Dali treba dati subvencije svim poljoprivrednicima ili samo onima kojima je to jedina delatnost

Kako pamtim za sebe priča se da će selo da oživi ali koliko vidim nikako, sa ovakvim ministrima poljoprivrede nikako subvencije,regresi slaba vajda od toga ove godine,platite vi prvo PIO pa ćemo vam mi dati neku paricu da imate da popijete po jedno pivce dok se raspravljate gde je žito skuplje.Čast svakome i vama sa 200 jutara i njima sa50 ari vi više ulažete više bi trebalo i da dobijete regresa oni manje ulažu manje će i dobiti . Svaki od vas forumaša verujem da bi bolje vodio ministarstvo poljoprivrede od dosadašnjih ministara. Kada se mi snalazimo da posijemo bez para ,prodajemo na poček živimo na rate mi smo prvaci sveta. Sljaku regres ministru prase pa neka ga hrani i od njega uplaćuje PIO .
 
Poljoprivrednici koji dobijaju poljoprivrednu penziju neće dobiti 12.000 dinara po hektaru, već samo 30% od te sume.
[youtube]-glF8A2KZ7U[/youtube]
Izvolte pa sad kom obojci tom i džeri :cao:
 
Ovo sam video, taj lopovluk je već komentarisan na forumu ::lose::
 
Ja radim 20 jutari svoje zemlje,imam5 krava i 7 što teladi juncai 1 bika(nedavno sam 2 prodao) i mene vode kao hobistu.Zato što pojedini članovi misle da mi ne treba da imamo subvencije ,zato nam je takva poljoprivreda.Moje domaćinstvo čiji sam ja nosilac je do juče bilo poljoprivredno čak imam i poljoprivrednog penzionera u domaćinstvu ali nemam prava na podsticaje,Posedujem kompletnu mehanizaciju i 2 traktora ali radim u zdravstvu kao kotlar."Plata mi je velika" pa se poljoprivredom bavim iz hobija u slobodnom vremenu.Koga u osnovi interesuje kako ću se ja penziono osigurati ili neću.Subvencije imaju svoje nazive:po hektaru;umatičena grla;tovna junad itd.Gde se tu spominje moje ime i prezime pa da time ne stičem pravo na subvencije.Ali novi zakon o saobraćaju je isti i za hobiste i za "prave poljoprivrednike" pa će nekog probuditi iz sna i valjda će shvatiti smisao ovakvih poteza ministarstva(zavadi pa vladaj)!!!
 
Zoran0230 je napisao(la):
Ja radim 20 jutari svoje zemlje,imam5 krava i 7 što teladi juncai 1 bika(nedavno sam 2 prodao) i mene vode kao hobistu.Zato što pojedini članovi misle da mi ne treba da imamo subvencije ,zato nam je takva poljoprivreda.Moje domaćinstvo čiji sam ja nosilac je do juče bilo poljoprivredno čak imam i poljoprivrednog penzionera u domaćinstvu ali nemam prava na podsticaje,Posedujem kompletnu mehanizaciju i 2 traktora ali radim u zdravstvu kao kotlar."Plata mi je velika" pa se poljoprivredom bavim iz hobija u slobodnom vremenu.Koga u osnovi interesuje kako ću se ja penziono osigurati ili neću.Subvencije imaju svoje nazive:po hektaru;umatičena grla;tovna junad itd.Gde se tu spominje moje ime i prezime pa da time ne stičem pravo na subvencije.Ali novi zakon o saobraćaju je isti i za hobiste i za "prave poljoprivrednike" pa će nekog probuditi iz sna i valjda će shvatiti smisao ovakvih poteza ministarstva(zavadi pa vladaj)!!!
zdravo kolega i ja sam hobista. mogli bi osnovati klub :D
 
