Da li spaljujete žetvene ostatke

Tarupirano sojište i strnište i ja zaoravam bez problema, ali u kukurzovini se guši, pogotovo kad je velika masa. Možda kad bi masa bila malčirana ne bi bilo problema, ali ovako iza tarupa od berača ili kombajna ne ide. Ako ti nije teško, baš napravi neki video kad ove godine budeš zaoravao kukurzovinu da vidim gde grešim, jer ja to ne mogu sa istim plugom.
 
Prestali smo da palimo pre nekih 10-ak godina...mucili smo se zaorati,orali sa Olt 1x16 i islo je kilavo...od kada smo uzeli 758.20 nema nikakvih probelma..eto sad moj plug vrslja po selu i ore sa Rujama.Cak sam dobio i ponudu da ga prodam....
 
Nema druge razlike, iste daske i glave, samo veći zahvat. Slična priča je i sa 755 i 756.
 
Tarupirano sojište i strnište i ja zaoravam bez problema, ali u kukurzovini se guši, pogotovo kad je velika masa. Možda kad bi masa bila malčirana ne bi bilo problema, ali ovako iza tarupa od berača ili kombajna ne ide. Ako ti nije teško, baš napravi neki video kad ove godine budeš zaoravao kukurzovinu da vidim gde grešim, jer ja to ne mogu sa istim plugom.
Napravicu video
 
Poskidaj crtala dosta manje ce da gusi jedino ce se videti posle oranja jer pravi grudve od ostataka i kad naidjes sl krug zemlja ne moze da ga pokrije . Ima veze dali je suva ili vlazna kukurzovina .
 
Burazer ore sa rajkom 65 i imamo plug 757,morao je da skine crtala jer je gusilo ove godine a bogami i tesko je vuci 757 sa rajkom,pogotovo na ovom betonu.
Ja orem sa mojim trobraznim i nestavljam crtala,malo gusi jer je niski klirens ali zato ide samo tako,sa rajkom ne orem uopste jer nemam zivce.

Da se vratim na temu,mnogi se zezaju sa paljenjem,zato smo morali dva dana da zovemo vatrogasce jer ljudi ladno zapale njivu i odu kuci.Juce sam se okozio gaseci pozar zbog nemarnosti budala!
 
Nije bilo bas tako,ali druze moj ljudi tako lako zapale njivu i okrenu se i odu kuci.Ja sam popizdeo,a vatra se prosiruje i de prema mojoj kuci.Morali smo plugom da zaoravamo da bi nekako zaustavili sirenje vatre.A lik koji je zapalio otisao u prodavnicu na pivo.
 
juce je vatra zahvatila vocnjak izgoreo sistem za navodnjavanje na prvom redu ,a steta ce se videti tek sledece godine. juce kod nas goreo ceo atar a kukuruza jos ima na parcelama . dali su ovi ljudi normalni sta rade, a i ta drzava kazne velike a niko kaznjen , pa sta ce nam takav zakon sta ce nam ta poljo cuvarska sluzba sta oni rade vuku plate iz budzeta, posle ce nam reci obezbedili smo poljo cuvarsku sluzbu. kakav je efekat te sluzbe? oni bi trebali da sprecavaju da se takve stvari desavaju.a njih boli uvo ?
da kaznjeni su u susednom selu kod njih poljo cuvar radi svoj posao.jedan od retkih.
 
Kada vec primaju platu za te poslove trebalo bi i da odgovaraju za nanetu stetu jel nisu pazili. Da vidis dal bi se onda ovako zavlacili po kafanama a atar gori. Njih treba prvo po depu, da oni nadoknade stetu, pa da vidis dal ce neko paliti kad oni pocnu da zuje po ataru.
 
Поштовани члан Гариша је урадио веома добру презентацију на www.[B]polj[/B].savetodavstvo.vojvodina.gov.rs, о штетности паљења жатвених остатака.
 
Nazad
Vrh