neko sklop od recimo 60000 ili malo i više da bi bio u samom vrhu . Što mu je sklop tako slab?
 
Ove godine sam posejao 5 sorti iz 3 semenske kuce.Dekalb 5276 i 6089.Pionir V74 i P114, i Sindzentu Pako
Za sve sorte je odradjeno isto i ista kolicina djubreta zaorana i na prolec ista kolicina prehranjena,idealno spremljene njive ,niklo je skoro 100% ,sejani su svi na 23.5
Kada je dosla jesen da se vrse Dekalb nije opravdao cenu ,a i to sto sam cuo od mnogih ljudi .Ja sam ocekivao od njega barem 5500kg po lancu,ali kada sam ovro nisam imao ni 5000.Posejao sam jedan deo Dekalba na 5 lanaca gde svake godine rodi bez obzira da li je susa ili kisovito i to je bilo oko 5t po lancu.Ali u polju nije bilo.5276 sam placao 24400 dinara dzak od 80000 zrna ,a Paka sam placao 4700 dinara onaj obican mali dzak.I kada sam ovro Paka bilo je preko 5 t.
To su neki moji razlozi zasto mi se ne svidja i zasto necu vise da ga sejem
 
Dekalb je zahtevan. Moraju mu se sloziti kockice. Od kako sejem pionir nikad nisam pukao na njemu. A dekalb ove godine mi je osetno bio losiji od pionira. Jos jedna karakteristika pionira, ima jako dobru moc regeneracije posle leda. Ista njiva N01 i 5276, kad kombajn ide kroz N01 curi duplo bolje od 5276.
 
Ukupan prinos je bio 12300kg na 1.3ha sa 16.7 vlage. Pola N01, pola 5276. Kombajnirali smo u krug i merili sve zajedno. Sac metodom mislim da je Dekalb bio na maks 4t/kj, a N01 je se zezao sa 6t/kj sigurno.
Na drugoj parceli gde je samo N01 bio, rod je bio 6800kg/kj sa 16.2 vlage. Kukuruz posejan za redom na toj njivi sigurno 7-8 put. Sta bi bilo da nije monokultura?:osmeh:
 
Svaka čast , pravo dobro uradjen katalog . Dosta zanimljivih podataka (valjda su tačni ) , konačno su upisali koji hibrid je fiksni a koji fleksibilni , i još neke osobine .
 
Nazad
Vrh