Dali treba dati subvencije svim poljoprivrednicima ili samo onima kojima je to jedina delatnost

Ne bi trebali da kreću od dole samo da budu realni i da razumu da nemaju svi rođake blizu "vatre" ako razumete
 
Tako je Attila! Ne treba da krenu od dole, nego od mene! Ja da dobijem prvi a drugima šta ostane... Tako razmišljaju nažalost mnogi::lose:: ::lose::
Inače slažem se sa ovim mišljenjem:

Attila je napisao(la):
ja mislim da umesto subvencije treba da podignu cene naših proizvoda i mirno da spavamo manje papirologije manje nerviranja
 
KAKVE BRE SUBVENCIJE:haha:?svi nesto traze od ove ojađene i pokradene drzave...a kad treba da se brani bezanija na sve strane...porez placa samo ko mora...svi bi da zasade koje nivče i da sa njega ubiraju i zaradjuju a drzava da to placa...nikako to meni nije jasno...ima li neko ovde da subvencionise nekoga komsiju rodjaka prijatelja da mu daje novce badava....a lale kukaju i kad ima rodi pa kukuruz nemaju gde...izranise oni celu srbiju.....hihihihiih...samo da ve podsetim da je jedna "Prva Petoletka"imala prihod nekada veci nego celokupna vojvodjanska poljoprivreda....
 
talle je napisao(la):
KAKVE BRE SUBVENCIJE:haha:?svi nesto traze od ove ojađene i pokradene drzave...a kad treba da se brani bezanija na sve strane...porez placa samo ko mora...svi bi da zasade koje nivče i da sa njega ubiraju i zaradjuju a drzava da to placa...nikako to meni nije jasno...ima li neko ovde da subvencionise nekoga komsiju rodjaka prijatelja da mu daje novce badava....a lale kukaju i kad ima rodi pa kukuruz nemaju gde...izranise oni celu srbiju.....hihihihiih...samo da ve podsetim da je jedna "Prva Petoletka"imala prihod nekada veci nego celokupna vojvodjanska poljoprivreda....

Ma ti mora da se salis, ustvari, sigurno se salis ::namigivanje::
 
Ma ti mora da se salis, ustvari, sigurno se salis ::namigivanje::
[/quote]ja neznam ko ovde tera segu ja ili ti...nisam za to da drzava bilo kome daje svoje novce ban badava...misljenja sam da treba svoje novce da ulaze tamo gde ce joj se taj ulozeni novac oplemeniti i visestruko vratiti, a ne bacati ih hronicno nezadovoljnimm paorima...tajkunima i ko zna kojim sve....
 
talle je napisao(la):
Ma ti mora da se salis, ustvari, sigurno se salis ::namigivanje::
ja neznam ko ovde tera segu ja ili ti...nisam za to da drzava bilo kome daje svoje novce ban badava...misljenja sam da treba svoje novce da ulaze tamo gde ce joj se taj ulozeni novac oplemeniti i visestruko vratiti, a ne bacati ih hronicno nezadovoljnimm paorima...tajkunima i ko zna kojim sve....
[/quote]

Nista ovde se ne daje badava...prvo daj 73000 din. za doprinose,pa ces dobiti subvencije...a koliko papirologija oko gazdinstva kosta to te niko ne pita...ti isti paori su prosle godine drzavi dali najvise para...zna se gde se pare daju,a nista se ne dobija za uzvrat...Uostalom,sta ste se nakacili na one koji dobijaju subvencije?jesmo li mi krivi sto vi ne dobijate nista?jesmo li mi krivi sto hocemo da nam zdravstvene knjizice budu overene?Jesmo li mi krivi sto je drzava tako propisala?Adresa vam je u ministarstvu...
 
Kače se zato što većina njih ne da neće nego ne može da ispuni uslove za subvencije.Što se tih 70000dinara za osiguranje tiče to nije ništa strašno jer se pokriva sa 5ha zemlje.E zato bi ja svima do 10 ha dao subvencije bez uslova (ovih i onih) a za preko 10 ha sa uslovima ali da ne bude ograničeno na 100ha.Kao što nije u redu da mali poljoprivrednici ne dobiju subvencije(ne mogu da plate pio)nije uredu i da veliki koji imaju 100+ ha ne ostvare subvenciju na svu zemlju.
 
