Claas

E sad koji gas(plin),ide u klimu??

Po svemu što smo pregledali nema gasa,prazan je sistem..

Posto ces tesko naci freon koji ide jer su godine upitanju slobodno stavi r134a koji se danas stavlja u automobile,1350 grama je previse,kod mene ide oko kilogram maksimalno,a njega punis inace tako sto iznad motornog hladnjaka imas filter klime(susac) koji u gornjoj zoni ima jedno okruglo staklo i unutar stakla bela kuglica,freon sipas dok se ta kuglica nedigne do pola stakla s tim sto prvo naspite oko 700 grama pa upali motor na ler i ukljucite klimu da radi,zatim dok radi dodajte ostatak freona dok se kuglica nepodigne do pola stakla i to je to,kod mene je to bilo oko 1kg,sve preko toga klima nece raditi kako treba provereno vise puta.....
 
r 134 ide unutra fabricki i 1350grama nisam to ja izmislio nego fabrika ,a u lexiona npr 2kg , .
 
Teorija je jedno a praksa je nesto drugo,i meni su u almeksu tako rekli pa dve godine sam se kuvao u kabini,cim das gas i ukljucis vrsalicu klima izbaci,prevelik pritisak zbog previse freona,tek sam kasnije cuo od jednog strucnjaka kako se puni i koliko ide freona i zasto ima na susacu to staklo s kuglicom i da se puni kako sam vec pisao dok se kuglica nepomeri do sredine stakla a ne po knjigama toliko i toliko grama,tek kad sam tako napunio klimu od onda radi kako treba,neizbaciva u radu i vec 4 godine nije zatajila,pusti knjige,i na tarabi svasta pise,r134 u taj kombajn neide,mozda u novije modele,na kompresoru lepo pise koji freon ide na plocici,nepisem ovo zato sto sam negde procitao vec imam takav kombajn
 
Zahvaljujem se svima na odgovorima...

Mislim da čemo stavit r134,količina če biti kako je opisao član @danger..:ppozdrav:
Danas ili sutra čemo punit klimu..
 
R134 sipaj slobodno I nece biti problema .mozda bi trebalo I ulje promeniti nebi bilo lose jeli tako DANGER pozdrav .....
 
Zahvaljujem se svima na odgovorima...

Mislim da čemo stavit r134,količina če biti kako je opisao član @danger..:ppozdrav:
Danas ili sutra čemo punit klimu..

Sretno punjenje,al jedan savet,na kompresoru imas ventile na kojima su ujedno i prikljucci za punjenje,na tim ventilima imas za 7 kljuc gde mozes preko zime da ih zavrnes i onda ti nebi izasao freon ako je kompresor problematican,e te ventile prilikom punjenja stavi negde na sredinu,ako ih skroz odvrnes onda neces moci da napunis klimu jer kad je skroz odvrnuto onda zatvori reducire za punjenje i mozes vakumirati i puniti mesec dana,tek kad napunis onda ih odvrni do kraja a kad kombajn miruje onda ih zavrnes preventive radi
 
Dangeru,stvarno skidam kapu za sve oko CLAAS kombajna,znalac samo takav..:bravo:

Danas smo sistem napunili dušikom,tek da vidimo dali gdje curi sistem..Stavili 6bara pritiska i sutra mjerimo šta če se desit..
Zanimljivo da je sistem bio skroz prazan,ni gram plina nije bio nutra..
 
svaka vam cast al se ja neslazem s vama, 6 bara za proveru je malo nekada ni na 20 bara nepokaze gde pusta al ne na 6bara,a ako ste vazduhom punili ni to nevalja jer u vazduhu ima vlage i vlaga moze da ti napravi problem u susacu, za proveru ja koristim azot, a ako ces da se hladis kako treba onda 1350 grama ide.kad uspes tu kolicinu i ako je zbog velikog pritiska iskljucuje klima onda imas problem najcesce na kondenzatoru a nekada zna da zeza i termicki ventil,, i negovorim nista iz knjige nego je to sve praksa uradio sam ih dosta..pozzzzzz
 
svaka vam cast al se ja neslazem s vama, 6 bara za proveru je malo nekada ni na 20 bara nepokaze gde pusta al ne na 6bara,a ako ste vazduhom punili ni to nevalja jer u vazduhu ima vlage i vlaga moze da ti napravi problem u susacu, za proveru ja koristim azot, a ako ces da se hladis kako treba onda 1350 grama ide.kad uspes tu kolicinu i ako je zbog velikog pritiska iskljucuje klima onda imas problem najcesce na kondenzatoru a nekada zna da zeza i termicki ventil,, i negovorim nista iz knjige nego je to sve praksa uradio sam ih dosta..pozzzzzz

Dusik je azot!

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
ljudi treba mi savet,da li je neko kupio uredjaj za suncokret. ja treba da kupim i prave dvojica iz Mola, jedan je Muzlai Laslo a drugi Sigma Mol. ne znam ko radi bolje, da li neko ima iskustva?
 
jel netko zna, stranicu na internetu, za preračunavanje dimenzija remena kod claas kombajna, iz kataloškog broja u standardne dimenzije????
 
Da li neko mozda ima nekakvo uputsvo za stelovanje,rukovanje za konzula ?
Imam problem , prosipa mi jecam , vetar baca zrna sa gornjeg sita napolje , a nisam siguran kako bi trebao da postavim usmerivac vazduha , ako bi on uopste pomogao oko toga.
Koliko vidim usmerivac moze da ima 4 razlicita polozaja
 
meni je na dominatoru usmerivac vetra na drugu rupu od dole,gornja sita su mi na 12 mm i donja na 5 mm. radio sam pre neki dan jecam i stvarno radi extra
 
Nazad
Vrh