Claas

A gde imaju Parkerove. Meni ovaj iz Hidromehanike kaze da se remontuje ova moja,mada sam ja bio ubedjen da te pumpe ne mogu da se remontuju.
 
Kod mene heder dize normalno,jedino sto sporo otvara levak i tezak je na volanu,pogotovo kad je pun bunker,ne mozes da nateras na prikolicu,mora pun gas,i tad je otezano.
 
A gde imaju Parkerove. Meni ovaj iz Hidromehanike kaze da se remontuje ova moja,mada sam ja bio ubedjen da te pumpe ne mogu da se remontuju.

Ja ti necu remontuj ili ne ali koliko sam cuo te remontovane ne rade dugo, kod nas prodaju i te parker (njemacka) , skines katalog pogledas koji ti model treba i prije kupovine izmjeris kapacitet stare pumpe ako nemas neke podatke.

Po novom pumpe oznacavaju u cm3 po jednom okretaju, ove parkerove zupcaste rade od 800 do 3000 o/min tako da podatak o protoku litara u minuti trgovcu nista ne znaci osim ako ne znas na koliko se okretaja stara pumpa vrti.

Ja sam svoju pumpu okretao 100 puta tocno , izlaz spojio na flasu, izmjerio koliko je ulja izbacila i poslije izracunao koliko kubika izbacuje po okretaju , uzeo malo vecu ali vidim da sam pogrijesio jer bi bilo bolje da sam uzeo istog kapaciteta.

Takodje je jako bitno da ako mjenjas pumpu provjeri da li ti filter ulja radi kako treba jer kod stare pumpe imas vise opiljaka u ulju ako je filter los ili ga nema i ova nova ima pojacano trosenje.
 
prosle godine smo merili,pritisak je bio 160 bara.

- - - - - - - - - -

jel ona ima filter samo u rezervoaru za ulje?
 
A gde imaju Parkerove. Meni ovaj iz Hidromehanike kaze da se remontuje ova moja,mada sam ja bio ubedjen da te pumpe ne mogu da se remontuju.

I meni su neki majstori tvrdili da mogu da remontuju. Odnio kod njih i oni naprave. Montiram, naspem ulje i odem da radim a ono ćorak. Diže sve sporije i teže heder za kukuruz. Sreća da su cilindri bili dobri pa sam podigao na jednu visinu i nediraj. Skinem ponovo i odnesem i kažu da su ovaj put prebrusili sve što treba i da je sad u redu. Odem ponovo i dobro je dok se ne zagrije ulje a onda ponovo problemi sa dizanjem. Montiraj, demontiraj i svaki put novo ulje i brojenje živaca. Na kraju kupim novu. Neznam na kakve majstore možeš naići ali iako je skupa nova je najbolja. Pomisli samo kako ćeš se osjećati kad odeš da radiš a ona stane.
 
znam,to mi je najgore. a ove godine imam jako puno psenice da skidam,samo mi jos treba da se sa pumpom mlatim u sred zetve
 
@Milovan vrsac
Meni ovo ne lici na problem, samo na nedosatatak ulja... Izvini, ali moram da pitam, da li je nivo ulja iskontrolisan?
 
Ma naravno,prosle godine sam menjao ulje i ove godine je isti nivo. Jedino sto nisam menjao filter,niti sam ga skidao.
 
Jesi li ga barem oprao i lepo izduvao?

Ma nisam ni to. Kupicu novi filter

- - - - - - - - - -

2009 sam kupio kod njih za 88000 din.Imao sam tada ponude od drugih trgovaca za 1200 i 1400 evra ispali su ovi iz almeksa najpovoljniji.Ja sam takodje probao remont sve je ok dok se nezagreje ulje a kad se zagreje samo muke.

Ne znam sta da radim. Zvao sam Mikron iz Cacka,rade remont i daju garanciju godinu dana. Pa mozda probam kod njih,pa kako bog da
 
Moje skromno misljenje je da treba kupiti novu pumpu. Na kombajnu od ~20-25000e gledas na deo od ~1000e koji ce ti sluziti narednih ko zna koliko godina.... Pa to ti je da uradis nekom 25kj i eto ti nove pumpe.... Ne racunamo tu one u kreditima do guse koji rade za 3000-3500din da se samo kaze da rade.... Koliko samo kosta jedan dan u zetvi, kada se stoji u kvaru, verovatno dosta, i zivaca i nerviranja..... i na kraju sve opet Ti moras da platis....
 
Nazad
Vrh