Claas

jel taj dzak na surli da ne bi usla voda u bunker :haha:

- - - - - - - - - -

salim se, kanda je supa malo kraca :osmeh:
 
Kod mene ima jedan 106 dominator čovek ga terao oko 20 godina a pokosio je s njim bar 15000 hektara a polovan ga uzeo i što je najinteresantnije a i dalje ide jedina mana mu je što ima šestoredni zmajev adapter pa voli adapter da crkava jer kombajn ide bogami prebrzo za taj adapter!!
 
@Strelac1,ovaj 108 je izgleda u fulu spreman za zetvu 2014 cim na svakom lezaju sija crvena sto znaci da valja,najbolja slika je gde se vidi onaj buric od 50lit. iznad rezervoara goriva
 
Ja ti kazem onako kako jeste.
Jedne vrednosti ocitava ako je lezaj nenamazan,druge ocitava ako je namazan,i to drasticne.
 
Na osnovu mog dugogodišnjeg iskustva mogu da tvrdim da je aparatura 99 % pouzdana , a korišćeni su i drugi merni instrumenti samo nisu prikazani na slikama.
 
fotografija-0042.jpg


fotografija-0046.jpg


i ovaj je lep ko lutka,zrtvovao je svoj zivot za dobrobit ostale brace...hehe:osmeh:
 
Da li bi mogao da se iskoristi ovaj filter za vazduh sa gornjih slika na moj Mercator????? Ali motor je kod mene sa 6 klipa... Moj se dosta otrcao...
 
ˇˇili da narucujem kao onaj elektromagnetni kao na zadnjem tocku koji je sve zajedno sa displejom 30eur.ˇˇ
dokumentacijaclaasdo860.jpg
By ognjen74 at 2012-05-29[/IMG]
dokumentacijaclaasdo860.jpg


Malo sam listo temu pa naletih na ovo ,.,.

Gdje ima ovo da se kupi, i posto sam ja laik,interesuje me sta sve mjeri ova elektronika
 
Vidim ovde ima jel da pokazuje i vrijeme i hektare, a cudno je to kod naroda svi smanjuju povrsinu,ja sam ove godine biljezio sve kako je ko govorio da iima pa cu da uporedim sa ovom godinom,pa cemo viditi da li me lazu..

ova elektonika mi se opasno svidja a pise da kosta 30€,ja bi bio rad da je kupim ali gdje ima
 
Meri hektare i ukupne hektare, znači koliko je veličina njive (od 00 do 99.99 ha) i ukupno danas koliko je uradjeno ili ako se ne poništi meri dok se ne poništi.Može da prikaže sa dve dicimale ili sa jednom i po tome zavisi maksimum koji može da meri (99.99 ha ili 999.9 ha) meri vreme rada i meri brzinu kretanja kombajna.Ima dva senzora koji omogućuju da ovo radi automatski.Jedan je na zadnjem točku koji meri brzinu kretanja, a sa unosom radne širine kosionog aparata dobijate učinak u ha.Drugi senzor se nalazi na hederu i on uključuje uredjaj da radi samo kada je heder spušten.
Gde ima da se kupi to ne bih znao da napišem, a firma koja ga proizvodi de Danska firma LH Technologies Denmark.
 
Vidim ovde ima jel da pokazuje i vrijeme i hektare, a cudno je to kod naroda svi smanjuju povrsinu,ja sam ove godine biljezio sve kako je ko govorio da iima pa cu da uporedim sa ovom godinom,pa cemo viditi da li me lazu..

ova elektonika mi se opasno svidja a pise da kosta 30€,ja bi bio rad da je kupim ali gdje ima

Pazi da se ne razočaraš u ljude... :osmeh:
 
Imam ja taj merač hektara.Ako misliš da radiš bilo kakav vid usluga nemoj ga koristiti.Manje će te boleti glava.
 
Kako je narod naopak,ne bi vjerovali instrumentu sigurno bi se I svadjali,a od tog sigurno dolazi I glavobolja :osmeh:, svejedno bio bi rad da kupim ovaj instrument, zna li neko gdje ima za kupit,samo mi ova cijena od 30 e nesto sumnjiva
 
Bas ta cena 30e ja bi odmah uzeo isto... Ali neverujem ja bas u tu cenu.... Ako neko zna koliko kosta i gde ima da se kupi uzeo bi i ja ako je ta cena,mada neverujem...
 
Nazad
Vrh