Claas

Moze biti samo Dominator 106 ili 108 jer su oni jedino bili isporucivani sa motorom Raba D 2356 HM6 radjen po licenci MAN.
 
amac86rs je napisao(la):
a sto nebi nazvoa nekog predstavnika klasa (almex) i njih pitao,oni bi trebali da znaju
to sam vec pokusao ali je ostalo na obecanjima. videcemo mozda i bude nesto.u svakom slucaju hvala.pozdrav.
Post je spojen: [time]1279455545[/time]
_________________________________________________
kako spremiti klas konzul za vrsu suncokreta.znam da je rano ali treba poceti na vreme . :cool:
 
sdc10773k.jpg

Shot at 2010-08-08
Post je spojen: [time]1281285666[/time]
_________________________________________________
Konacno evo i mog kombajna
sdc10772.jpg

Shot at 2010-08-08
 
panonstib kad si vec tu da te pitam jel su moguca ova podesavanja


Uploaded with ImageShack.us
ako jesu reci mi
pogotovo za kukuruz jer njega nikad nisam radio
 
@hrnciar
E, pa kanda sam izasao kada ste poslali ovaj post.
Ovo mi liči na podešavanje za Zmaj kombajne.CLAAS ima sasvim drugačije reperno podešavanje korpe tako da su malo drugačije vrednosti, a pogotovo vrednosti sa kukuruznom korpom.Tako da ova tabela nije za CLAAS kombajne. :cao:
 
bas cudno da svaba preveo upustvo za stelovanje na naski jezik :sta:
ovu tabelu nebi bilo lose staviti u temu Zmaj,mozda nekom zapne
 
evo spreman je za kukuru
2wn1wnb.jpg
z ,kod D78 ulaz izlaz 25 mm tako u knjizi :cao:
Post je spojen: [time]1281374774[/time]
_________________________________________________
30kf39z.jpg
 
panonstib je napisao(la):
@hrnciar
E, pa kanda sam izasao kada ste poslali ovaj post.
Ovo mi liči na podešavanje za Zmaj kombajne.CLAAS ima sasvim drugačije reperno podešavanje korpe tako da su malo drugačije vrednosti, a pogotovo vrednosti sa kukuruznom korpom.Tako da ova tabela nije za CLAAS kombajne. :cao:
panonstib pa jel imas za d85 podesavanje?
 
@markanNo1
Onda niste dobro čitali tu knjigu.Ulaz jeste 25, ali izlaz je manji.Jedino kod kombajna New Holland novije generacije je isti ulaz i izlaz, a zašto e to nije ova tema.Zato pregledajte ponovo tu knjigu i pogledajte specijalno deo za podešavanje sita!

@hrnciar
Pa imam!

@kiraj
Auuuuu druže, ko će ovo uzorati.
 
Panonstib,mislim da će na ovoj parceli mesto oranja ići 3x tanjiranje pa u proleće spremač i setva.Ako se u dogledno vreme osuši prvo bih išao sa totalom da skine korove koji će eventualno krenuti.Danas mi je pokosio još o,53 ha a kod komšije nije mogao.Nisam imao aparat sa sobom ali veruj mi da je upadao do osovina i jedva se izvukao.Posle pola sata kad sam se vraćao ti tragovi su bili puni vode(dubina oko pola metra).
 
@hrnciar
Nije to tako jednostavno kako Vi mislite.Da bi radili kukuruze ima niz operacija da se urade pa tek onda da se podesi kombajn.Prvo treba ugraditi sve ovo:
6h401g.jpg

k1xg1v.jpg

Znači ovo sve treba osim adaptera.Posle ugradnje sledi reperno podešavanje korpe i tek onda podešavanje kombajna za rad u kukuruzu (podešavanje grla, zavese, sečke ako će sečka raditi ......).Kada se sve ovo podesi ima još podešavanje na parceli jer nisu svi hibridi kukuruza isti pa treba prilagoditi kombajn stanju useva (broj obrtaja bubnja, otvoranost korpe, broj obrtaja ventilatora i ako je podesivo sito podesiti otvorenost.
 
@panonstib
kod mene pise za D78 25:25 ulaz izlaz original njegova knjiga obrtaji doba od 650-800
 
Nazad
Vrh