Ma nije do nas.Kad se nema para za sve gleda se da se zakine tamo gde ima najmanje bojazni od odgovora oštećene strane.To se pokazalo da je godinama unazad baš poljoprivreda.
Policija,sudstvo,školstvo,zdravstvo...su ipak udruženi oko kakvih takvih sindikata i sa takvom masom se nije za zezati.A mi poljoprivrednici još nemamo oko čega ili koga da se udružimo.
 
talle je napisao(la):
Ma ti mora da se salis, ustvari, sigurno se salis ::namigivanje::
ja neznam ko ovde tera segu ja ili ti...nisam za to da drzava bilo kome daje svoje novce ban badava...misljenja sam da treba svoje novce da ulaze tamo gde ce joj se taj ulozeni novac oplemeniti i visestruko vratiti, a ne bacati ih hronicno nezadovoljnimm paorima...tajkunima i ko zna kojim sve....
[/quote]

Aaa, pa ti se ipak salis. Ej znao sam o'ma ::namigivanje::
Lep pozdrav iz Vojvodine :cao:
 
поента целе приче је да се даје ономе ко ради и оно што ради ,тј култура којом се бави,, значи да се да субвенција или подстицај по биљци ,по грлу стоке или по било којо мерној јединици која се утврди ане по човеку битно је оно што је посађено или што је у штали или у кошници или под пластеником или било шта што унапређује пољопривредну производњу а не оно што ће омогућити малверзације да би се узеле паре а, ништа посађено ,ништа у штали ништа под пластеником ,јер када би се субвенције давале за УРАЂЕНО било који облик пољоп производње али под строгим законским нормама е онда би многи одустали наравно од мувања и многи поштени би добили оно што им и следује а овако је то направљено како је направљено и због кога је направљено.диклофен је потпуно у праву што се тиче ограничења количине земљишта јер и хрвати примењују исти принцип а словенци још и бољи јер код њих сви добијају паре само се једни зову профи а други аматерски пољопривредници али нема разлике у субвенцијама али код њих се ваљда мање мува па је тако а код нас како они хоће.поззз
 
Pa kod nas se dosta muva ali mislim da smo sitni za Hrvate.Pa jeste li čitali zadnjih dana šta se sve tamo izdešavalo sa državnim zemljištem datim u zakup i subvencijama.Opšti haos.
Ali pošto se mi trudimo stićemo mi njih :haha:
 
diklofen je napisao(la):
Kače se zato što većina njih ne da neće nego ne može da ispuni uslove za subvencije.Što se tih 70000dinara za osiguranje tiče to nije ništa strašno jer se pokriva sa 5ha zemlje.E zato bi ja svima do 10 ha dao subvencije bez uslova (ovih i onih) a za preko 10 ha sa uslovima ali da ne bude ograničeno na 100ha.Kao što nije u redu da mali poljoprivrednici ne dobiju subvencije(ne mogu da plate pio)nije uredu i da veliki koji imaju 100+ ha ne ostvare subvenciju na svu zemlju.

Sad bih se složio sa tobom,ovo je tolerantni pristup problemu.
Tih 70000 ne ide samo,tu je problem-treba setvu odraditi,registracije itd.nakupi se tu dosta a dok ti vrate prdneš u fenjer.Kako poljop.penzioner sa 8000 može da isfinansira sve to a od države ne dobije ništa
 
Ma setvu i ostalo ja nisam računao.Nego sam mislio na to da ko ima 5ha zemlje već može da se prijavi na PIO.Išao bi mu kakav takav staž ,a ne bi ga koštao ništa ukoliko bi ostvario subvenciju.
Ja ću priznati da verovatno većina nas koji i dobijamo subvenciju sve finansiramo iz svog džepa da bi tek kasnije dobili pare na gomili od subvencija..E onda neko kupi automobil,neko neke poljo mašine i sve zavisi od čoveka do čoveka i potreba određenog domaćinstva.Kad bi čekali prvo na subvenciju ništa ne bi ni posejali ni nađubrili jer prvo moraš kupiti,predati račune pa čekati pare od subvencija.
Ja dobijam subvencije,tri godine nismo more ili planinu videli za odmor ali eto za mesec dana sam kupio dve nove poljo mašine.
 
све је то у реду кад даш и кад добијеш , али није у реду ови што имају њиве и добијају субвенције а на њиви нема ништа -коров то је поента зашто се ми бунимо , нити се земља обрађује ниче коров а људи узимају паре а они који обрађују и улажу опет немају право јер нису у ПИО .то је чисто рекетирање и условљавање да би добили они који треба , али ,,НИЧИЈА НИЈЕ ДО ЗОРЕ ГОРЕЛА ,, па неће ни њихова ваљда це све једног дана изаћи на видело, поззззз
 
Provac da li postoji mogućnost da se to dokaže i da se stavi poštovanom ministru pod nos
 
Nazad
Vrh