Claas

Cici,mislio sam na ukupnu vrednost da kosta izmedju 20 i 30 000 e,moja greska u pisanju.Posle sam video sta sam napisao
 
Jel njega bukvalno guras po zemlji jer vidim da kosa nezavisno od hedera prati teren?Kako ona zna kada da se ispupči ili uvuče,samo na osnovu donjih kopir senzora? Hoce li da nagura opalo lišće pri vlazjiiim uslovima rada?
 
Kosa se pomera gore-dole a i uvija se. Kada naidje na uzvisenje onda se taj deo kose mehanicki dize gore. U knjizi hedera pise da bi u soji trebalo skinuti pipalice ( senzor ) ali ja kosim sa njima. Prosle godine kada sam uzeo heder prva parcela koju sam radio je bila suva i kosio sam bez automatike jer iskren da budem nisam znao ni da podesim to jer je i kombajn bila novost za mene i islo je super. Kada sam posle kise otisao u drugu parcelu i pokusao na isti nacin nije islo bas najsjajnije jer je bilo dosta blatnjavo ispod lisca. Onda sam podesio automatiku i bilo je uzivanje kostiti poleglu soju u vlaznim uslovima.

Obican heder kada spustis previse onda gura zemlju a kod flexa se dize gore kosa kada preteras sa spustanjem.

Mozda nisam bas najlepse objasnio pa pitaj ako te nesto konkretno interesuje.

Postoje tu jos nekliko dobris resenja. Svima nam se desavalo da namota korov ili soju na vitno. Kod mog hedera ne postoji mogucnost za to. Bukvalno mi nijednom nista nije namotao. Pa redovno se desava da kad kosis zakorovljenu medju soja sa korovima ulazi u heder i nagde se van hedera na stranu i onda to tako stoji i skuplja sve vise i vise mase. Ni to se ne desava kod mog hedera jer ima pickup prste na tom mestu i na vitlu ima neke plastike sto sklanjaju tu masu.

- - - - - - - - - -

Pogledaj ovaj moj snimak od prosle jeseni u parceli koja je bila sejana na 28 cm i bila jako polegla a kosena je u blatnjavim uslovima. Obrati paznju kada snimam desnu stranu hedera pa ces videti kako pokusava masa da ide van hedera a ne da mu. Ima kandze od plastike na kraju vitla i oni sklanjaju tu masu.

 
I onda neko kaže skup,skup jeste al vredi ,na običnom heder i ovom kada pogledaš rastur u takvoj soji kao sa snimke garant 50+ kg po kj u korist fleksa.
 
Pogledaj ovaj moj snimak od prosle jeseni u parceli koja je bila sejana na 28 cm i bila jako polegla a kosena je u blatnjavim uslovima. Obrati paznju kada snimam desnu stranu hedera pa ces videti kako pokusava masa da ide van hedera a ne da mu. Ima kandze od plastike na kraju vitla i oni sklanjaju tu masu.
Cici, te kandze su ustvari ovo
28881ag.jpg

Kod mene su stavljene na sredini gde se sklapa heder da ne namotava masu i ni jednom mi se nije desilo da namota a upravo sam se toga bojao kod soje. Za sledecu sezonu planiram da napravim i za levu i desnu stranu jer se desava da namota korov ili ako je soja jaca (sto ove godine nije bio bas cest slucaj).
Rubin.
 
Poslednja izmena:
tucano-tečnost u kileru

Kod tucana nakon celodnevnog rada padne razina tekučine za hlađenje ispod minimuma (Tucano), negde gubi tečnost, a nemogu da vidim gde, očito odmah i ispari
Ima li tko kakova iskustva, ideje
Ujedno pitanje koja je radna temperatura ovog motora -Mercedes OM? 204ks (pokazuje na monitoru temperaturu motora 84-86 C u punom radu, jel to OK ili previše?)
lp
 
Nazad
Vrh