cukaneca je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
Ja radim 20 jutari svoje zemlje,imam5 krava i 7 što teladi juncai 1 bika(nedavno sam 2 prodao) i mene vode kao hobistu.Zato što pojedini članovi misle da mi ne treba da imamo subvencije ,zato nam je takva poljoprivreda.Moje domaćinstvo čiji sam ja nosilac je do juče bilo poljoprivredno čak imam i poljoprivrednog penzionera u domaćinstvu ali nemam prava na podsticaje,Posedujem kompletnu mehanizaciju i 2 traktora ali radim u zdravstvu kao kotlar."Plata mi je velika" pa se poljoprivredom bavim iz hobija u slobodnom vremenu.Koga u osnovi interesuje kako ću se ja penziono osigurati ili neću.Subvencije imaju svoje nazive:po hektaru;umatičena grla;tovna junad itd.Gde se tu spominje moje ime i prezime pa da time ne stičem pravo na subvencije.Ali novi zakon o saobraćaju je isti i za hobiste i za "prave poljoprivrednike" pa će nekog probuditi iz sna i valjda će shvatiti smisao ovakvih poteza ministarstva(zavadi pa vladaj)!!!
zdravo kolega i ja sam hobista. mogli bi osnovati klub :D
ja sam nekad isao da pecam, igrao basket......Onda mi se pojavila poljuprivreda i sve moje hobije gurnula u stranu.Jos samo kad bi nasao prodavnicu sa hobi djubrivima, semenima, naftom...Jedino sto imamo od hobi opreme je hobi ministar i hobi cene proizvoda.Jeste skupo,i jeste tesko ziveti od hobija, al stacu kad volem
 
skup hobi. ja iz hobija obradjujem 40 `ektara, drzim neka silna goveda. sve iz hobija. nije mi jasno sta to ministarstvo subvencionise. kome pomaze? ako treba da se subvencionise penzioni fond, onda ok. ali ako treba da se subvencionise polj. proizvodnja, onda mi nista nije jasno. po cemu je to mleko mojih krava manje vredno od mleka krava ciji vlasnik uplacuje penziono. ili mozda moj kukuruz nije vredan subvencija. pa ni letosnjih 6 t/ha tritikala. mozda moji traktori i ne trose naftu, mozda sam sve ove godine dzabe to sipao pa ona iscurila negde, a oni isli na vazduh.
svakakve gluposti sam vidjao, ali ovo je majka svih gluposti
 
Pridružujem se "hobistima"! Izgleda da nas koji ne koristimo subvencije od države ima više nego ostalih!
 
Po mom misljenju poljoprivrednike ,njihova domacinstva treba razvrstati na: -profitabilne
-ne profitabilne
Odrediti crtu izmedju je bolno ali to se nesmije prepustiti da Drzava odredi bez preporuke seljaka (udrzenja ) prema tome napisati pravilnik o uslovima ostvarivanja novcani posticaja u polj. i isti bi se ostvarivali od min. polj. Neprofitabilna domacinstva nebi trebala ostvarivati podsticaje od min.polj. vec od nekog drugog Ministarstva ili opstine sto bi se isto zakonom regulisalo.

Logicno je i normalno da se novcani podsticaji isplacuju po: ha, kg, lit. grlu kljunu itd proizvoda jer se nasa zarada svodi na iznos cifre podst.. nema nikakve veze zaposlen ,penzioner .
 
po meni kao prvo clanovima kao npr. zoranu posto je zaposlen treba dati platu u firmi sa kojom normalno moze da zivi, da nebi morao da se bavi i hobijem u poljoprivredi e kad se to uskladi da svi zaposleni radnici imaju normalne plate za zivot onda sto se mene tice subvencije samo pravim poljoprivrednicima kao sto je moja familija znaci ko iskljucivo i samo zivi od poljoprivrede.
 
Tvrdim da je umetnost raditi u preduzeću i baviti se poljoprivredom kao "hobijem" .mislim da je Ranko najbliži suštini problema:Zamolio bih urednika foruma da nas prebroji i onda ćemo znati koliko nas je pravih paora a koliko lažnih:ako mogu samo još jedno pitanje da postavim forumašima:Ako ja kupim kravu od poljoprivrednog osiguranika koji nema čime da je nahrani da li ću imati pravo na subvencije:imam ja još pitanja ali za sad toliko...
 
@Zoran0230
Za rad u preduzeću si potpuno u pravu jer sam takvo iskustvo imao punih 12god.Radio sam i po smenama,pa iz noćne direktno na traktor i obrnuto.Ludilo,zato sam idao otkaz.Ovo za kupovinu krave te nisam baš razumeo.
 
srecno zaposlen u jednoj od Drakulicevih investicija, za sest meseci piraterije skino platu sa tridesetak na osamnaest hiljada tako da posle radnog vremena iz ciste obesti idem na njivu i radim jos desetak kojekakvih delatnosti
 
Nazad
Vrh