Claas

Po zakonu, maksimalna visina vozila je 4m, a tu negde je i tvoja lula. Sad mozes da kipujes i u kade od reparice sa onim ogromnim nastavcima:ppozdrav:.
 
ja imam dominatora 96 sa fabricki duzom lulom,u zetvi nisam mogao u neke kade da kipujem. najvise do 3.50m zato sto trebe malo vise da predje stranicu da kipovao u sredinu, a i mora majstor da mi nagne negde kamion. dominator 98 lakse kipuje,jer ima i prednje i zadnje gume vece nego ja.
 
Kolega dok je daaavno prije imao 2 zmaja 133 imao je i puno za vrsiti psenice tako je i zvao kamiondzije da mu voze posto nije imao kako drugacije. Mali zmaj ima nisku lulu a kamioni bili dosta visoki pa je na jednom djelu uvratina njegov otac na jednom mjestu napravio slog s plugom i tu je naterivao lijevi tocak od kombajna i kamion samo nateraju ispod lule i kipa. Svakako su se ljudi snalazili i patili...
 
Drugar koji ima Claas Avero kaze da korpu steluje na rucicu iz kabine ali na koju meru treba da bude ulaz i izlaz kad otvoris poklopce od korpe imaju oni strafovi za stelovanje ? :D
 
Ja imam avera isto. Pročitao sam celo uputstvo za upotrebu. U uputstvu ima tabela sa podešavanjima za svaku kulturu, a za korpu se spominje samo ručica u kabini i ja tako i radim. Ulaz i izlaz su naštelovani fabrički i tu ništa ne diram.
 
covek je lepo uradio i sve je bilo kako smo se dogovorili, majstor ima sve preporuke od mene zato sam i postavio sliku da ako nekoga interesuje da produzi lulu da vidi kako to izgleda.
 
Ja imam avera isto. Pročitao sam celo uputstvo za upotrebu. U uputstvu ima tabela sa podešavanjima za svaku kulturu, a za korpu se spominje samo ručica u kabini i ja tako i radim. Ulaz i izlaz su naštelovani fabrički i tu ništa ne diram.

Ulaz i izlaz jesu fabricki nastelovani,al kako kombajn vremenom radi habaju se sine a i korpa tako da se taj zazor vremenom povecava i treba ga kontrolisati i podesavati......

- - - - - - - - - -

covek je lepo uradio i sve je bilo kako smo se dogovorili, majstor ima sve preporuke od mene zato sam i postavio sliku da ako nekoga interesuje da produzi lulu da vidi kako to izgleda.

Jel moze da napravi i celu lulu novu ili samo produzenje radi?
 
556eecb1cc8a-800x600.jpg


- - - - - - - - - -

KAKO se pokazao ovaj kombajn...CLAS 75
 
Molim za pomoc, kako da skinem (sa kakvim alatom) varijatorsku remenicu na biteru sa claas consula da bih zamenio lezaj.
Unapred hvala za bilo kakvu pomoc.
 
Veliki radap-ciger

Samo pazi kad kad skidas ,ako ne ide nemoj siliti , mozda bi pomoglo grejanje.. od bitera sam skidao lako ,sa druge strane iste varijatore od voznje ,mnogo teze ,ali sve bez grejanja i udaranja, samo radap cigerom.
 
Kako visina guma utječe na rad kombajna?
Dakle prednje gume bi stavio više za 10-15cm,dal če to bit problem za nagib sita,slamotresa i ostalih djelova u kombajnu ???
 
Kako visina guma utječe na rad kombajna?
Dakle prednje gume bi stavio više za 10-15cm,dal če to bit problem za nagib sita,slamotresa i ostalih djelova u kombajnu ???
kombajn po pravilu i treba da buda malo nagnut na napred. kod mene na dominatoru ima radni i polozaj za transport, a jos mogu i vece gume da se stave,ne smeta mu nista.
 
Na mom dominatoru su sad prednje gume 23.1.26,a našao sam 620/75/R30,gume sa felgom,gume su na oko 80" ripne,za 1500e,a ja isto trebam nove gume pa se još dvoumim,dal nove gume istih dimenzija ili ove rabljene,a pasala bi mi viša guma,pogotovo u kukuruzu jer je kombajn dost niski...
 
Imam problem sa hidraulikom. Dominator 96 je u pitanju. Ponekad nće da otvori cijev za istovar žita. To mi se događalo prije dvije god i samo se namjestilo tako da prošle godine nisam imao nikakvih problema a ni ove god u žitu. Sad mi se dogodi da kad uključim pogon bubnja neće da digne kukuruzni adapter. Sve su to povremeni problemi ali sa postepenim pogoršanjem. Nezgodno je kad napunim bunker i moram čekati da se on smiluje i dozvoli istovar.
Neznam šta bi to moglo biti a razmišljam i odkud krenuti sa ispitivanjem.
 
Imam problem sa hidraulikom. Dominator 96 je u pitanju. Ponekad nće da otvori cijev za istovar žita. To mi se događalo prije dvije god i samo se namjestilo tako da prošle godine nisam imao nikakvih problema a ni ove god u žitu. Sad mi se dogodi da kad uključim pogon bubnja neće da digne kukuruzni adapter. Sve su to povremeni problemi ali sa postepenim pogoršanjem. Nezgodno je kad napunim bunker i moram čekati da se on smiluje i dozvoli istovar.
Neznam šta bi to moglo biti a razmišljam i odkud krenuti sa ispitivanjem.
probaj da promenis ulje u hidraulici (sipaj claas d46) i imas zicani filter u posudi za ulje (operi ga benzinom). meni nece da otvori levak,samo ako u isto vreme otvaram levak i koristim rucicu od hedera.

- - - - - - - - - -

Na mom dominatoru su sad prednje gume 23.1.26,a našao sam 620/75/R30,gume sa felgom,gume su na oko 80" ripne,za 1500e,a ja isto trebam nove gume pa se još dvoumim,dal nove gume istih dimenzija ili ove rabljene,a pasala bi mi viša guma,pogotovo u kukuruzu jer je kombajn dost niski...
i kod mene su 23.1-26 a nazad 12.5-18. ako stavis napred vece, onda moras i nazad.
 
Nazad
Vrh