Claas

a4mzgj.jpg
:cao:
 
Da li neko zna gde mogu da nadjem gume sa felnama za Dominatora 106?Pasuje jos od Zmaja 190 i od Djure.
 
jel ti pomaze ona tabela za brzinu kretanja :D
da nije malo puno 900 za vetar,ja radim na 750 i cisto radi........mada imam neke prepravke......od sita 5mm debljine 1.5mm sam napravio ispod korita gde dodju spirale ovrsene i povratne mase,a isto tako i na apcuzima poklopce sam skinuo i napravio sa rupama,nema prasine zemlje ambrozije itd.....
 
Danas teren. :D Sa slike se možda vidi da je to onaj parking kod Kovilja gde sam išao da pregledam i upalim Claas Lexion 44o 2003 godište. Pošto je bilo mnogo "zagledača", a i bivši gazda, pa je svako neko nešto zavrnuo, odvrnuo, skinuo pa dok to nismo pronašli tako da je na kraju Catepillar ipak morao da upali.
o8a2p0.jpg
35kptea.jpg
16j42v.jpg
2rp5p41.jpg
2nu0tu1.jpg
:cao:
 
tako mlad a vec nece da pali ::lose:: ipak nije do njega, vec raznih majstora... :haha: :haha:

zato predpostavljam su te i zvali :cao:

ali kako si isao sa obzirom na oporavak?
 
@panonstib
To sam i ja hteo da pitam. Tako veliki problem i odjednom teren: Kovilj. Salim se... Hvala Bogu da Vas zdravlje sluzi. Verovatno da je istorijat tog LEXION-a neobican s obzirom koliko je heder zardjao. :cao:
 
Pa mogu ti reći da mi je bilo teško_Oni su došli po mene i vratili me nazad.Dizanje akomulatora su oni radili a ja sam se jedva popeo do motora pa tako par puta.Zamalo da se rasklopim.Sreća nije dugo trajalo (par sati :haha: ) pa sam izdržao. A sutra na previjanje. ::sramota::
@Zorane
samo kada sam malo izašao napolje dosta mi je već sedenja kod kuće i šetnje oko kuće.
Što se Lexion-a tiče taj tu stoji duže od godinu dana, u bunkeru pola meTra vode, a pošto je radio kukuruz poslednju kulturu pre nego što je oduzet pa se taj kukuruz usmrdio, ma zlo jedno. :cao:
 
To je šteta što su ga tako zapustili ipak je to mašinka koja vredi dosta novca i meni bi bilo žao da ga tako ostavim.
 
Pa kada te mašine banka otima od dužnika i posle traži kome da proda, a teško je naći ko će da preuzme lizing na te skupe mašine.Bivši vlasnici onda dodju pa ga onesposobe da ga drugi ne bi upalili i isprobali i da bi pre odustali od kupovine pa se onda vraćaju prvi vlasnici i nude daleko niže cene i banka pristaje samo da dodje do para. To sam danas naučio. :cao:
 
Da li je moguce da se i to radi? Da li ljudi shvataju da i masina na neki nacin ima dusu, da se i tu mogu ogresiti o neke elementarne postulate ove nase vere. Malo sam otisao u off ali sam ovo morao da napisem. Mozda sam glup ali tako gledam na ovo...
 
E, @Zorane
Kako sam ja tek danas bio glup i kako me je bilo sramota, došao i vlasnik kombajna kome je oduzet i počeo da ga kudi kako nevalja kako neće da pali kako ga je doterao sa uključenom vršalicom jer nije mogao da je isključi ...... ja stojim i ne mogu da verujem kome ovaj to priča kao da smo mi maloumni i onda kreni da tražiš šta je sve onesposobio da bi mogao da ga upalim.Banka traži kupca (cifra nije mala) već više od godinu dana, a kombajn stoji na otvorenom kisne, peče ga sunce, suši vetar .... strašno. :zli:
 
Najverovatnije će ga uzeti ovaj gazda koji me je danas vozio da ga pregledam. Sutra će mi javiti ako ga uzmu odmah će ga terati i onda seldi dovodjenje u ispravno stanje samo to će morati malo da sačeka. :cao:
 
Nazad
Vrh