Claas

Pa na samom dozatoru gde su zavrnuta sva creva,mislim da donje levo(ka stepenicama) crevo je pritisak sa pumpe,prvo je zavrnut T reducir i u njega ide crevo tako da se moze ustekati manometar bez skidanja creva,rekao si da si pre merio vec pritisak,kako sad neznas gde je?
 
Ipak nisam merio na orbitrolu,to sam merio prosle godine kad sam uzeo kombajn,tj. Majstor je merio. Ne znam gde je mogao da meri,znam da sam jd bio u kabini,a on ispod kabine,mozda je merio na crevo od vitla,jer kolko se secam,ja sam gurao rucice,a volan nisam pipnuo
 
Imas da meris na dva mesta, volan i hidrauliku,na ovom crnom cepu sa zutim zavrsetkom se meri,tu se usteka manometar
2hhols3.jpg
 
to je to,isto je i kod mene. Moram samo da napravim spojku na manometru,jer ne pase. Da bi povecao pritisak,mora da skinem orbitrol,pa da skinem inbus,pa ispod njega je sraf za srafciger? jel tako?
 
Ma odvrnes taj pipak gde se usteka manometar posto je specifican,i zavrnes manometar direktno na T racvu,orbitrol mora dole zato sto se steluje odgore a od patosa kabine nije pristupacno,malo je muka jer se mora skinuti volan,ja sam ga jedva radapcigerom svukao sa osovine,onda izvadis sat pa pocupas stekere pa skines komplet crnu plastiku i onda ispod imas 4 imbusa koja drze orbitrol itd......
 
Ljudi jel laksa za odrzavanje lexion 400serija ili 500serija,na koliko sati treba ozbiljan remont da se radi ?
 
Zavisi koliko je radio. Ali cini mi se da ovi sa 500 hoce malo da zagore ako se teraju po suncanom danu.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Netrpi ni jedan aljkavost,covek misli da ako je kupio leksiona da je operisan od odrzavanja,samo seda za volan i gas,e kod takvih bude garavo po dzepu
 
Ja ti necu remontuj ili ne ali koliko sam cuo te remontovane ne rade dugo, kod nas prodaju i te parker (njemacka) , skines katalog pogledas koji ti model treba i prije kupovine izmjeris kapacitet stare pumpe ako nemas neke podatke.

Po novom pumpe oznacavaju u cm3 po jednom okretaju, ove parkerove zupcaste rade od 800 do 3000 o/min tako da podatak o protoku litara u minuti trgovcu nista ne znaci osim ako ne znas na koliko se okretaja stara pumpa vrti.

Ja sam svoju pumpu okretao 100 puta tocno , izlaz spojio na flasu, izmjerio koliko je ulja izbacila i poslije izracunao koliko kubika izbacuje po okretaju , uzeo malo vecu ali vidim da sam pogrijesio jer bi bilo bolje da sam uzeo istog kapaciteta.

Takodje je jako bitno da ako mjenjas pumpu provjeri da li ti filter ulja radi kako treba jer kod stare pumpe imas vise opiljaka u ulju ako je filter los ili ga nema i ova nova ima pojacano trosenje.
izvinjavm se da se ukljucim u temu. Gdje na dominatoru 86 stoji filter hdraulicnog ulja.
 
Pa nek se takvi vlasnici spuste malo i da kupe mašinu koju mogu i održavati ne tu pokupovali nove a posle nemaju para za održavanje ali važno da je istog ili većeg kapaciteta od komšijinog. Ako se već prave da su neke gazde nek se i otvore za delove.
 
Ljudi jel laksa za odrzavanje lexion 400serija ili 500serija,na koliko sati treba ozbiljan remont da se radi ?
ja sam juce poceo da radim servis na mom Lexionu
Silen blokovi ceo set za celu ladju nepunih 1000e kostaju
i jos neke sitnice uglavnom izace me preko 2000e
sve je to slicno 400 ili 500 serija uglavnom moras da pljusnes lovu....
 
Nazad
Vrh