Claas

@markanNo1
Nije moguće da kod Vas piše da je ulaz izlaz 25:25 jer reperno podešavanje korpe je:
1073yhy.jpg

I taj broj obrtaja ide dok je veća vlažnost, a kasnoje se smanjuje.

@marko d
Pročitajte par postova unazad pa onda postavljajte pitanja. :cao:
 
Maarko d .
voleo bi i ja da imam tako nešto.Nije moj,kombajn je radio usluge na parcelama gde još ima vode .
 
kako se krece cena kombajna CLAAS dominatora 96 sa oba adaptera i od koje do koje god je radjena ta serija?kakvi su to kombajni?
kakav im je hidromat?da li je to kvarljivo?
 
i dalje se drzim toga, samo sto sam imao nekih desavanja u privatnom zivotu koja su me malo udaljila sa foruma, pa sad polako se vracam, a konstantno upijam :ppozdrav:

svaki dan po nesto se nauci...
 
Šta mislite za cenu Dominator 108 sl 1989 kosa 5.10m ima šestoredni adapter Gerinhof na sklapanje, ima sečku, vidi se da je radio, izlupana mu je lula. Motor je mercedes. Traži oko 35k e
 
Jeste da su ovo malo šture informacije, ali to je cena tih kombajna kod nas.Pogotovo što ima dva hedera.E, sad neje opisano u kakvom su stanju hederi i sam kombajn.Da li je lula izlupana nije merilo u kakvom je stanju kombajn ( spirale, sita, korpa (podbubanj), bubanj (potrošenost šina), biter (limovi) ......... . U kakvom je stanju motor .... . Recimo ramont Gerihghoff adaptera je dosta skup pa i o tome treba obratiti pažnju. Niste naveli koji je tip adaptera (PCA, Rota Disc, MS ....). U kakvom je sta nju žitni heder (dupli prsti, kosa, klizači ispod hedera ...) pa i ako je loše trgovac neće spustiti mnogo nego ćete znati koliko još treba da uložite. :ppozdrav:
 
Gazda nije bio tu tako da nije paljen. A i adapter mu još nije stigao - nisam ga video i neznam koji je tip. Heder mislim da je skroz OK a lulu sam naveo samo kao primer da je dosta eksploatisan. Nisam ja ozbiljan kupac nego sam video mašinu na jednom placu i svratio da vidim kako izgleda. Takođe jako su mu loše gume, trebale bi sve da se promenu.
 
@Dr.Grujo sa malim zakašnjenjem iz opravdanih razloga postavljam sliku na forum pa prema njoj možete napraviti lim za kukuruznu korpu.Dimenzije zavise od seriskog broja kombajna.
5u0fpv.jpg

Nadam se da sam Vam pomogao sa ovom slikom :ppozdrav:
 
Ima neki mali ugao, ali može i bez njega nego je veći problem iseći one krivine gde prolaze slamotresi. Tu malo obratite pažnju i neće biti problema.
 
Pozdrav svima na forumu, Markane vidim da imas claas 78 D.Zanima me koliko možeš požeti na dan soje ako je malo čišća i rodnija, malo se zanimam Hvala.
 
Nazad
Vrh