Claas

Klima napunjena plinom i opet hladi kao hladnjak :bravo:

Dušik u sistemu nije pao ni za pol bara,pa smo pustili plin nutra..
Znaci nisam bio u pravu. Tacno presostat ne dozvoljava ukljucivanje kompresora ako nema gasa. Kasnije mi je to i tata rekao. Ipak je on majstor za rashladnu tehniku:osmeh:
Jesi li R134a stavio u sistem?
 
U uvlacnom grlu da li sine trebaju ici paralelno i leva i desna strana ili pod kosinom?U pitanju je kombajn Claas Corsar sa dva lanca u grlu.
 
Kod mene na deda konzulu sine su na tri lanca i idu paralelno ,ravno , iz jednog komada ,ako ti ovo nesto znaci.

Ajde kad si se vec javio ,da li imas usmerivac vetra i kako ga podesavas za jecam ,psenicu ?
 
Kod mene na deda konzulu sine su na tri lanca i idu paralelno ,ravno , iz jednog komada ,ako ti ovo nesto znaci.

Ajde kad si se vec javio ,da li imas usmerivac vetra i kako ga podesavas za jecam ,psenicu ?
Onda je kod mene prezubila jedna strana.Mogu da ti slikam kako izgleda kod mene mada ja to nikad nisam dirao.Kako radim psenicu tako i jecam,ovas suncokret te limove ne diram.
 
R12 je pre nekoliko godina zabranjen u EU zbog negativnog dejstva na ozonski omotac (CFC pravi ozonske rupe). Kod nas ga odavno nema u prodaji! Preslo se na R134a koji je kao bezbedan. Sad u rashladnim sistemima ima vazda nekih tipova gasa, dok je pre bio samo R12 i valjda R404.:ppozdrav:
 
Dali neko od clanova foruma ima veceg Clasa Mediona 330 ili 340 da uslika poklopac bunkera kako je fabricki resen, i da okaci slike . Hteo bi nekako da povecam zapreminu bunkera na 310-tki, nekad imam stim problem narocito u kukuruzu.
 
Mozda je povelik adapter?
Nije adapter povelik , petoredni Capelo je da je manji bio bi uzi od kombajna, a da je sestoredni moralo bi da se kipuje na oba kraja. Nekad se tako potrefi da ga punim do balcaka , mislim izdrzace kad ono izades na uvratine kombajn se malo nagne i samo vidis u ogledalo kako curi iz bunkera. Video sam na slikama da 340-tka ima nesto kad se poklopac bunkera podigne samo nemogu da desifrujem dali su u pitanju limovi ili neka cerada i kako se to slozi kad se poklopac zatvori.
 
Daleko je još berba suncokreta al ajd da upitam..
Dakle kako podesit Dominator 98 za suncokret..
Adapter bude kukuruzni jer sam sijao na razmak 70cm..
Korpa kukuruzna??
Kak podesit ulaz kako izlaz korpe??
Koji obrtaji bubnja?
Koliko vjetar ?
Kako podesit sita?

Neki mi kažu da treba prepravke na dapteru radit,stavljat neke limove na svaki red,dal je moguče bez toga radit ?
Nemam neku površinu za pobrat,al oču da čim bolje napravim,jer ako počnem radit dok podesim kombajn več bi mogao cjelu zemlju pobrat jer je manje od pol ha..:osmeh:
 
Na clasovim kombajnima koliki je razmak izmedju spirala i spoljnog lima?Spirala ovrsene i ne ovrsene mase,spirala u bunkeru...Jer neznam da li su se kod mene ojele spirale a,odprilike ima jedno 12mm izmedju spirale i obruca.
 
Dali je neko radio pasulj na CLAAS-u . Jedan moj dobar prijatelj ima 1kj pasulja a nece niko da dolazi za 1kj iz susednih sela pa me napada da probamo. Reko ajd da pitam ako neko radi na sta treba paziti i kako nastelati kombajn. Znam samo da treba paziti na lom zrna . dali je uopste moguce nastelati kombajn da nema loma bez nekih prerada kombajna.
 
Dali je neko radio pasulj na CLAAS-u . Jedan moj dobar prijatelj ima 1kj pasulja a nece niko da dolazi za 1kj iz susednih sela pa me napada da probamo. Reko ajd da pitam ako neko radi na sta treba paziti i kako nastelati kombajn. Znam samo da treba paziti na lom zrna . dali je uopste moguce nastelati kombajn da nema loma bez nekih prerada kombajna.
Sa zitnom korpom vrlo tesko.
 
Nije problem odraditi pasulj, veći je problem posle očistiti kombajn i pripremiti ga za sledeću kulturu...
Prašina tj. zemlja nema u koji ležaj neće ući...
Ako ga vršeš direktno sa zemlje računaj na nove ležajeve na spiralama...
 
Nazad
Vrh