Claas

milovan vrsac

Dali si ti uopšte i proveravao protok vode kroz hladnjak ili samo misliš da ti je hladnjak slaba tačka u sistemu ??

 
Ajd bas javi kad sredis to dal je hladnjak bio u pitanju, al ja opet mislim ako imas antifriz unutra ne moze se to poštopat, komsija zmaja pegla 20 godina na vodu pa nikad jos nije hladnjak skidao, ne vjerujem da se začepio, opet to je moje misšljenje ..
 
Ne znam sta da kazem,mislim da mi je najbolje da od toga krenem,ako nije do hladnjaka moram glavu da skidam. Najgore sto tek u zetvi saznas da li ce se opet grejati.
 
Merio sam,na 4 cilindra je bila 23-25
A na dva 21,ali na ta dva su bili pretegnuti ventili,kad smo prestelovali ventile,nismo opet merili.

- - - - - - - - - -

Stelovali smo ventile po kamionskom katalogu,e sad ne znam da li bi trebalo drugacije da se steluje zato sto u kombajnu radi na mnogo veci broj obrtaja?
 
Idi redom kreni od hladnjaka skini ga dolje iskuvaj ga pisano ju tu s cime točno, vidjet ces odmah šta ces dobit kada ga iskuvas, (kakva ce voda biti), ako nije do njega, onda zovni stručno lice da pogleda i vidi šta mu je jer ovako preko foruma tesko je pomoći, ja sam imao problem prije 5 godina kada sam radio motor, kod mene nije bio odgovarajuci hladnjak, radio sam full generalnu i tu je bio problem majstor nije ufazio motor kako treba, rastavim sam ponovno cijeli motor i uz pomoć knjige i kolege jednog sastavim ga za dan ujutro nabacim na kombajn taj dan u 4 popodne sam bio na njivi niti se motor grijao niti sam gubio obrtaje motora, niti imao bjelog dima od onda motor samo šapče (s46) ...
Da bi se lane u pšenici počeo grijat opet, problem je bila voda u hladnjaku izgurao sam ljeto tako u jesen nije bilo problema hladnije je bilo, i nedavno ga skinem dole (hladnjak) uspem vrele vode ono hrdja curi van, ici ce gore kada se iskuva i naravno sipam antifriz nikada vise vodu ..
 
Taj kombajn je slican 90% mom merkatoru, moj je linija poslje toga, kako moze radit bez zaštite ikakve na hladnjaku ?:sta:
Ja imam zaštitu svaki dan moram hladnjak u ljeto ispirivat, nasisa prašine čudo jedno ..
 
Tu zastitu nisam video,covek kaze da radio sa njim bez problema,naravno kaze da nekad neki krug ocistis sa cetkom i teras,a i to kupis mrezu sa sitnim rupicama i napravis neko kuciste samo ga zagradis.Ostaje samo da popusti ovo vreme i moze da ga dovozi.
 
Sve zavisi kakvo je sače, moje je sitno nebi mogo u ljeto da ovrsim jutro jedno bez toga, jednostavno mora to imat makar merkator, ja sam sada narucio tablu preforiranog lima 1x2m isprobijanu rupama 2mm unakrsno 3mm, da odradim to jel imam mrezu plasticnu pa kada vrsim uz granje jednom sam ju prodero ...
 
Imas u Kustilju 2 kom kod istog vlasnika.

- - - - - - - - - -

Ulaz 132 kao na 98,96,88,86
Ista sita,isti slamotresi,jedino je motor jaci i ima kabinu kao lexion serije 400

- - - - - - - - - -

Mislim da je isti kao 98 vx,jedino sto ima kosi levak i malo lepse bocne haube.

- - - - - - - - - -

Dosta skup kombajn za taj ucinak,jedino ima prednost godiste.
 
dobri su ti medioni cak bolji od tucana 320..mislim da jedan ima oko 3000rh a drugi nesto ispod 2500rh. Mada uporedili su prosle godine novog tucana 320 i NH neki tc istu konjazu su imali na istoj parceli radili kazu da je NH oduvao Claas-a.

- - - - - - - - - -

Medioni su meni radili usluge prosle godine u repici i kukuruzu a i zadnjih godina je vrsio kukuruz kod mene.

- - - - - - - - - -

ali jako se drze na ceni,mislim da i malo su preterali sa cenom nemas dobrog mediona ispod 65.000e
 
Nazad
Vrh