Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Vrlo lose postavljena tabela iz koje se ama bas nista ne vidi. Ovo su ciste skrabotine, zbog cega ni ne volim oglede ovog tipa.
 
Poslednja izmena:
Pre 2 nedelje uzorak tezine 4 klipa bio oko 170g okrunjeno,sta je sad ovo pojma nemam,otezali malo mozda od pojacane vlage,ne bi smelo da je vlaga preko 15% na kompletnoj parceli odakle je uzorak radjen jer je toliko bilo pre 15-tak dana...
5276
2pttd2x.jpg


- - - - - - - - - -

Nema greske jer je mereno zlatarskom preciznom vagom
 
Skinuo 4590, prinos 7/ha, vlaga 13,4%. Nije lose za ovu godinu i sestu klasu zemlje bez NPK.
Ostao mi 5276 koji je na dobroj zemlji i ocekujem do 9t/ha.Velika prednost Dekalb-a je sto
brzo otpusta vlagu.
 
Juče ,vlaga na ovoj parceli 19,3%.
U ovom delu atara imamo KWS 3381 ,sejan je isti dan kad i 5276 a vlaga mu je 21.
Ovo je bilo 10.09.
Danas poslepodne
DKC 5276 vlaga 17%
KWS 3381 vlaga 17,8 %

- - - - - - - - - -

Tanjirao pored dekalba 5276.



Ima ga ovakvog




A ima i ovakvog.

Juče počeli da krunimo ovu parcelu.Deo parcele sa zadnje slike ima oko 4,5 t/kj,vlaga 15,3.
U ovom delu 32 brazde na 400 m, ima 7 t i zmajevka nije puna.
U boljem delu parcele,zmajevka puna a ne može da stanu 32 brazde.U ovom delu parcele,48 brazdi stane u zmajevku i tehnostrojku ,oko 13 /t.Nismo merili pošto ide u naše skladište.
 
Evo imam viška vremena pa da postavim neke sličice i snimke sa skidanja 6089 prekjuče . Počela je kiša i padala je slaba kiša sat , sat i po , čak je i pojačavala , al mi nismo prestajali , zanimljivo ništa nije diglo vlagu , kažu da drugi dan poslije kiše diže vlagu .

DSC04049_zps36a37071.jpg


DSC04042_zpsdfc78acf.jpg


DSC04047_zps7267e73a.jpg


DSC04044_zps8bca23a1.jpg


Prinos je opet bio stvarno dobar :

[video=youtube_share;K0dFsY2vgUw]http://youtu.be/K0dFsY2vgUw[/video]

Bilo je i problema , pun kamion je zaglavio na sred njive pa smo morali malo da pomognemo :

[video=youtube_share;046GOpx3Zkg]http://youtu.be/046GOpx3Zkg[/video]

A evo i nešto što mi je bilo zanimljivo , dvije komšijske njive , na jednoj je bio zp434 , a na drugoj Pioneer P12 , skidane taj dan . Prvo sam iščupao dva korjena zp , a onda sam se pomjerio gdje je bio Pioneer , neznam šta je razlog , zp kao da mu je korjen strunuo.

[video=youtube_share;NFmLpjfZcb4]http://youtu.be/NFmLpjfZcb4[/video]
 
Danas skidao jedan od dva DKC ogleda , na parceli koja nije dobila kišu krajem jula koju su dobile ostale parcele kod mene , pa je izostalo planirano navodnjavanje , jednostavno nisam ni znao da ga je kiša zaobišla , ipak sam zadovoljan bilo je više nego što je ličilo na prvi pogled , ipak je sklop presudio i jednako nicanje . Svi su sijani na 16cm .

DSC04057_zps7cb2dd11.jpg


DSC04056_zps25c70de3.jpg


a ovo je kod komšije na vrijeme i više puta kvalitetno navodnjavano . Slabiji prinos kod 6120 je rezultat što mu tifon nije dohvatio samo u jednom dijelu i odma se odrazilo.

DSC04059_zps5fac1287.jpg
 
Danas radjen 6089 15% vlage.
kaze mi na otkupnom mestu da ni jedan uzorak danas nije bio ispod 15% pa do 20%, ja mu u sali rekao da bece taj vlagomer od 5-6 soma eura :osmeh:
 
Momo koliko je komšija daleko od tebe tj jel su njive blizu ,koliko je imao troška kod njavodnjavanja .Po ovim rezultatima što si postavio izgleda dosta jači prinos samo je pitanje koliko je rentabilno. mislim da si ti vise "zaradio".
 
A ja tek od sutra krenem da spremam kombajn za adaptiranje kukuruza, u Nedelju ne radimo a od Ponedeljka do negde Cetvrtka kisa. Bice vlage do j...a. Ali nakon kise valjda ce naici i cuvena Juzno-Banatska Kosava.
 
Kod nas su ove godine generalno visoke vlage , bilo je kiša u septembru i okt pa se povratio. Drugi ogled je bio oko 1 km dalje , ali čovjeku je ta njiva pod prozorom pa je radio navodnjavanje na vrijeme i više puta obilno . Mislim da je tjerao pumpu strujom pa ga nije tolko koštalo , dao je i djubriva više , sad dal je bolja računica neznam , moguće , ali ipak su to ogledi i manje površine.
 
Danas radjen 6089 15% vlage.
kaze mi na otkupnom mestu da ni jedan uzorak danas nije bio ispod 15% pa do 20%, ja mu u sali rekao da bece taj vlagomer od 5-6 soma eura :osmeh:

JA sa 15% sretan ko mali majmun...nema sta vise cekati ja ako stignem sutra skidam najkasnije nedelja...kise i pad temp. opet,ne moze nize od ovoga trenutno...jedino da mraz cekam
 
Danas radjen 5170, sejan 16.04 i sad mi poslao burazer poruku sa vage, vlaga 14,6 nema sanse tolika da je!
na 3kj 16550kg
to je potez koji je 10.07 dobio kisu, a kod sela 2-3klase bolja zemlja 1000-1500kg manje, iako je zaoran MAP, al nije imao ovu privilegiju desetog jula i molim lepo!!!
 
Danas ovrsen 5276, prinos 9t/ha, vlaga 16,1. Zadovoljan.
Nadam se da ga neću prodavati ispod 18 din.:osmeh:
 
Nazad
Vrh